0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

SEO - optymalizacja treści i kodu strony internetowej

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kontynuujemy serię tekstów poświęconych optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych - SEO. We wcześniejszych częściach cyklu wytłumaczyliśmy, na czym polega specyfika marketingu w wyszukiwarkach internetowych, w jaki sposób działają algorytmy odpowiedzialne za tworzenie porządku w wynikach wyszukiwania oraz jakie są fazy działań optymalizacyjnych SEO.

W3C, CSS - standardy tworzenia kodu, strony przyjazne dla urządzeń mobilnych

W tworzeniu stron internetowych, jak niemal w każdej dziedzinie, istnieją pewne określone zasady. Warto je znać, jeśli chcesz, aby twoja praca była w pełni efektywna i przynosiła wymierne korzyści. W przypadku tworzenia witryn internetowych standardy ustala W3C, czyli World Wide Web Consortium. Jest to konsorcjum, które założył w 1994 r. Tim Berners Lee, twórca przeglądarek WWW. W jego skład wchodzi obecnie ponad 400 organizacji działających w branży IT, w tym tacy potentaci jak Microsoft, Google, Adobe, Hewlett-Packard czy IBM. W3C opracowuje standardy dotyczące tworzenia stron, dbając tym samym o właściwy i prawidłowy rozwój sieci internetowej. Wciąż można jednak spotkać twórców stron, szczególnie tych działających z doskoku, którzy są na bakier ze znajomością standardów W3C.

Dlaczego warto je znać? Przede wszystkim dlatego, że strony tworzone zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez konsorcjum bez problemu otwierać będą się we wszystkich dostępnych przeglądarkach, a także na różnych rodzajach mediów - m.in. urządzeniach mobilnych. Poza tworzeniem standardów pisania stron W3C opracowało także standardy dotyczące m.in. grafik zamieszczanych w sieci, materiałów wideo oraz audio czy dostosowywania stron internetowych do innych niż komputery urządzeń. Przyjrzyjmy się jednak w szczególności wytycznym odnoszącym się do budowania stron internetowych. Do tego celu W3C zaleca wykorzystywanie dwóch najważniejszych technologii - HTML oraz CSS.

HTML

HTML to język, który odpowiada za tworzenie struktury strony internetowej i on także musi być przyjazny pod kątem SEO. Jest on oparty na znacznikach i pozwala na publikowanie w sieci dokumentów z nagłówkami, tekstem, tabelami, listami, zdjęciami, dodawanie do nich hiperłączy, arkuszy kalkulacyjnych, plików audio oraz wideo, tworzenie form pozwalających na wykonanie akcji, np. wyszukiwania informacji, zamawiania produktów itp. Istnieje również język XHTML, który wykorzystuje składnię XML. Jest to coraz częściej polecany wariant, z uwagi na większą funkcjonalność w porównaniu z tradycyjnym HTML.

CSS

CSS jest językiem, który odpowiada za prezentację strony internetowej w przeglądarce - czyli jej layout, użyte fonty, kolory itp. Dzięki CSS konkretna strona może adaptować się do różnych urządzeń, na których będzie przeglądana - niezależnie, czy będą to komputery, tablety czy smartfony. CSS jest niezależny od HTML i może współdziałać z innymi językami wykorzystującymi składnię XML. CSS dzięki arkuszom stylów pozwala w łatwiejszy sposób ustalać wygląd strony i rozmieszczenia na niej konkretnych elementów. Wykorzystując CSS, możesz zmienić wygląd stron, nie ingerując w ich strukturę wyrażoną przez HTML.

Strony przyjazne dla urządzeń mobilnych mają wpływ na SEO

W 2015 r. Google potwierdziło, że dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych będzie miało wpływ na SEO, a co za tym idzie pozycjonowanie w wyszukiwaniach mobilnych. Dlatego warto, aby twoja strona była responsywna. Co to oznacza? To, żeby dostosowywała się do różnego rodzaju urządzeń, na których będzie wyświetlana. Jest to rozwiązanie lepsze od dedykowanej witryny mobilnej, posiadającej osobny adres URL dla urządzeń mobilnych i osobny dla komputerów. W przypadku strony repsonsywnej adres jest jeden. Fakt, że twoja witryna dostosowana jest do przeglądania na urządzeniach mobilnych, należy oznaczyć w meta tagu viewport. W kodzie swojej strony trzeba wówczas umieścić następujący wiersz:

Tag “width=device-width, initial-scale=1” wskazuje, że strona dopasuje się do szerokości urządzenia. Taki efekt możesz osiągnąć dzięki Media Queries działającemu w CSS. Ustalasz typy urządzeń, a także minimalne lub maksymalne rozmiary ekranów, przy których będzie można oglądać twoją stronę (przy których wczyta się określony kod CSS).

Dostosowanie strony do standardów W3C można sprawdzić dzięki walidatorowi. Pozwoli to wychwycić ewentualne błędy w strukturze portalu. Przyjazność strony dla urządzeń mobilnych można zweryfikować przede wszystkim za pomocą narzędzia Google dla webmasterów. Wystarczy jedynie umieścić tam adres swojej strony i nacisnąć przycisk Analizuj.

Marketing treści a SEO

Marketing treści to wszystkie działania marketingowe, które opierają się na dostarczeniu określonej grupie docelowej interesujących treści i nawiązaniu długotrwałej relacji z nim. W przeciwieństwie do klasycznych działań marketingowych marketing treści nie szuka klientów, ale pozwala im się znaleźć. W jaki sposób? Mówiąc najogólniej - dostarczając odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. W wyszukiwarkę użytkownicy sieci często wpisują pytania, zaś twoim zadaniem jest stworzyć najlepszą, najpełniejszą odpowiedź - oczywiście, pod warunkiem, że pytanie dotyczy twojej branży.

Content marketing to przede wszystkim dystrybuowanie wartościowych treści. Co należy rozumieć przez wartościowe treści? Wszelkiego rodzaju eksperckie wpisy, porady, recenzje - forma może być dowolna - wartościowy będzie nie tylko tekst, ale również infografiki, materiały wideo itp. Wiele firm, mając w założeniach intensyfikację działań content marketingowych, zakłada tematyczne blogi eksperckie, wortale, organizuje webinaria, udostępnia interesujące i wspomniane już infografiki, e-booki czy nagrania wideo na swoich stronach w mediach społecznościowych.

Marketing treści stawia przede wszystkim na zdobycie zainteresowania internauty i nawiązanie z nim dialogu. Wysoka jakość treści i jej użyteczność pozwala na budowanie zaufania do twojej firmy i pozytywnie wpływa na jej odbiór jako eksperta w swojej branży. Sprawny content marketing pozwoli na kojarzenie twojej firmy z wysoką jakością. Od tego już prosta droga do sprzedaży - skojarzenia z wiedzą ekspercką pozytywnie wpłyną na decyzje zakupowe użytkowników sieci.

Celem content marketingu jest również wywołanie zaangażowania - niech internauci udostępniają twoje artykuły. Ty zyskasz rozgłos, a użytkownicy - potrzebną wiedzę. Dlatego tak ważne jest, abyś na swoich stronach umieszczał wartościowe treści, zgodne z ustaloną przez ciebie tematyką. Dla content marketingu lepsza jest dogłębna wiedza na jeden temat niż pobieżna w wielu dziedzinach. Twoja strona nie powinna być kopią istniejących w sieci tekstów czy infografik. Twórz je sam lub zlecaj ich tworzenie copywriterom i content designerom.

Meta znaczniki i atrybuty w języku HTML a SEO

Teraz przyjrzymy się niektórym elementom kodu źródłowego strony. Niektóre znaczniki i atrybuty związane ściśle z językiem HTML mają bowiem znaczenie przy indeksowaniu stron przez roboty wyszukiwarek. Czym jest indeksowanie? To rejestrowanie nowych stron pojawiających się w sieci i ich tematyczne katalogowanie. Dzięki takim działaniom tworzone są rejestry (indeksy), stanowiące zbiór informacji o dostępnych w sieci treściach. W momencie wyszukiwania robot zwany searcherem przeszukuje indeks i “wyrzuca” wyniki najbardziej dopasowane do szukanej frazy.

Niebagatelne znaczenie dla indeksowania stron mają meta znaczniki, nazywane również meta tagami. Znajdują się one w sekcji nagłówkowej strony - w kodzie źródłowym należy ich zatem szukać pod znacznikiem . Zadaniem meta tagów jest opisanie strony, wskazanie jej tytułu, słów kluczowych itp. Które z nich są szczególnie istotne dla robotów indeksujących.

Meta tag title

Meta znacznik title to bodaj najważniejszy z meta tagów. Określa on bowiem tytuł strony i ważny jest zarówno dla robotów wyszukiwarek, jak i dla użytkowników sieci. Zawartość tagu title wyświetlana jest bowiem bardzo często jako tytuł strony w wynikach wyszukiwania oraz na tzw. belce tytułowej. Ważne jest, aby był on niepowtarzalny, oryginalny, ale odnoszący się do tematyki strony. Warto zawrzeć w nim słowa kluczowe opisujące twoją witrynę, jednak w 50-60 znakach, gdyż w przeciwnym razie może on zostać częściowo wykropkowany w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, aby każdej ze stron w swoim serwisie nadać odrębny tytuł.

Meta tag description

Podobnie jak meta tag title, description widziany jest zarówno przez roboty wyszukiwarek, jak i użytkowników. Zawartość tego znacznika to opis strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego warto postarać się, aby stworzyć ciekawy i przyciągający uwagę opis - na pewno lepiej będzie on oddziaływał na internautę niż kilka suchych słów umieszczonych pod tytułem. Tworząc opis, warto zastanowić się, kto będzie szukał strony takiej jak twoja - w meta tagu description musisz umieścić tekst, który przekona użytkownika, że to właśnie tutaj znajdzie odpowiedź na interesujące go zagadnienie.

Co zatem powinno znaleźć się w tagu description? Przede wszystkim opis zawartości strony i jej tematyki. Jak już wspomnieliśmy, powinien mieć on charakter perswazyjny - ma za zadanie nakłonić użytkownika do wejścia na twój portal. Powinien także zaciekawić czytelnika i obudzić w nim chęć uzyskania większej ilości informacji. Użyj słów kluczowych - zostaną one wyróżnione graficznie w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj jednak, aby nie wpłynęło to negatywnie na czytelność opisu. Deskrypcja ma ograniczoną długość - preferowane są opisy nie dłuższe niż 155 znaków.

Meta tag keywords

Jeszcze kilka lat temu znacznik ten miał spore znaczenie w ustalaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Niestety, poprzez złe praktyki umieszczania słów kluczowych nieadekwatnych do tematyki strony, a jedynie popularnych w danym czasie, znaczenie tagu keywords znacznie zmalało. Znacznik ten widoczny jest tylko dla robotów wyszukiwarek i za jego pomocą określają one tematykę danej strony. Nie warto go więc pomijać - opisanie strony właściwymi związanymi z jej tematyką i zawartością słowami kluczowymi pozwala na jej dokładniejsze skategoryzowanie. Jeśli słowa kluczowe nie będą zgodne z tematyką strony, może ona zostać potraktowana jako spam.

Pozostałe elementy strony ważne pod kątem SEO

Roboty indeksujące zwracają również uwagę na inne elementy kodu strony. Przede wszystkim biorą pod uwagę treści wyróżnione znacznikiem oraz - ważne jest, aby w ten sposób wyróżnione zostały słowa lub frazy związane silnie z tematyką strony. Podobnie powinno być z nagłówkami

-
. Powinny one opisywać, co znajduje się w określonej sekcji strony, mają ważne zadanie porządkujące treść. Uwadze robotów nie umykają również anchory - anchor texts - czyli widziane przez użytkowników części linków wychodzących na stronach. Robot sprawdza, czy anchor określa, co znajduje się na linkowanej stronie.

Dane strukturalne

Dane strukturalne to elementy, które mają coraz większe znaczenie w pracy robotów wyszukiwarek. Są to informacje dodatkowe, które pozwalają na dookreślenie zawartości strony. W wynikach wyszukiwania można je zobaczyć jako tzw. fragmenty poszerzone. W zależności od strony mogą to być np. opisy produktu, opinie o produktach, informacje o cenie, średnie oceny, Mogą to być także tzw. breadcrumbs, czyli oznaczenie lokalizacji danej strony w serwisie, lub search box - czyli dodatkowe pole wyszukiwania, które pozwala na dotarcie do różnych stron/kategorii w serwisie wprost z SERP-a. Dane strukturalne można skutecznie zaimplementować za pomocą Asystenta do oznaczania danych Google.

Elementy graficzne ważne dla SEO

Elementy graficzne na stronie internetowej mają dla pozycjonowania znaczenie dwojakie. Pierwsze to wpływ zamieszczonej grafiki na szybkość ładowania strony, drugie - odpowiedni opis grafiki w kodzie źródłowym strony. Przyjrzyjmy się pierwszej kwestii. Zbyt długie ładowanie się strony nie wpływa korzystnie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania, lecz także bywa zniechęcające dla samych użytkowników, którzy zdecydują się ją odwiedzić. Powodem zbyt długiego ładowania może być zbyt duża ilość nieskompresowanych obrazów i grafik. To, czy na tempo ładowania się twojej strony ma wpływ umieszczona tam grafika, sprawdzisz za pośrednictwem PageSpeed Insights.

Jeśli okaże się, że tak, należy ją skompresować. Pamiętaj, żeby starać się używać formatów .jpg, .png lub .gif. Najprościej skompresować plik graficzny za pomocą Photoshopa - wówczas wystarczy w opcjach zapisywania zapisać go “dla internetu i urządzeń”. Na pewno straci on wówczas na wadze. Do dostępnych online narzędzi, dzięki którym w łatwy sposób można dokonać kompresji grafik, należy zaliczyć Kraken, Optimizilla czy Compressnow. Jeśli już zmniejszyłeś wagę grafik umieszczonych na stronie, jeszcze raz sprawdź prędkość jej ładowania.

Co powinieneś wiedzieć o znacznikach oraz w odniesieniu do obrazów na stronie? <Alt> to opis alternatywny obrazu. Pojawia się on na stronie internetowej wtedy, gdy dany obraz nie może się załadować. Ważne jest, aby <alt> określał, co znajduje się na obrazie - przede wszystkim jest to korzystne dla oglądających stronę, jak również dla robotów wyszukiwarek, które dzięki opisowi alternatywnemu odczytują tematykę obrazu, a co za tym idzie - także strony. <Title> to tekst pomocniczy. W praktyce jest to dymek z opisem, który pojawia się po najechaniu kursorem na obraz lub link w treści strony. Ważne, żeby znalazły się w nim istotne informacje dotyczące tego, co opisuje.</p><h2 dir="ltr" style="text-align: justify;">Ukryte indeksowanie semantyczne - jaki ma wpływ na SEO?</h2><p dir="ltr" style="text-align: justify;">Ukryte indeksowanie semantyczne (LSI - Latent Semantic Indexing) za pomocą systemu równań matematycznych pozwala określić semantyczne związki słów kluczowych występujących w treści strony. Dzięki temu za pośrednictwem słów kluczowych wyszukiwarka może określić, jakiej tematyki dotyczy konkretnie dana strona. Dla przykładu, z kilku słów kluczowych <a title="Content marketing - Jaki wpływ na rozwój Content Marketingu mają algorytmy Panda i Pingwin?" href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-content-marketing-jaki-wplyw-na-rozwoj-content-marketingu-maja-algorytmy-panda-i-pingwin" target="_blank">algorytm</a> tworzy jedno pseudosłowo, wykorzystując zależności znaczeniowo między keywords. Pseudosłowa dookreślają znaczeniową zawartość danej strony. LSI pozwala dzięki kontekstowi, w jakim znajdują się słowa kluczowe, określać tematykę strony. Można w ten sposób uniknąć problemów wynikających z homonimii wyrazów stanowiących słowa kluczowe (np. “zamek” - w towarzystwie takich słów jak “Dolny Śląsk” czy “turystyka” wiąże się z inną tematyką niż obok “naprawy” i “wymiany”). Dzięki LSI tworzone są również podpowiedzi w wyszukiwarkach internetowych.</p><p style="text-align: justify;"><span id="docs-internal-guid-56abeb61-dfbd-80bd-262a-b8514018025d">Dowiedziałeś się z tej części naszego cyklu, w jaki sposób zoptymalizować kod źródłowy strony, aby był przyjazny <strong>SEO</strong>. Wiesz, jakie są podstawowe języki tworzenia stron, w jaki sposób wykorzystywać meta znaczniki oraz jak dostosowywać grafikę do strony internetowej. W następnej części cyklu przedstawimy ci znaczenie struktury adresów URL w pozycjonowaniu - opiszemy wspomniane tutaj anchory i zajmiemy się przybliżeniem ci specyfiki przekierowań 301 oraz kanonicznych adresów URL.</span></p><p style="text-align: justify;"><span id="docs-internal-guid-56abeb61-dfbd-80bd-262a-b8514018025d"><div class="recommendation"><p class="recommendation-header">Polecamy:</p><div class="recommendation-content"><a href="http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jednolity-plik-kontrolny/" target="_blank" >Jednolity plik kontrolny - warto wiedzieć</a></div></div></span></p><p> <div class="banner-expandable-watcher"></div> <div class="banner-expandable py-3"> <div class="banner-list-title">Na skróty</div> <div class="banner banner-list"> <div class="banner-title">Rozliczaj wygodnie swoją firmę online!</div> <ul class="check"> <li><span><i class="svg-icons--banner-check"></i></span>Księgowość - Fakturowanie - CRM</li> <li><span><i class="svg-icons--banner-check"></i></span>Kadry i płace zintegrowane z eZUS i PUE</li> <li><span><i class="svg-icons--banner-check"></i></span>Proste generowanie i wysyłka JPK i deklaracji</li> </ul> <a href="https://wfirma.pl/users/register" class="btn btn-banner" target="_blank" > <span class="button-text">Załóż bezpłatne konto</span> <span class="button-arrow"><i class="svg-icons--banner-arrow-right"></i></span> </a> <div class="banner-text-under-button mt-2">Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!</div> </div> </div> </p> </div> <div id="scrollToTop" class="scroll-to-top"> <div> <a href="#"><i class="svg-icons--arrow-scroll-top"></i></a> </div> </div> <div class="article-under"> <div class="article-rate d-none align-items-baseline justify-content-between border-radius-sm my-6 my-md-5" id="article-view-rate"></div> <script type="text/json" data-fn="articleRatesAddRateView">{"articleId":14358,"ratesTitle":"Znalaz\u0142e\u015b odpowiedzi na swoje pytania?","type":"normal"}</script> <div class="d-md-flex justify-content-center mb-5 "> <div class="one col-md-5 me-md-5 me-lg-4 col-lg-6"> <a class="bar-most-read-linked-articles" href="/-slowa-kluczowe-dobor-i-analiza" title="Słowa kluczowe - dobór i analiza" > <div class="row pill mb-4 mb-md-0"> <div class="col-3 pe-lg-0 d-flex justify-content-md-end justify-content-xl-center justify-content-center align-items-center"> <i class="svg-icons--circle-left"></i> </div> <div class="col-7 full-pill d-flex align-items-center text-center text-lg-end"> <span class="text">Słowa kluczowe - dobór i analiza</span> </div> </div> </a> </div> <div class="two col-md-5 col-lg-6"> <a class="linked-articles" href="/-struktura-adresow-url-optymalizacja-pod-katem-seo" title="Struktura adresów URL - optymalizacja pod kątem SEO" > <div class="row pill"> <div class="col-7 p-0 offset-2 d-flex align-items-center text-center text-lg-start"> <span class="text">Struktura adresów URL - optymalizacja pod kątem SE...</span> </div> <div class="col-3 ps-lg-0 d-flex justify-content-md-start justify-content-xl-center justify-content-center align-items-center"> <i class="svg-icons--circle-right"></i> </div> </div> </a> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="articlesAttachments">null</script> <div class="mt-4 mb-4"> <div data-admanager-channel-name="articles-view"></div> </div> <div class="row mb-5"> <div class="proposition-articles hidden"> <div class="news" id="proposition-articles"></div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="articlesPropositionsUnderArticle">{"articles":{"0":{"Article":{"id":"101124","title":"Tylko elektroniczna wysy\u0142ka deklaracji VAT i pliku JPK_V7","date":"2021-08-24","update_date":"2022-05-15","url":"tylko-wysylka-elektroniczna-deklaracji-vat","image_id":"391848","modified":"2024-03-04 04:00:31","url_full":"\/-tylko-wysylka-elektroniczna-deklaracji-vat"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/podatek-vat"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Obowi\u0105zkowa elektroniczna wysy\u0142ka deklaracji VAT od 2018 r.","image_title":"Tylko elektroniczna wysy\u0142ka deklaracji VAT","image_id":"391848"}},"1":{"Article":{"id":"24864","title":"Jak wykona\u0107 przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta","date":"2017-11-21","update_date":"2022-04-07","url":"jak-wykonac-przelew-do-zus-po-utworzeniu-jednego-konta","image_id":"173779","modified":"2024-03-04 04:00:33","url_full":"\/-jak-wykonac-przelew-do-zus-po-utworzeniu-jednego-konta"},"Category":{"name":"Serwis Kadrowy","parent_id":"359","url":"kadry","url_full":"\/\/ubezpieczenie-zus"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Jak wykona\u0107 przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta","image_title":"Przelew do ZUS - jak to zrobi\u0107 po zmianach w 2018 r.?","image_id":"173779"}},"2":{"Article":{"id":"17315","title":"Ksi\u0119gowo\u015b\u0107 dla ma\u0142ych firm","date":"2017-09-10","update_date":"2022-12-23","url":"ksiegowosc-dla-malych-firm","image_id":"520332","modified":"2024-03-04 04:00:32","url_full":"\/-ksiegowosc-dla-malych-firm"},"Category":{"name":"Serwis Biznesu","parent_id":"355","url":"biznes","url_full":"\/\/prowadzenie-biznesu"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"ksi\u0119gowo\u015b\u0107 dla ma\u0142ych firm","image_title":"ksi\u0119gowo\u015b\u0107 dla ma\u0142ych firm","image_id":"520332"}},"3":{"Article":{"id":"22205","title":"Jedno konto ZUS - jakie zmiany wesz\u0142y wraz z nowym rokiem?","date":"2018-01-05","update_date":"2022-02-17","url":"jedno-konto-zus-jakie-zmiany-czekaja-przedsiebiorcow","image_id":"155226","modified":"2024-03-04 04:00:29","url_full":"\/-jedno-konto-zus-jakie-zmiany-czekaja-przedsiebiorcow"},"Category":{"name":"Serwis Kadrowy","parent_id":"359","url":"kadry","url_full":"\/\/ubezpieczenie-zus"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Jedno konto ZUS - jakie zmiany czekaj\u0105 przedsi\u0119biorc\u00f3w?","image_title":"Jedno konto ZUS - co zmieni si\u0119 od nowego roku?","image_id":"155226"}},"4":{"Article":{"id":"101091","title":"OCR dla biur rachunkowych - skuteczne narz\u0119dzie wspieraj\u0105ce proces ksi\u0119gowania","date":"2020-12-06","update_date":"2022-07-20","url":"ocr-dla-biur-rachunkowych-skuteczne-narzedzie-wpierajace-proces-ksiegowania","image_id":"394287","modified":"2024-03-04 04:00:32","url_full":"\/-ocr-dla-biur-rachunkowych-skuteczne-narzedzie-wpierajace-proces-ksiegowania"},"Category":{"name":"Serwis Biznesu","parent_id":"355","url":"biznes","url_full":"\/\/prowadzenie-biznesu"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"OCR dla biur rachunkowych ","image_title":"OCR dla biur rachunkowych ","image_id":"394287"}},"5":{"Article":{"id":"176584","title":"4 modele wsp\u00f3\u0142pracy z biurem rachunkowym w KSeF - wybierz model dla swojego biura!","date":"2023-10-24","update_date":"2023-10-31","url":"4-modele-wspolpracy-z-biurem-rachunkowym-w-ksef","image_id":"604888","modified":"2024-03-04 04:00:28","url_full":"\/-4-modele-wspolpracy-z-biurem-rachunkowym-w-ksef"},"Category":{"name":"Biura rachunkowe","parent_id":"3306","url":"biura-rachunkowe","url_full":"\/\/prawa-i-obowiazki"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Modele wsp\u00f3\u0142pracy z biurem rachunkowym w ksef - jaki wybra\u0107?","image_title":"Modele wsp\u00f3\u0142pracy z biurem rachunkowym w ksef - jakie s\u0105 dost\u0119pne?","image_id":"604888"}},"6":{"Article":{"id":"98418","title":"Jak wys\u0142a\u0107 JPK? - bezpiecze\u0144stwo Jednolitych Plik\u00f3w Kontrolnych","date":"2020-10-29","update_date":"2020-11-17","url":"jak-wysylac-jpk-bezpieczenstwo-jednolitych-plikow-kontrolnych","image_id":"381918","modified":"2024-03-04 04:00:29","url_full":"\/-jak-wysylac-jpk-bezpieczenstwo-jednolitych-plikow-kontrolnych"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/podatek-vat"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Jak wys\u0142a\u0107 JPK a bezpiecze\u0144stwo Jednolitych Plik\u00f3w Kontrolnych","image_title":"Jak wys\u0142a\u0107 JPK z systemu ksi\u0119gowego?","image_id":"381918"}},"7":{"Article":{"id":"89835","title":"Nowe Wsparcie - dofinansowanie koszt\u00f3w sta\u0142ych!","date":"2020-04-28","update_date":"2022-01-30","url":"nowe-wsparcie-dofinansowanie-kosztow-stalych","image_id":"360513","modified":"2024-03-04 04:00:30","url_full":"\/-nowe-wsparcie-dofinansowanie-kosztow-stalych"},"Category":{"name":"Co si\u0119 zmienia","parent_id":"3270","url":"co-sie-zmienia","url_full":"\/\/w-biznesie"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"dofinansowanie koszt\u00f3w sta\u0142ych","image_title":"dofinansowanie koszt\u00f3w sta\u0142ych","image_id":"360513"}},"8":{"Article":{"id":"99078","title":"Firma jednoosobowa czy sp\u00f3\u0142ka - warto wiedzie\u0107","date":"2020-11-09","update_date":"2022-06-29","url":"firma-jednoosobowa-czy-spolka-roznice","image_id":"383355","modified":"2024-03-04 04:00:26","url_full":"\/-firma-jednoosobowa-czy-spolka-roznice"},"Category":{"name":"Serwis Prawny","parent_id":"358","url":"prawo","url_full":"\/\/prawo-spolek"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Firma jednoosobowa czy sp\u00f3\u0142ka - warto wiedzie\u0107","image_title":"Firma jednoosobowa czy sp\u00f3\u0142ka - kt\u00f3ra z nich jest korzystniejsza?","image_id":"383355"}},"9":{"Article":{"id":"21081","title":"Zaliczka przy odwrotnym obci\u0105\u017ceniu w us\u0142ugach budowlanych - czy dokumentuje si\u0119 j\u0105 faktur\u0105?","date":"2018-02-06","update_date":"2022-04-22","url":"zaliczka-przy-odwrotnym-obciazeniu-w-uslugach-budowlanych","image_id":"151941","modified":"2024-03-04 04:00:32","url_full":"\/-zaliczka-przy-odwrotnym-obciazeniu-w-uslugach-budowlanych"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/podatek-vat"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Zaliczka przy odwrotnym obci\u0105\u017ceniu w us\u0142ugach budowlanych - czy jest konieczna faktura?","image_title":"Zaliczka przy odwrotnym obci\u0105\u017ceniu w us\u0142ugach budowlanych - kiedy powstaje obowi\u0105zek podatkowy?","image_id":"151941"}},"10":{"Article":{"id":"22584","title":"Struktura JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego) - analiza","date":"2017-08-22","update_date":"2021-05-04","url":"struktura-jpk-jednolitego-pliku-kontrolnego-analiza","image_id":"162255","modified":"2024-03-04 04:00:33","url_full":"\/-struktura-jpk-jednolitego-pliku-kontrolnego-analiza"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/ordynacja-podatkowa"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Struktura JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego) - analiza","image_title":"Struktura JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego)","image_id":"162255"}},"11":{"Article":{"id":"18138","title":"Op\u0142aty s\u0105dowe w sprawach cywilnoprawnych","date":"2017-06-08","update_date":"2022-05-14","url":"oplaty-sadowe-w-sprawach-cywilnych","image_id":"156485","modified":"2024-03-04 04:00:31","url_full":"\/-oplaty-sadowe-w-sprawach-cywilnych"},"Category":{"name":"Serwis Prawny","parent_id":"358","url":"prawo","url_full":"\/\/prawo-gospodarcze"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Op\u0142aty s\u0105dowe - ile wynosz\u0105?","image_title":"Op\u0142aty s\u0105dowe - jak s\u0105 odprowadzane?","image_id":"156485"}},"12":{"Article":{"id":"107916","title":"Bia\u0142a lista podatnik\u00f3w \u2013 jak weryfikowa\u0107 kontrahent\u00f3w?","date":"2021-03-31","update_date":"2022-06-03","url":"biala-lista-podatnikow-jak-weryfikowac-kontrahentow","image_id":"578032","modified":"2024-03-04 04:00:29","url_full":"\/-biala-lista-podatnikow-jak-weryfikowac-kontrahentow"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/podatek-vat"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Bia\u0142a lista podatnik\u00f3w od Bia\u0142a lista podatnik\u00f3w \u2013 jak weryfikowa\u0107 kontrahent\u00f3w?","image_title":"Bia\u0142a lista podatnik\u00f3w \u2013 jak weryfikowa\u0107 kontrahent\u00f3w?","image_id":"578032"}},"13":{"Article":{"id":"61360","title":"Brak konsekwencji za op\u00f3\u017anienie w wysy\u0142ce JPK_VAT za lipiec 2019 r.","date":"2019-08-28","update_date":"2022-06-25","url":"opoznienie-w-wysylce-jpk","image_id":"288661","modified":"2024-03-04 04:00:33","url_full":"\/-opoznienie-w-wysylce-jpk"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/podatek-vat"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Op\u00f3\u017anienie w wysy\u0142ce JPK_VAT - jakie konsekwencje?","image_title":"Op\u00f3\u017anienie w wysy\u0142ce JPK po terminie","image_id":"288661"}},"14":{"Article":{"id":"90645","title":"G\u0142os podatnika - zg\u0142o\u015b pomys\u0142 jak chroni\u0107 nasz\u0105 gospodark\u0119 przed koronawirusem!","date":"2020-03-11","update_date":"2022-03-21","url":"glos-podatnika-czyli-wez-podatki-w-swoje-rece","image_id":"361389","modified":"2024-03-04 04:00:37","url_full":"\/-glos-podatnika-czyli-wez-podatki-w-swoje-rece"},"Category":{"name":"Co si\u0119 zmienia","parent_id":"3270","url":"co-sie-zmienia","url_full":"\/\/w-biznesie"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"G\u0142os podatnika - czym jest?","image_title":"G\u0142os podatnika - na czym polega?","image_id":"361389"}},"15":{"Article":{"id":"114681","title":"B\u0142yskawiczna wycena przesy\u0142ki na dowolnej trasie w Europie mo\u017cliwa dzi\u0119ki zaawansowanej technologii","date":"2021-08-20","update_date":"2022-06-25","url":"blyskawiczna-wycena-przesylki-na-dowolnej-trasie-w-europie","image_id":"448362","modified":"2024-03-04 04:00:34","url_full":"\/-blyskawiczna-wycena-przesylki-na-dowolnej-trasie-w-europie"},"Category":{"name":"Serwis Biznesu","parent_id":"355","url":"biznes","url_full":"\/\/prowadzenie-biznesu"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Clicktrans - b\u0142yskawiczna wycena przesy\u0142ki na dowolnej trasie w Europie","image_title":"Clicktrans - b\u0142yskawiczna wycena przesy\u0142ki na dowolnej trasie w Europie mo\u017cliwa dzi\u0119ki zaawansowanej technologii","image_id":"448362"}},"16":{"Article":{"id":"89850","title":"Sp\u00f3\u0142ka cywilna a mikropo\u017cyczka - kto tak naprawd\u0119 skorzysta?","date":"2020-04-27","update_date":"2022-06-25","url":"spolka-cywilna-a-mikropozyczka-kto-tak-naprawde-skorzysta","image_id":"360528","modified":"2024-03-04 04:00:33","url_full":"\/-spolka-cywilna-a-mikropozyczka-kto-tak-naprawde-skorzysta"},"Category":{"name":"Co si\u0119 zmienia","parent_id":"3270","url":"co-sie-zmienia","url_full":"\/\/w-biznesie"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"sp\u00f3\u0142ka cywilna a mikropo\u017cyczka","image_title":"sp\u00f3\u0142ka cywilna a mikropo\u017cyczka","image_id":"360528"}},"17":{"Article":{"id":"14615","title":"Skarga na czynno\u015bci komornika \u2013 kiedy przys\u0142uguje wierzycielowi?","date":"2018-02-05","update_date":"2022-03-21","url":"skarga-na-czynnosci-komornika-kiedy-przysluguje-wierzycielowi","image_id":"146594","modified":"2024-03-04 04:00:31","url_full":"\/-skarga-na-czynnosci-komornika-kiedy-przysluguje-wierzycielowi"},"Category":{"name":"Serwis Prawny","parent_id":"358","url":"prawo","url_full":"\/\/prawo-gospodarcze"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Skarga na czynno\u015bci komornika a skarga na bezczynno\u015b\u0107 komornika","image_title":"Skarga na czynno\u015bci komornika - elementy formalne","image_id":"146594"}},"18":{"Article":{"id":"63624","title":"Jednolity Plik Kontrolny - wszystko co warto wiedzie\u0107!","date":"2020-07-24","update_date":"2022-05-14","url":"jednolity-plik-kontrolny","image_id":"578035","modified":"2024-03-04 04:00:28","url_full":"\/-jednolity-plik-kontrolny"},"Category":{"name":"Serwis Ksi\u0119gowy","parent_id":"356","url":"ksiegowosc","url_full":"\/\/sprawozdawczosc"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Jednolity Plik Kontrolny","image_title":"Jednolity Plik Kontrolny","image_id":"578035"}},"19":{"Article":{"id":"26380","title":"Konstytucja Biznesu - pakiet zmian dla przedsi\u0119biorcy","date":"2019-01-18","update_date":"2022-02-11","url":"konstytucja-biznesu-pakiet-zmian-dla-przedsiebiorcy","image_id":"182974","modified":"2024-03-04 04:00:34","url_full":"\/-konstytucja-biznesu-pakiet-zmian-dla-przedsiebiorcy"},"Category":{"name":"Serwis Prawny","parent_id":"358","url":"prawo","url_full":"\/\/prawo-gospodarcze"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Konstytucja Biznesu - prawa dla przedsi\u0119biorcy","image_title":"Konstytucja Biznesu - jakie prawa dla przedsi\u0119biorcy","image_id":"182974"}},"20":{"Article":{"id":"90006","title":"Mikropo\u017cyczka 5000 z\u0142 ma b\u0142\u0119dy interpretacyjne","date":"2020-04-03","update_date":"2022-06-25","url":"mikropozyczka-5000-zl-ma-bledy-interpretacyjne","image_id":"360684","modified":"2024-03-04 04:00:32","url_full":"\/-mikropozyczka-5000-zl-ma-bledy-interpretacyjne"},"Category":{"name":"Co si\u0119 zmienia","parent_id":"3270","url":"co-sie-zmienia","url_full":"\/\/w-kadrach"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Mikropo\u017cyczka 5000 z\u0142 ","image_title":"Mikropo\u017cyczka 5000 z\u0142 ","image_id":"360684"}},"21":{"Article":{"id":"12199","title":"Rodzaje sp\u00f3\u0142ek w Polsce - wszystko co warto wiedzie\u0107","date":"2020-04-10","update_date":"2022-09-07","url":"rodzaje-spolek-w-polsce","image_id":"590266","modified":"2024-03-04 04:00:26","url_full":"\/-rodzaje-spolek-w-polsce"},"Category":{"name":"Serwis Prawny","parent_id":"358","url":"prawo","url_full":"\/\/prawo-spolek"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Rodzaje sp\u00f3\u0142ek - kapita\u0142owe i osobowe","image_title":"Rodzaje sp\u00f3\u0142ek - kapita\u0142owe i osobowe","image_id":"590266"}},"22":{"Article":{"id":"22501","title":"Jednolity Plik Kontrolny dla mikroprzedsi\u0119biorcy","date":"2018-05-10","update_date":"2022-02-19","url":"jednolity-plik-kontrolny-dla-mikroprzedsiebiorcy","image_id":"163414","modified":"2024-03-04 04:00:32","url_full":"\/-jednolity-plik-kontrolny-dla-mikroprzedsiebiorcy"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/ordynacja-podatkowa"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Jednolity plik kontrolny dla mikroprzedsi\u0119biorcy - od kiedy","image_title":"Jednolity plik kontrolny dla mikroprzedsi\u0119biorcy - Jak wys\u0142a\u0107?","image_id":"163414"}},"23":{"Article":{"id":"99072","title":"Elektroniczna wysy\u0142ka deklaracji podatkowych i pliku JPK_V7","date":"2021-08-23","update_date":"2022-06-17","url":"wylacznie-elektroniczna-wysylka-deklaracji-vat","image_id":"383319","modified":"2024-03-04 04:00:31","url_full":"\/-wylacznie-elektroniczna-wysylka-deklaracji-vat"},"Category":{"name":"Serwis Podatkowy","parent_id":"357","url":"podatki","url_full":"\/\/podatek-vat"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Elektroniczna wysy\u0142ka deklaracji podatkowych - obowi\u0105zkowa!","image_title":"Elektroniczna wysy\u0142ka deklaracji podatkowych - od kiedy?","image_id":"383319"}},"24":{"Article":{"id":"92103","title":"Jak za\u0142o\u017cy\u0107 sklep - praktyczne wskaz\u00f3wki","date":"2020-06-10","update_date":"2022-07-21","url":"jak-zalozyc-sklep","image_id":"364575","modified":"2024-03-04 04:00:27","url_full":"\/-jak-zalozyc-sklep"},"Category":{"name":"Serwis Biznesu","parent_id":"355","url":"biznes","url_full":"\/\/pomysl-na-biznes"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Jak za\u0142o\u017cy\u0107 sklep - praktyczne wskaz\u00f3wki","image_title":"Jak za\u0142o\u017cy\u0107 sklep - g\u0142\u00f3wne wymagania","image_id":"364575"}},"25":{"Article":{"id":"13515","title":"Reklamacja towaru w przepisach ustawy konsumenckiej","date":"2019-04-15","update_date":"2022-05-08","url":"zmiany-w-zasadach-reklamowania-zakupow","image_id":"110169","modified":"2024-03-04 04:00:31","url_full":"\/-zmiany-w-zasadach-reklamowania-zakupow"},"Category":{"name":"Serwis Prawny","parent_id":"358","url":"prawo","url_full":"\/\/prawa-konsumenta"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Reklamacja towaru - wszystko co warto wiedzie\u0107","image_title":"Reklamacja towaru - jak wys\u0142a\u0107?","image_id":"110169"}},"26":{"Article":{"id":"119433","title":"Wyszukiwarka REGON: czy wci\u0105\u017c odgrywa jak\u0105\u015b rol\u0119 w biznesie?","date":"2021-10-07","update_date":"2022-03-10","url":"wyszukiwarka-regon-czy-wciaz-odgrywa-jakas-role-w-biznesie","image_id":"457431","modified":"2024-03-04 04:00:33","url_full":"\/-wyszukiwarka-regon-czy-wciaz-odgrywa-jakas-role-w-biznesie"},"Category":{"name":"Serwis Biznesu","parent_id":"355","url":"biznes","url_full":"\/\/prowadzenie-biznesu"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Wyszukiwarka REGON: czy wci\u0105\u017c odgrywa jak\u0105\u015b rol\u0119 w biznesie?","image_title":"Jak\u0105 rol\u0119 w biznesie odgrywa wyszukiwarka REGON? ","image_id":"457431"}},"27":{"Article":{"id":"64455","title":"Grupa docelowa - kim jest persona marki i jak zdefiniowa\u0107 sw\u00f3j target?","date":"2018-02-05","update_date":"2022-03-30","url":"grupa-docelowa-kim-jest-persona-marki-i-jak-zdefiniowac-swoj-target","image_id":"304224","modified":"2024-03-04 04:00:34","url_full":"\/-grupa-docelowa-kim-jest-persona-marki-i-jak-zdefiniowac-swoj-target"},"Category":{"name":"Serwis Biznesu","parent_id":"355","url":"biznes","url_full":"\/\/marketing-internetowy"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Grupa docelowa - ja j\u0105 okre\u015bli\u0107?","image_title":"Grupa docelowa - co wyznaczamy przy budowaniu persony marki?","image_id":"304224"}},"28":{"Article":{"id":"90951","title":"Oprogramowanie dla biur rachunkowych","date":"2019-12-07","update_date":"2022-04-19","url":"oprogramowanie-dla-biur-rachunkowych","image_id":"361788","modified":"2024-03-04 04:00:34","url_full":"\/-oprogramowanie-dla-biur-rachunkowych"},"Category":{"name":"Biura rachunkowe","parent_id":"3306","url":"biura-rachunkowe","url_full":"\/\/nowe-technologie-i-innowacje"},"ArticleImageRightJoin":{"image_alt":"Oprogramowanie dla biur rachunkowych","image_title":"Oprogramowanie dla biur rachunkowych","image_id":"361788"}}}}</script> <div class="main-tag-similars mb-5"> <div class="main-tag-similars-header"><span>Podobne</span></div> <ul> <li><h3><a href="/-3-praktyki-w-seo-ktore-przestaly-byc-skuteczne">3 praktyki w SEO, które przestały być skuteczne</a></h3></li> <li><h3><a href="/-pisanie-to-jedno-seo-drugie-czyli-jak-optymalizowac-strone">Pisanie to jedno, SEO - drugie, czyli jak optymalizować stronę</a></h3></li> </ul> </div> <div id="linked-articles"> <div class="row mb-5"> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-nielegalne-seo-w-kontekscie-obowiazujacych-przepisow-prawa" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/620467"> <img src="/images/fx/crop,160,100/620467" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Nielegalne SEO a nieuczciwa reklama" title="Nielegalne SEO a nieuczciwa reklama" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-nielegalne-seo-w-kontekscie-obowiazujacych-przepisow-prawa" rel="noreferrer noopener">Nielegalne SEO w kontekście obowiązujących przepisów prawa</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-marketing-w-sieci-jak-agencja-interaktywna-seo-pomoze-ci-dotrzec-do-wiekszej-ilosci-klientow-i-zarabiac-wiecej" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/595054"> <img src="/images/fx/crop,160,100/595054" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Marketing w sieci - czy agencja SEO pomoże Ci zarabiać więcej?" title="Marketing w sieci - czy agencja SEO pomoże Ci zarabiać więcej?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-marketing-w-sieci-jak-agencja-interaktywna-seo-pomoze-ci-dotrzec-do-wiekszej-ilosci-klientow-i-zarabiac-wiecej" rel="noreferrer noopener">Marketing w sieci - jak agencja interaktywna SEO pomoże Ci…</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-seo-poland-on-tour-by-linkhouse-w-gdansku" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/542456"> <img src="/images/fx/crop,160,100/542456" loading="lazy" width="160" height="100" alt="SEO Poland On Tour by Linkhouse 2023 " title="SEO Poland On Tour by Linkhouse 2023 " > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-seo-poland-on-tour-by-linkhouse-w-gdansku" rel="noreferrer noopener">SEO Poland On Tour by Linkhouse w Gdańsku</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-pojecia-seo-i-sem-ktore-warto-znac" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/532958"> <img src="/images/fx/crop,160,100/532958" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Pojęcia SEO i SEM, które warto znać" title="Pojęcia SEO i SEM, które warto znać" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-pojecia-seo-i-sem-ktore-warto-znac" rel="noreferrer noopener">Pojęcia SEO i SEM, które warto znać</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-zostan-whitepress-ninja-rusza-bezplatne-i-certyfikowane-szkolenie-seo-content-marketing" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/510504"> <img src="/images/fx/crop,160,100/510504" loading="lazy" width="160" height="100" alt="" title="" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-zostan-whitepress-ninja-rusza-bezplatne-i-certyfikowane-szkolenie-seo-content-marketing" rel="noreferrer noopener">Certyfikowany Kurs SEO & Content Marketing w WhitePress®</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-konferencja-seo-poland-juz-16-wrzesnia-w-krakowie" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/500073"> <img src="/images/fx/crop,160,100/500073" loading="lazy" width="160" height="100" alt="konferencja seo poland" title="konferencja seo poland" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-konferencja-seo-poland-juz-16-wrzesnia-w-krakowie" rel="noreferrer noopener">Konferencja SEO Poland już 16 września w Krakowie</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-nowy-przystanek-na-branzowej-mapie-wydarzen-whitepress-organizuje-w-polsce-pierwsza-edycje-konferencji-seo-content-camp" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/490154"> <img src="/images/fx/crop,160,100/490154" loading="lazy" width="160" height="100" alt="SEO & content camp" title="SEO & content camp" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-nowy-przystanek-na-branzowej-mapie-wydarzen-whitepress-organizuje-w-polsce-pierwsza-edycje-konferencji-seo-content-camp" rel="noreferrer noopener">Nowy przystanek na branżowej mapie wydarzeń: WhitePress®…</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-analiza-konkurencji-w-seo" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/463596"> <img src="/images/fx/crop,160,100/463596" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Analiza konkurencji w SEO - jak to robić?" title="Analiza konkurencji w SEO - jak to robić?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-analiza-konkurencji-w-seo" rel="noreferrer noopener">Analiza konkurencji w SEO - jak to robić?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-jak-ux-wplywa-na-seo" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/468018"> <img src="/images/fx/crop,160,100/468018" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Jak UX wpływa na SEO – co ma największe znaczenie?" title="Jak UX wpływa na SEO – co ma największe znaczenie?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-jak-ux-wplywa-na-seo" rel="noreferrer noopener">Jak UX wpływa na SEO – co ma największe znaczenie?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-jak-hosting-i-szybkosc-strony-wplywaja-na-seo" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/462606"> <img src="/images/fx/crop,160,100/462606" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Jak hosting i szybkość strony wpływają na SEO?" title="Jak hosting i szybkość strony wpływają na SEO?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-jak-hosting-i-szybkosc-strony-wplywaja-na-seo" rel="noreferrer noopener">Jak hosting i szybkość strony wpływają na SEO?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-duplicate-content-w-seo-popraw-wyniki-wyszukiwania" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/461301"> <img src="/images/fx/crop,160,100/461301" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Duplicate content w seo - popraw wyniki wyszukiwania" title="Duplicate content w seo - popraw wyniki wyszukiwania" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-duplicate-content-w-seo-popraw-wyniki-wyszukiwania" rel="noreferrer noopener">Duplicate content w seo - popraw wyniki wyszukiwania</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-duzy-potencjal-seo-na-stronie-jak-go-stworzyc" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/461982"> <img src="/images/fx/crop,160,100/461982" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Strona internetowa a potencjał SEO - jak go stworzyć?" title="Strona internetowa a potencjał SEO - jak go stworzyć?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-duzy-potencjal-seo-na-stronie-jak-go-stworzyc" rel="noreferrer noopener">Duży potencjał SEO na stronie - jak go stworzyć?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-jak-pozycjonowanie-stron-internetowych-zmieni-oblicze-firmy" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/448491"> <img src="/images/fx/crop,160,100/448491" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Jak pozycjonowanie stron internetowych zmieni oblicze firmy? Oto wszystkie zalety SEO!" title="Jak pozycjonowanie stron internetowych zmieni oblicze firmy? Oto wszystkie zalety SEO!" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-jak-pozycjonowanie-stron-internetowych-zmieni-oblicze-firmy" rel="noreferrer noopener">Jak pozycjonowanie stron internetowych zmieni oblicze firmy?…</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-pozycjonowanie-stron-internetowych-co-to-jest-jak-dziala-seo-co-daje-i-ile-kosztuje-optymalizacja-www" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/447231"> <img src="/images/fx/crop,160,100/447231" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Pozycjonowanie stron internetowych - jak wybrać odpowiednią agencję SEO?" title="Pozycjonowanie stron internetowych - jak wybrać odpowiednią agencję SEO?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-pozycjonowanie-stron-internetowych-co-to-jest-jak-dziala-seo-co-daje-i-ile-kosztuje-optymalizacja-www" rel="noreferrer noopener">Pozycjonowanie stron internetowych - co to jest, jak działa…</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-co-musisz-wiedziec-o-seo-z-perspektywy-formalno-prawnej" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/376866"> <img src="/images/fx/crop,160,100/376866" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Aspekty SEO z perspektywy formalno-prawnej" title="Aspekty SEO z perspektywy formalno-prawnej" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-co-musisz-wiedziec-o-seo-z-perspektywy-formalno-prawnej" rel="noreferrer noopener">Co musisz wiedzieć o SEO z perspektywy formalno-prawnej?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-szybkosc-ladowania-strony-nie-bez-znaczenia-dla-seo" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/344145"> <img src="/images/fx/crop,160,100/344145" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Szybkość ładowania strony - jak uzyskać najlepszą?" title="Szybkość ładowania strony - jak uzyskać najlepszą?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-szybkosc-ladowania-strony-nie-bez-znaczenia-dla-seo" rel="noreferrer noopener">Szybkość ładowania strony - nie bez znaczenia dla SEO</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-dlugi-ogon-i-seo-ile-maja-ze-soba-wspolnego" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/342654"> <img src="/images/fx/crop,160,100/342654" loading="lazy" width="160" height="100" alt="długi ogon" title="długi ogon" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-dlugi-ogon-i-seo-ile-maja-ze-soba-wspolnego" rel="noreferrer noopener">Długi ogon i SEO - ile mają ze sobą wspólnego?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-teksty-seo-czy-dalej-sa-wazne" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/345756"> <img src="/images/fx/crop,160,100/345756" loading="lazy" width="160" height="100" alt="Teksty SEO - jak je tworzyć?" title="Teksty SEO - jak je tworzyć?" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-teksty-seo-czy-dalej-sa-wazne" rel="noreferrer noopener">Teksty SEO – czy dalej są ważne przy prowadzeniu strony?</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-seo-w-e-commerce-o-czym-musisz-pamietac" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/341172"> <img src="/images/fx/crop,160,100/341172" loading="lazy" width="160" height="100" alt="seo w e-commerce" title="seo w e-commerce" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-seo-w-e-commerce-o-czym-musisz-pamietac" rel="noreferrer noopener">SEO w e-commerce - o czym musisz pamiętać</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> <figure class="col-12 col-xl-6 linked-article"> <a href="/-seo-od-fundamentow-na-sam-szczyt" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,160,100.Mime,webp/341109"> <img src="/images/fx/crop,160,100/341109" loading="lazy" width="160" height="100" alt="pozycjonowanie i optymalizacja stron" title="pozycjonowanie i optymalizacja stron" > </picture> </a> <figcaption> <h3 class="title"> <a href="/-seo-od-fundamentow-na-sam-szczyt" rel="noreferrer noopener">SEO – pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych</a> </h3> </figcaption> <hr class="border-line"> </figure> </div> </div> </div> <meta itemscope itemprop="mainEntityOfPage" content="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-seo-optymalizacja-tresci-i-kodu-strony-internetowej" itemType="https://schema.org/WebPage" > <meta itemprop="headline" content="SEO - czyli jak zoptymalizować treść i kod strony internetowej "> <span itemscope itemprop="image" itemtype="https://schema.org/ImageObject"> <meta itemprop="url" content="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/images/fx/crop2,904,640,0,0.max,1200,628/119657.jpg"> <meta itemprop="height" content="600"> <meta itemprop="width" content="720"> </span> <span itemscope itemprop="publisher" itemtype="https://schema.org/Organization"> <meta itemprop="name" content="Poradnik Przedsiębiorcy"> <span itemscope itemprop="logo" itemtype="https://schema.org/ImageObject"> <meta itemprop="url" content="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/wf/img/logo-white.png"> <meta itemprop="height" content="60"> <meta itemprop="width" content="382"> </span> </span> </div> <div class="col-12 offset-lg-1 col-lg-3 p-lg-0 sidebar-right"> <div class="row"> <div class="col-12 mb-5 order-sm-1 order-lg-0"> <div class="calendar"> <div class="d-none" data-id="isSidebar" id="isSidebar"></div> <div id="calendar-box"> <div class="row"> <div class="col-md-6 col-lg-12 mb-3 mb-sm-0"> <div class="calendar-date"> <div class="text-center text-lg-start"> <div class="calendar-date-month-year"> Marzec 2024 </div> <div class="calendar-date-day"> 05 </div> <div class="calendar-date-dayofweek"> Wtorek </div> </div> <div id="calendar-terms" data-days="15.03,20.03,25.03"> <ul class="d-none" data-day="15.03"> <li class="term-day"> ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje) </li> </ul> <ul class="d-none" data-day="20.03"> <li class="term-day"> Podatek dochodowy </li> <li class="term-day"> PIT 4 </li> <li class="term-day"> PIT 8A </li> <li class="term-day"> ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne) </li> </ul> <ul class="d-none" data-day="25.03"> <li class="term-day"> VAT 7 </li> <li class="term-day"> VAT UE (elektroniczna) </li> </ul> </div> </div> </div> <div class="col-md-6 col-lg-12"> <div class="calendar-container"> <div id="calendar-wrapper"> <div id="calendar" data-date="2024-03-05"></div> </div> <div class="show-articles text-sm-center text-md-start "> <a href="/artykuly/2024-03-05"> Wyświetl artykuły z tego dnia<i class="fa fa-fw fa-caret-right"></i> </a> </div> </div> </div> </div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="sidebarModulesCalendar">{"dates":{"15.03":{"0":{"key":"zus-legal","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"ZUS (sp\u00f3\u0142ki akcyjne, sp\u00f3\u0142ki z o.o., sp\u00f3\u0142dzielnie, stowarzyszenia, fundacje)","url":false}},"20.03":{"0":{"key":"pit","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"Podatek dochodowy","url":false},"1":{"key":"pit-4","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"PIT 4","url":false},"2":{"key":"pit-8a","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"PIT 8A","url":false},"3":{"key":"zus-individual","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"ZUS (jednoosobowa dzia\u0142alno\u015b\u0107 gospodarcza, sp\u00f3\u0142ki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)","url":false}},"25.03":{"0":{"key":"vat-7","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"VAT 7","url":false},"1":{"key":"vat-ue-electronic","nofollow":false,"target_blank":false,"title":"VAT UE (elektroniczna)","url":false}}},"date":"2024-03-05","articles":{"0":"2024-03-01","1":"2024-03-04","2":"2024-03-05"}}</script></div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"> <div class="module-adv-channel mb-0" data-admanager-channel-name="sidebar-ostatnio-dodane"></div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"> <div class="news"> <ul> <li> <div class="news-first-card card border-0 bg-transparent"> <a href="/-na-czym-polegaja-badania-cawi-jak-je-przeprowadzic"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,297,196.Mime,webp/613750" media="(min-width: 992px)"> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,382,252.Mime,webp/613750" media="(max-width: 991px)"> <img class="card-img-top" src="/images/fx/crop,297,196/613750" alt="" > </picture> </a> <div class="card-body"> <a href="/ostatnio-dodane" rel="noreferrer noopener" class="card-text mb-0 superscription"> NAJNOWSZE </a> <p class="card-title h3"> <a href="/-na-czym-polegaja-badania-cawi-jak-je-przeprowadzic"> Na czym polegają badania CAWI - jak je przeprowadzić? </a> </p> <p class="card-text small">2 stycznia 2024</p> </div> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-gdzie-reklamowac-sklep-internetowy">Gdzie reklamować sklep internetowy?</a> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-kody-rabatowe-jako-narzedzie-marketingowe-jak-sklepy-online-przyciagaja-klientow">Kody rabatowe jako narzędzie marketingowe: Jak sklepy online przyciągają klientów?</a> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-marketing-w-sieci-jak-agencja-interaktywna-seo-pomoze-ci-dotrzec-do-wiekszej-ilosci-klientow-i-zarabiac-wiecej">Marketing w sieci - jak agencja interaktywna SEO pomoże Ci dotrzeć do większej ilości klientów i zarabiać więcej?</a> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-czym-jest-marketing-internetowy-i-jak-go-efektywnie-wykorzystac-w-twojej-firmie">Czym jest marketing internetowy i jak go efektywnie wykorzystać w twojej firmie?</a> </div> </li> </ul> <a href="/ostatnio-dodane" target="_blank" rel="noopener">Zobacz wszystkie</a> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"><div class="most-read-articles is-sidebar"> <p class="font-merriweather is-sidebar h3">Najchętniej czytane</p> <ol> <li class="is-sidebar"><a href="/-5-sil-portera-analiza-atrakcyjnosci-sektora">5 sił Portera - analiza atrakcyjności sektora</a></li> <li class="is-sidebar"><a href="/-bitcoin-wirtualna-waluta-uzywana-przy-transakcjach-elektronicznych">Bitcoin - wirtualna waluta używana przy transakcjach elektronicznych</a></li> <li class="is-sidebar"><a href="/-co-to-jest-crm">CRM (Customer Relationship Management) - co to jest?</a></li> <li class="is-sidebar"><a href="/-snapchat-i-punkty-co-oznaczaja-i-jakie-korzysci-moga-przyniesc">Snapchat i punkty - co oznaczają i jakie korzyści mogą przynieść?</a></li> <li class="is-sidebar"><a href="/-public-relations-jakie-sa-jego-glowne-zalozenia">Public relations - jakie są jego główne założenia?</a></li> </ol> <a href="/najczesciej-czytane" target="_blank" rel="noopener">Zobacz wszystkie</a> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"><div class="calculators-module"> <p class="font-merriweather h3">Kalkulatory</p> <ul> <li><div class="icon-wrapper"><i class="svg-icons--calculator"></i></div><div><a href="/kalkulator-odsetek-ustawowych">Kalkulator odsetek ustawowych</a></div></li> <li><div class="icon-wrapper"><i class="svg-icons--calculator"></i></div><div><a href="/kalkulator-odsetek-bankowych">Kalkulator odsetek bankowych</a></div></li> <li><div class="icon-wrapper"><i class="svg-icons--calculator"></i></div><div><a href="/kalkulator-odsetek-umownych">Kalkulator odsetek umownych</a></div></li> <li><div class="icon-wrapper"><i class="svg-icons--calculator"></i></div><div><a href="/kalkulator-wynagrodzen">Kalkulator wynagrodzeń 2024 - porównaj brutto netto</a></div></li> <li><div class="icon-wrapper"><i class="svg-icons--calculator"></i></div><div><a href="/kalkulator-umow-zlecenie">Kalkulator umowa zlecenie 2024</a></div></li> </ul> <a href="/kalkulatory">Zobacz wszystkie kalkulatory</a> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"> <div class="news"> <ul> <li> <div class="news-first-card card border-0 bg-transparent"> <a href="/-seo-i-sem-co-to-takiego"> <picture> <source type="image/webp" srcset="/images/fx/crop,317,209.Mime,webp/110193"> <img class="card-img-top" src="/images/fx/crop,317,209/110193" alt="" > </picture> </a> <div class="card-body"> <p class="card-text mb-0 superscription"> Zobacz także </p> <p class="card-title h3"> <a href="/-seo-i-sem-co-to-takiego"> SEO i SEM - co to takiego jest? </a> </p> <p class="card-text small">31 maja 2022</p> </div> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-analiza-seo-wykonaj-ja-samodzielnie-i-bezplatnie">Analiza SEO - wykonaj ją samodzielnie i bezpłatnie!</a> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-teksty-seo-czy-dalej-sa-wazne">Teksty SEO – czy dalej są ważne przy prowadzeniu strony?</a> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-najczestsze-bledy-w-pozycjonowaniu">Błędy w pozycjonowaniu - 11 złych praktyk w SEO</a> </div> </li> <li> <div class="news-promo-link"> <a href="/-checklista-o-czym-musisz-pamietac-przy-audycie-seo">Checklista - o czym musisz pamiętać przy audycie SEO?</a> </div> </li> </ul> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"><div class="sidebar-documents"> <p class="sidebar-documents-title font-merriweather h4">Wzory dokumentów</p> <nav> <div class="nav nav-tabs sidebar-documents-tabs d-flex justify-content-between" id="nav-documents" role="tablist"> <button class="nav-link active" id="nav-contracts-tab" data-bs-toggle="tab" data-bs-target="#nav-contracts" type="button" role="tab" aria-controls="nav-contracts" aria-selected="true" > Umowy </button> <button class="nav-link" id="nav-docs-tab" data-bs-toggle="tab" data-bs-target="#nav-docs" type="button" role="tab" aria-controls="nav-docs" aria-selected="true" > Dokumenty </button> <button class="nav-link" id="nav-forms-tab" data-bs-toggle="tab" data-bs-target="#nav-forms" type="button" role="tab" aria-controls="nav-forms" aria-selected="true" > Formularze </button> </div> </nav> <div class="tab-content" id="nav-tabContent"> <div class="tab-pane fade show active" id="nav-contracts" role="tabpanel" aria-labelledby="nav-contracts-tab"> <ul class="sidebar-documents-list"> <li><a href="/-umowa-o-stworzenie-sklepu-internetowego">Umowa o stworzenie sklepu internetowego - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-umowa-sprzedazy-wzor-z-omowieniem">Umowa sprzedaży - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-umowa-spolki-partnerskiej-wzor-z-omowieniem">Umowa spółki partnerskiej - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-umowa-sublicencyjna-o-stosowanie-wynalazku-wzoru-uzytkowego">Umowa sublicencyjna o stosowanie wynalazku (wzoru użytkowego) - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-kontrakt-menadzerski-wzor-z-omowieniem">Kontrakt menadżerski - wzór z omówieniem</a></li> </ul> </div> <div class="tab-pane fade" id="nav-docs" role="tabpanel" aria-labelledby="nav-docs-tab"> <ul class="sidebar-documents-list"> <li><a href="/-faktura-pro-forma-wzor-z-omowieniem">Faktura pro forma - wzór z dokładnym omówieniem</a></li> <li><a href="/-wezwanie-do-zaplaty-wzor-z-omowieniem">Wezwanie do zapłaty - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-protokol-zwrotu-towaru-wzor-z-omowieniem">Protokół zwrotu towaru - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-informacja-o-cookies-w-sklepie-internetowym-wzor-z-omowieniem">Informacja o cookies w sklepie internetowym - wzór z omówieniem</a></li> <li><a href="/-regulamin-sklepu-internetowego-wzor-z-omowieniem">Regulamin sklepu internetowego - wzór z omówieniem</a></li> </ul> </div> <div class="tab-pane fade" id="nav-forms" role="tabpanel" aria-labelledby="nav-forms-tab"> <ul class="sidebar-documents-list"> <li><a href="/-odstapienie-od-umowy-sprzedazy-zawartej-ze-sklepem-internetowym">Formularz odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej ze sklepem internetowym z omówieniem</a></li> <li><a href="/-formularz-ceidg-1-z-omowieniem-zalozenie-dzialalnosci">Założenie działalności - formularz CEIDG-1 z omówieniem</a></li> <li><a href="/-formularz-ceidg-1-z-omowieniem-zawieszenie-dzialalnosci">Formularz CEIDG-1 z omówieniem - zawieszenie działalności</a></li> <li><a href="/-formularz-vat-r-wzor-z-omowieniem">Formularz VAT-R - wzór ze szczegółowym omówieniem</a></li> <li><a href="/-formularz-zgloszenia-otrzymania-darowizny-z-omowieniem">Druk SD Z2, czyli formularz zgłoszenia otrzymania darowizny</a></li> </ul> </div> </div> <p class="m-0"><a href="/pobierz" class="fw-bolder">Zobacz wszystkie wzory</a></p> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"> <div class="news-category tertiary"> <a href="/biznes/marketing-internetowy" rel="noreferrer noopener" class="superscription">Marketing internetowy</a> <p class="mb-0 h3"> <a href="/-na-czym-polegaja-badania-cawi-jak-je-przeprowadzic">Na czym polegają badania CAWI - jak je przeprowadzić?</a> </p> <ul class="m-0"> <li><a href="/-gdzie-reklamowac-sklep-internetowy">Gdzie reklamować sklep internetowy?</a></li> <li><a href="/-kody-rabatowe-jako-narzedzie-marketingowe-jak-sklepy-online-przyciagaja-klientow">Kody rabatowe jako narzędzie marketingowe: Jak sklepy online…</a></li> <li><a href="/-marketing-w-sieci-jak-agencja-interaktywna-seo-pomoze-ci-dotrzec-do-wiekszej-ilosci-klientow-i-zarabiac-wiecej">Marketing w sieci - jak agencja interaktywna SEO pomoże Ci dotrzeć do…</a></li> <li><a href="/-czym-jest-marketing-internetowy-i-jak-go-efektywnie-wykorzystac-w-twojej-firmie">Czym jest marketing internetowy i jak go efektywnie wykorzystać w…</a></li> <li><a href="/-jak-prowadzic-blog-i-na-nim-zarabiac">Jak prowadzić blog i na nim zarabiać?</a></li> </ul> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"><div class="shortcuts"> <a href="/kalkulatory" class="shortcut"><i class="svg-icons--shortcut-calculator"></i>Kalkulatory</a> <a href="/pobierz" class="shortcut"><i class="svg-icons--shortcut-document"></i>Wzory umów</a> <a href="/wskazniki" class="shortcut"><i class="svg-icons--shortcut-indicators"></i>Wskaźniki</a> <a href="/porady-online" class="shortcut"><i class="svg-icons--shortcut-online-advices"></i>Porady online</a> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"><div> <div class="category-badges business-badge"><a href="/biznes/">Biznes</a></div> <div class="category-badges taxes-badge"><a href="/podatki/">Podatki</a></div> <div class="category-badges staff-badge"><a href="/kadry/">Kadry</a></div> <div class="category-badges bookkeeping-badge"><a href="/ksiegowosc/">Księgowość</a></div> <div class="category-badges law-badge"><a href="/prawo/">Prawo</a></div> <div class="category-badges accouting-office-badge"><a href="/biura-rachunkowe/">Biura rachunkowe</a></div> </div> </div><div class="col-12 col-sm-6 col-lg-12 mb-5 d-sm-none d-lg-block order-lg-0"><div class="row"> <div class="patronage"> <div class="col-12"> <p class="patronage-title h4">Patronaty</p> <hr> <a class="patronage-article-title-link" href="-morfologia-sprzedazy-2024-xiii-konferencja-menedzerow-sprzedazy">Morfologia Sprzedaży 2024 - XIII Konferencja Menedżerów Sprzedaży</a> <hr> <a class="patronage-article-title-link" href="-zapraszamy-do-udzialu-w-najwazniejszym-spotkaniu-liderow-swiata-hr">Zapraszamy do udziału w najważniejszym spotkaniu liderów świata HR!</a> <hr> <a class="patronage-article-title-link" href="-jak-chronic-zasoby-intelektualne-firm-przyjdz-na-konferencje-i-sprawdz">Jak chronić zasoby intelektualne firm – przyjdź na konferencję i sprawdź</a> <hr> <a class="patronage-article-title-link" href="-fincrime-surveillance-summit-2024">FinCrime & Surveillance Summit 2024 już 20 marca!</a> <hr> <a class="patronage-article-title-link" href="-roadshow-e-wolucja-2024">Roadshow E-wolucja 2024</a> <a class="patronage-all" href="patronaty">Zobacz wszystkie</a> </div> </div> </div> </div></div> <script type="text/json" data-fn="mainSidebar">null</script> </div> </div> <div class="modal" id="article-tables-modal" tabindex="-1" role="dialog"> <div class="modal-dialog modal-dialog-1" role="document"> <div class="modal-content"> <div class="modal-header"> <a href="#" class="btn btn-primary" id="article-tables-modal-pdf">Pobierz PDF</a> <a href="#" class="btn btn-tertiary ms-3" id="article-tables-modal-xls">Pobierz do Excela</a> <button type="button" class="btn-close" data-bs-dismiss="modal" aria-label="Close"></button> </div> <div class="modal-body"></div> </div> </div> </div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="articlesView">{"articleId":"14358","isLandingPage":null,"data":{},"articleImages":{"0":{"ArticleImage":{"image_id":"119657","image_description":null}}}}</script> <div class="wide-sidebar wide-sidebar-left"> <div> <div data-admanager-channel-name="wide-sidebar-left"></div> </div> </div> <div class="wide-sidebar wide-sidebar-right"> <div> <div data-admanager-channel-name="wide-sidebar-right"></div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="coreViewsMainWideSidebars">null</script> </div> </div> <div class="search-container" id="search-container"> <div class="container px-xl-6 px-2"> <form class="form-inline justify-content-center search-container-form"> <div class="form-group"> <div class="input-group"> <button type="submit" class="btn search-container-submit-btn"><i class="svg-icons--magnifier"></i></button> <input type="text" name="search" autocomplete="off" class="form-control search-input" placeholder="Wpisz szukaną frazę…"> <button type="button" class="btn search-container-close-btn"><i class="svg-icons--close-x"></i></button> </div> </div> </form> <div class="row search-container-results mx-0 justify-content-between"> <div class="col-md-6 col-lg-4 col-12 search-container-results-articles" id="search-column-articles"> <h6 class="font-merriweather">Artykuły</h6> <ul class="search-column-results"> </ul> <div class="no-results text-muted">Brak wyników.</div> <a href="#" class="search-container-results-more search-column-more" > Więcej artykułów </a> </div> <div class="col-md-6 col-lg-4 col-12 mt-md-0 search-container-results-templates" id="search-column-designs"> <div class="channel-container d-md-none"> <div data-admanager-channel-name="search-bar-banner-mobile" class="channel channel-search-bar my-3"></div> </div> <h6 class="font-merriweather">Wzory</h6> <ul class="search-column-results"> </ul> <div class="no-results text-muted">Brak wyników.</div> <a href="" class="search-container-results-more search-column-more">Więcej wzorów</a> </div> <div class="col-md-12 col-lg-4 col-12 mt-5 mt-lg-0 search-container-results-tags" id="search-column-tags"> <ul class="search-column-results d-flex flex-wrap"> </ul> <!-- Aktualnie zakomentowany kanał admanagera na rzecz tagów <div class="channel-container d-none d-lg-block"> <div data-admanager-channel-name="search-bar-banner" class="channel channel-search-bar"></div> </div> <div class="channel-container d-none d-md-block d-lg-none"> <div data-admanager-channel-name="search-bar-banner-tablet" class="channel channel-search-bar"></div> </div> --> </div> </div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="componentsSearch">null</script> <footer class="footer"> <div class="footer-content"> <div class="container"> <div class="tags-list"> <p class="tags-list-header h2">Tematy artykułów</p> <div class="tags-list-content"> <ul> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/nagroda-jubileuszowa">nagroda jubileuszowa</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/roczna-skladka-zdrowotna">roczna składka zdrowotna</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/formy-opodatkowania">formy opodatkowania</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/skala-podatkowa">skala podatkowa</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/koszt-calkowity-zatrudnienia">koszt całkowity zatrudnienia</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/spis-z-natury">spis z natury</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/obowiazkowe-e-faktury">obowiązkowe e-faktury</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/wykup-samochodu-z-leasingu">wykup samochodu z leasingu</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/modele-wspolpracy-z-biurem-rachunkowym-w-ksef">modele współpracy z biurem rachunkowym w ksef</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/koniec-orzeczenia-o-niepelnosprawnosci">koniec orzeczenia o niepełnosprawności</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/zmiany-w-wynagrodzeniach">zmiany w wynagrodzeniach</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/struktura-faktury-elektronicznej">struktura faktury elektronicznej</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/wyroki-w-sprawach-wytoczonych-bankom">wyroki w sprawach wytoczonych bankom</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/jak-sprawdzic-nip">jak sprawdzić nip</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/korekta-rocznej-skladki-zdrowotnej">korekta rocznej składki zdrowotnej</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/rok-skladkowy">rok składkowy</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/polski-lad">polski ład</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/biuro-rachunkowe">biuro rachunkowe</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/zaswiadczenie-o-niekaralnosci">zaświadczenie o niekaralności</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/umowa-o-swiadczenie-uslug-ksiegowych">umowa o świadczenie usług księgowych</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/mikrorachunek">mikrorachunek</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/obowiazek-comiesiecznego-skladania-jpk_pkpir">Obowiązek comiesięcznego składania JPK_PKPIR</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/osobowosc-prawna-spolki">osobowość prawna spółki</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/ulgi-w-zeznaniu-rocznym">ulgi w zeznaniu rocznym</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/obowiazkowe-platnosci-bezgotowkowe">obowiązkowe płatności bezgotówkowe</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/wspolne-rozliczenie-z-malzonkiem">wspólne rozliczenie z małżonkiem</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/opodatkowanie-uslug-finansowych">opodatkowanie usług finansowych</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/likwidacja-karty-podatkowej">likwidacja karty podatkowej</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/nowy-wzor-ewidencji-przychodow">nowy wzór ewidencji przychodów</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/wyjazd-prywatny-polaczony-z-delegacja">wyjazd prywatny połączony z delegacją</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/biuro-rachunkowe-online">biuro rachunkowe online</a></li> <li><a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/temat/czynny-zal-dla-jpk-v7">czynny żal dla jpk v7</a></li> <li><a href="/tematy">Zobacz wszystkie tematy</a></li> </ul> </div> </div> <div class="footer-content-articles row mt-7"> <div class="container p-0"> <div class="articles-boxes row"> <div class="col-md-4 p-0"> <p class="h4 superscription box-title">Zobacz również</p> <ul class="box-promo-list me-3 me-sm-0"> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nagroda-jubileuszowa-kiedy-przysluguje"> Nagroda jubileuszowa - komu i kiedy przysługuje? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-roczna-skladka-zdrowotna"> Roczna składka zdrowotna - jak ją obliczyć? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-formy-opodatkowania-jaka-wybrac"> Formy opodatkowania 2024 - poznaj ich wady i zalety! </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-skala-podatkowa-nowy-prog-podatkowy-i-kwota-wolna"> Skala podatkowa 2024 - próg podatkowy i kwota wolna </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-wiesz-ile-wynosi-calkowity-koszt-zatrudnienia-pracownika"> Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2024 roku </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-spis-z-natury-wzor-z-omowieniem"> Spis z natury - pobierz wzór i przeczytaj omówienie spisu </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazkowe-e-faktury-juz-od-lipca-2024-r"> Obowiązkowe e-faktury już od lipca 2024 r.- darmowy ebook PDF bez rejestracji </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wykup-samochodu-z-leasingu-w-celu-dalszej-odsprzedazy-towar-handlowy-vat"> Wykup samochodu z leasingu a dalsza odsprzedaż </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-4-modele-wspolpracy-z-biurem-rachunkowym-w-ksef"> 4 modele współpracy z biurem rachunkowym w KSeF - jakie są? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-koniec-orzeczenia-o-niepelnosprawnosci-co-dalej"> Koniec orzeczenia o niepełnosprawności – co dalej? </a> </li> </ul> </div> <div class="col-md-4 p-0"> <p class="h4 superscription box-title">Warto wiedzieć</p> <ul class="box-promo-list me-3 me-sm-0"> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiany-w-wynagrodzeniach"> Zmiany w wynagrodzeniach i Kodeksie pracy w 2023 r. </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-struktura-faktury-elektronicznej-dla-ksef"> Nowa struktura faktury elektronicznej FA(2) dla KSeF </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wyroki-w-sprawach-wytoczonych-bankom-przez-frankowiczow"> Wyroki w sprawach wytoczonych bankom przez frankowiczów </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-sprawdzic-nip-czyli-numer-identyfikacji-podatkowej"> Jak sprawdzić NIP swój oraz kontrahentów? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-korekta-rocznej-skladki-zdrowotnej-najwazniejsze-informacje"> Korekta rocznej składki zdrowotnej a rozliczenie składek </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rok-skladkowy-w-aspekcie-rozliczania-skladki-zdrowotnej"> Rok składkowy a jednomiesięczny okres składkowy w przykładach </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-polski-lad-najwazniejsze-zmiany"> Polski Ład – poznaj najważniejsze zmiany od 2022 roku! </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zalozyc-biuro-rachunkowe"> Biuro rachunkowe - dowiedz się, jak krok po kroku je założyć! </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zaswiadczenie-o-niekaralnosci-jak-je-uzyskac-i-ile-kosztuje"> Zaświadczenie o niekaralności - gdzie złożyć wniosek i jak go napisać? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-o-swiadczenie-uslug-ksiegowych-wzor-z-omowieniem"> Umowa o świadczenie usług księgowych - darmowy wzór </a> </li> </ul> </div> <div class="col-md-4 p-0"> <p class="h4 superscription box-title">Polecamy</p> <ul class="box-promo-list me-3 me-sm-0"> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-indywidualny-mikrorachunek-podatkowy-od-1-stycznia-2020"> Indywidualny mikrorachunek podatkowy - jakich podatków i opłat dotyczy </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazek-comiesiecznego-skladania-jpk-pkpir-oraz-jpk-ewp-od-2023-roku"> Obowiązek comiesięcznego składania JPK_PKPIR oraz JPK_EWP - od kiedy? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-osobowosc-prawna-spolki"> Osobowość prawna spółki - kiedy dochodzi do jej powstania? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ulgi-w-zeznaniu-rocznym"> Ulgi w zeznaniu rocznym dla przedsiębiorców od 2022 roku </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazkowe-platnosci-bezgotowkowe"> Obowiązkowe płatności bezgotówkowe i terminale połączone z kasą </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wspolne-rozliczenie-z-malzonkiem-i-ulga-dla-rodzin-4-a-polski-lad"> Wspólne rozliczenie z małżonkiem oraz ulga na rodzin 4+ a Polski Ład </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-likwidacja-karty-podatkowej-kto-pozostanie-na-niej-po-2022-roku"> Likwidacja karty podatkowej – czy nastąpi w 2022 roku? </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-opodatkowanie-uslug-finansowych"> Opodatkowanie usług finansowych w 2022 roku </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nowy-wzor-ewidencji-przychodow"> Nowy wzór ewidencji przychodów - zmiany w ryczałcie od 2022 </a> </li> <li class="box-promo-links"> <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wyjazd-prywatny-polaczony-z-delegacja-rozliczenie-wydatkow-w-kosztach-przedsiebiorcy"> Wyjazd prywatny połączony z delegacją służbową - rozliczenie kosztów </a> </li> </ul> </div> </div> </div> </div> </div> </div> <div class="footer-bottom"> <div class="container"> <div class="row"> <div class="col-md-4 col-12"> <a href="/"> <div class="d-flex align-items-center footer-bottom-brand-logo"> <p class="mb-0 ms-5">Poradnik <br> Przedsiębiorcy</p> </div> </a> </div> <div class="col-lg-2 col-md-4 col-12 mt-md-0 mt-5"> <h5>Nasze serwisy</h5> <ul class="footer-bottom-menu"> <li><a href="https://poradnikpracownika.pl" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Poradnik Pracownika</a></li> <li><a href="https://wfirma.pl" target="_blank" rel="noopener noreferrer">wFirma</a></li> </ul> </div> <div class="col-lg-2 col-md-4 col-12 mt-md-0 mt-5"> <h5>Kontakt</h5> <a href="/kontakt" class="footer-bottom-contact-link">Kontakt</a> <a href="/dolacz-do-ekspertow" class="footer-bottom-contact-link">Dołącz do ekspertów</a> <div class="footer-bottom-contact-social-icons"> <a href="https://twitter.com/PoradnikPrze" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="social-twitter"><i class="svg-icons--twitter"></i></a> <a href="https://www.linkedin.com/company/poradnikprzedsiebiorcy-pl" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="social-linkedin"><i class="svg-icons--linkedin"></i></a> <a href="https://www.facebook.com/poradnikprzedsiebiorcy" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="social-facebook"><i class="svg-icons--facebook"></i></a> </div> <div class="footer-bottom-contact-button"> <button type="button" class="btn btn-tertiary"><a href="/newsletter" rel="noopener" class="text-white">Newsletter</a></button> </div> <div class="footer-bottom-contact-button"> <button type="button" class="btn btn-tertiary" data-bs-toggle="modal" data-bs-target="#contact-container">Napisz do redakcji</button> </div> </div> </div> </div> <div class="footer-bottom-landings"> <div class="container"> <p class="text"> </p> <div class="clearfix"></div> <div class="mt-4 row footer-bottom-landings-mobile-links d-flex d-md-none"> <div class="col-6"> <a href="/polityka-prywatnosci">Polityka prywatności</a> </div> <div class="col-6"> <a href="/regulamin-porady-online" class="d-block">Regulamin Porady Online</a> </div> <div class="col-6"> <a href="/regulamin-serwisu" class="d-block">Regulamin serwisu</a> </div> <div class="col-6"> <a href="/warunki-licencyjne" class="d-block">Warunki licenyjne</a> </div> <div class="col-6"> <a href="/warunki-wspolpracy" class="d-block">Warunki współpracy</a> </div> <div class="col-6"> <a href="/kontakt" class="d-block">Kontakt</a> </div> </div> </div> </div> <div class="footer-bottom-copyrights"> <div class="container"> <div class="row"> <div class="footer-small row d-md-none"> <div class="col-xl-6 col-12"> <p>©Copyright 2006-2024 Web INnovative Software Sp. z o.o., ul. Bolesława Krzywoustego 105/21, 51‑166 Wrocław </p> </div> <div class="col-xl-6 col-12 d-flex justify-content-between footer-bottom-copyrights-links mt-xl-0 mt-4"> <a href="/polityka-prywatnosci" class="d-md-inline d-none">Polityka prywatności</a> <a href="/regulamin-porady-online" class="d-md-inline d-none">Regulamin Porady Online</a> <p class="invisible"></p> <span class="ms-xl-0 ms-md-10 ms-0">Projekt studio Visual71.com</span> </div> <div class="col-xl-6 col-12 d-flex justify-content-between footer-bottom-copyrights-links mt-xl-0 mt-4"> <a href="/regulamin-serwisu" class="d-md-inline d-none">Regulamin serwisu</a> <a href="/warunki-licencyjne" class="d-md-inline d-none">Warunki licenyjne</a> <a href="/warunki-wspolpracy" class="d-md-inline d-none">Warunki współpracy</a> <a href="/kontakt" class="d-md-inline d-none">Kontakt</a> </div> </div> </div> <div class="footer-desktop row d-none d-md-flex"> <div class="col-lg-8 col-12 d-flex justify-content-between footer-bottom-copyrights-links mt-xl-0 mt-4"> <a href="/polityka-prywatnosci" class="d-md-inline d-none">Polityka prywatności</a> <a href="/regulamin-serwisu" class="d-md-inline d-none">Regulamin serwisu</a> <a href="/warunki-wspolpracy" class="d-md-inline d-none">Warunki współpracy</a> <a href="/regulamin-porady-online" class="d-md-inline d-none">Regulamin Porady Online</a> <a href="/warunki-licencyjne" class="d-md-inline d-none">Warunki licencyjne</a> <a href="/kontakt" class="d-md-inline d-none">Kontakt</a> </div> <div class="col-lg-10 col-12"> <p class="mt-4">©Copyright 2006-2024 Web INnovative Software Sp. z o.o., ul. Bierutowska 57-59, 51-317 Wrocław </p> </div> <div class="col-lg-2 col-12 d-flex justify-content-md-end justify-content-lg-between footer-bottom-copyrights-links mt-xl-0 mt-4"> <span class="mt-xl-4">Projekt studio Visual71.com</span> </div> </div> </div> </div> </div> <div class="cookie d-flex justify-content-center"> <div id="cookie-info" class="cookie-info p-b hidden" aria-label="Cookie Notice"> <div class="container"> <div class="copyright"> <div class="cookie-txt mt-2"> Używamy plików cookies na naszej stronie internetowej. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień prywatności przeglądarki, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych takich jak adres IP czy identyfikatory plików cookies w celach marketingowych, w tym wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji, a także celach analitycznych i statystycznych oraz pliki cookies mediów społecznościowych przez Web INnovative Software Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Bierutowska 57-59 (Administrator), a także na zapisywanie i przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu. Dane te mogą być przetwarzane również przez dostawców narzędzi zewnętrznych. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/polityka-prywatnosci" target="_blank"><span class="underline">polityce prywatności</span></a>. </div> <div class="cookie-btns mobile mt-3"> <button class="close-info btn btn-blue btn-short">Akceptuj</button> </div> </div> </div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="mainFooterCookieInfo">null</script> <div id="progress-container" class="modal modal-advertisement mt-10"> <div class="modal-dialog modal-lg modal-dialog-advertisement"> <div class="modal-content"> <button type="button" class="close" data-bs-dismiss="modal" aria-label="Zamknij">✖</button> <div class="modal-body"> <div class="progress-wfirma"> <div data-admanager-channel-name="progress-modal"></div> </div> </div> </div> </div> <div class="progress-bar-container"> <div class="hidden-finished"> <div> <p class="start progress-bar-container-label">0%</p> </div> <div> <p class="end progress-bar-container-label">100%</p> </div> <div class="progress-bar-empty"> <div> <div class="tip"></div> </div> </div> </div> <div class="visible-finished text-center"> <div class="download-button hidden"> <div class="header"> <div class="progress-message m-b-md"></div> </div> </div> <div class="just-message hidden"> <div class="header"> <div class="progress-message"></div> </div> </div> </div> <div class="progress-bar-container-text"> <div class="header"> <div id="progress-header" class="text-end font-nunito-sans m-b-md"></div> </div> </div> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="mainProgress">null</script> <div id="contact-container" class="modal form-container contact-modal mt-6"> <div class="modal-dialog modal-lg"> <div class="modal-content"> <button type="button" class="close modal-close-btn" data-bs-dismiss="modal" aria-label="Zamknij"> <i class="svg-icons--close-x-black"></i> </button> <div class="modal-header mb-4"> <h4 class="font-merriweather">Formularz kontaktowy</h4> </div> <form id="contact-form" class="form"> <div class="modal-body"> <input type="hidden" name="data[Contact][article]" value="/-seo-optymalizacja-tresci-i-kodu-strony-internetowej" class=" inputhidden" id="ContactArticle" > <div class="alert alert-danger d-none"></div> <div class="row"> <div class="col-sm-6 col-12"> <label class="mb-3">Imię i nazwisko</label> <div class="row-fluid"><div><input name="data[Contact][name]" placeholder="Twoje imię i nazwisko" class="custom-input-field form-control w-100" value="" type="text" id="ContactName" ></div></div> </div> <div class="col-sm-6 col-12 mt-3 mt-sm-0"> <label class="mb-3">Adres e-mail</label> <div class="row-fluid"><div><input name="data[Contact][email]" placeholder="Wpisz swój adres e-mail" class="custom-input-field form-control w-100" value="" type="text" id="ContactEmail" ></div></div> </div> </div> <div class="mt-4"> <label class="mb-3">Treść wiadomości</label> <div class="row-fluid"><div><textarea name="data[Contact][message]" placeholder="Wpisz treść wiadomości" class="form-control custom-textarea-field modal-textarea" id="ContactMessage"></textarea></div></div> </div> <div id="information-clause" class="mt-3"> <input type="hidden" name="data[Contact][recaptcha_response]" class="recaptcha_response"> <p> Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu. <a href="https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/polityka-prywatnosci" class="text-decoration-underline" target="_blank" rel="noopener"> Dowiedz się kto i jak przetwarza Twoje dane. </a> </p> </div> </div> <div class="modal-footer justify-content-center justify-content-sm-start mt-4"> <button type="submit" class="btn btn-tertiary fw-bold g-recaptcha" data-sitekey="6LeR2OQUAAAAAI8kaldKfUO-_ng9IrXPzjB0XT7G" data-callback="sendFromContactSubmit" > Wyślij wiadomość </button> </div> </form> </div> </div> <script type="text/json" data-fn="componentsContactModal">{"recaptchaKey":"6LeR2OQUAAAAAI8kaldKfUO-_ng9IrXPzjB0XT7G"}</script></div> <div id="fade-window"></div> </footer> <div class="growl-container"></div> <div class="modal" id="close-site-channel" tabindex="-1" role="dialog"> <div class="modal-dialog manager-modal" role="document"> <div class="modal-content border-radius-md"> <div class="modal-body border-radius-md"> <button type="button" class="btn-close" data-bs-dismiss="modal" aria-label="Close"></button> <div data-admanager-channel-name="close-site"></div> </div> </div> </div> </div> </body> <div id="fb-root"></div> <script async defer crossorigin="anonymous" src="https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v15.0" nonce="GWUqZ4v4"></script> <script src="https://www.google.com/recaptcha/api.js"></script> </html>