0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ruszają zapisy na szczepienia w zakładach pracy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jak już pisaliśmy, rząd w ramach programu prowadzenia powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 pracuje nad przepisami, które umożliwią organizowanie odpowiednich punktów w zakładach pracy. Od kiedy Ruszą szczepienia w zakładach pracy?

Szczegóły rozpoczęcia szczepienia w zakładach pracy

Planujemy szczepienia w zakładach pracy. To będzie ważny kanał szczepień. […] Przez ostatnie dni konsultowaliśmy i wypracowywaliśmy ostateczną wersję zasad, na jakich będzie się to odbywało – powiedział na konferencji prasowej Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.

Jak poinformował, jednym z warunków przystąpienia zakładu pracy do szczepień jest minimum 300 osób chętnych – mogą to być pracownicy i ich rodziny.

Rozpoczęcie zgłaszania zakładów pracy

Już od 4 maja ruszą zapisy zakładów pracy do tego procesu.

4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zawiśnie formularz zgłoszeniowy – bardzo prosty, bardzo krótki. Za pośrednictwem tego formularza zakłady pracy będą mogły zgłaszać chęć szczepienia”.

Podkreślił, że na razie są to tylko zapisy do przystąpienia. Nie ma jednak znanej daty rozpoczęcia procesu szczepień w zakładach pracy, ponieważ sytuacja związana z dostawą szczepionek do Polski nie jest stabilna.

Ruszamy z zapisany już 4 maja, dlatego, że wymaga to zawsze odrobiny czasu, by zakład pracy porozumiał się z wykonującym podmiotem działalność leczniczą, któremu zleca taką działalność – wskazał. – Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju – powiedział.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów