0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2019-05-23

Artykuły:

Sprzedaż voucherów na usługi gastronomiczne a opodatkowanie VAT część 1

Jak opodatkowana jest sprzedaż voucherów na usługi gastronomiczne? Jak rozliczyć sprzedaż voucherów przez pośrednika? Czy sprzedaż voucherów możemy udokumentować fakturą VAT? Wszelkie odpowiedzi, znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź!

23 maja 2019

Oferent - co powinna wiedzieć osoba składająca ofertę?

Oferent to osoba, która składa drugiej stronie ofertę zawarcia umowy. Jeśli oferta zostanie przyjęta, dojdzie do zawarcia umowy. Między przedsiębiorcami brak niezwłocznej odpowiedzi na otrzymaną ofertę może doprowadzić do jej milczącego przyjęcia.

23 maja 2019

Rzecznik Finansowy - czy może pomóc przedsiębiorcy?

Rzecznik finansowy pełni funkcję niezależnego organu reprezentującego interesy klientów sektora finansowego. W czym Tobie może pomóc Rzecznik Finansowy? Jakie są jego zadania i jakie działania w związku z nimi podejmuje? Przeczytaj i dowiedz się!

23 maja 2019

Koszty upomnienia - ile wynoszą i co warto o nich wiedzieć?

Wysłanie upomnienia osobie zalegającej z podatkami czy składkami ZUS jest obowiązkowe. Wszczęcie postępowania egzekucyjnego może nastąpić dopiero po 7 dniach od doręczenia upomnienia. Ile wynoszą koszty upomnienia? Kiedy upomnienie nie jest potrzebne?

23 maja 2019

Wymeldowanie z pobytu stałego - jak wymeldować siebie lub inną osobę?

Wymeldowanie z pobytu stałego należy zgłosić najpóźniej w dniu wyprowadzki. Można je połączyć z zameldowaniem się w nowym miejscu. Formalności można dopełnić w urzędzie lub przez Internet. Za zlekceważenie obowiązku wymeldowania się nie grożą żadne kary.

23 maja 2019

Jak opanować nerwy w pracy - najlepsze sposoby!

Każdy, kto jest przedsiębiorcą, wie, że w pewnych sytuacjach naprawdę trudno o brak stresu i zdenerwowania. Jak opanować nerwy w pracy? Co zrobić, kiedy czujemy, że emocje zaczynają mieć nad nami władzę? Podpowiadamy w poniższym artykule!

23 maja 2019

Umowa przedwstępna - jakie są jej zasady i skutki?

Umowa przedwstępna, to umowa, w której jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości określonej umowy – tzw. umowy przyrzeczonej. Co należy wiedzieć zawierając umowę przedwstępną? Jak powinna wyglądać jej treść?

23 maja 2019

Czy wspólnicy a zarząd to ta sama instytucja?

Czy wspólnicy a zarząd to ta sama instytucja? Jaka jest rola zarządu oraz wspólników w spółce z o.o.?

23 maja 2019

Stawki podatku VAT w Europie - jakie można wyróżnić?

Podatek VAT jest pobierany we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, jednakże mimo przepisów dyrektywy unijnej stawki podatku są ustalane oddzielnie, co powoduje ich zróżnicowanie. Jakie wyróżnia się stawki podatku VAT w Europie? Sprawdź!

23 maja 2019

Ubezpieczenie na wypadek utraty zdolności do pracy jako koszt firmowy

W każdym momencie życia przedsiębiorca może stracić zdolność do wykonywania pracy. W takiej sytuacji warto mieć ubezpieczenie na wypadek utraty zdolności do pracy. Przeczytaj i sprawdź, czy wydatek związany z składkami na ubezpieczenie może stanowić KUP!

23 maja 2019

Uregulowanie faktury wekslem własnym – korygowanie odliczonego podatku VAT

Jedną z możliwości zabezpieczenia niezapłaconych należności jest wystawienie weksla. Czym jest weksel i jakie spełnia funkcje? Kiedy możliwe jest uregulowanie faktury wekslem własnym i jaki ma to wpływ na korygowanie odliczonego podatku VAT?

23 maja 2019

Faktura korygująca przy odwrotnym obciążeniu VAT

Faktura korygująca jest dokumentem wystawianym w razie błędu powodującego np. zmianę podstawy opodatkowania w fakturze pierwotnej. W jaki sposób rozliczyć fakturę korygującą, jeżeli dotyczy transakcji objętej odwrotnym obciążeniem i VAT rozlicza nabywca?

23 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów