Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Środki trwałe

Amortyzacja mebli o wartości 10 000 złotych

Przedsiębiorca, który zakupił do firmy meble o wartości nieprzekraczającej 10 000 zł ma prawo skorzystać z jednorazowej amortyzacji lub amortyzować je w czasie. Sprawdź, jak powinna przebiegać amortyzacja mebli o wartości 10 000 zł oraz powyżej tej kwoty!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Wydatki na koszty sądowe w przypadku wygranych i przegranych procesów

Przedsiębiorca, czasami musi dochodzić swoich praw podczas procesów sądowych. Czy wydatki na koszty sądowe niezależnie od wygranych i przegranych procesów mogą stanowić koszt uzyskania przychodu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Data powstania przychodu przy wykonywaniu usług etapami

Przedsiębiorcy świadczący usługi często mają problem z określeniem dnia, w którym powstaje przychód, szczególnie w usługach wykonywanych etapami. W tych przypadkach data powstania przychodu nie jest uregulowana prawnie co może prowadzić do niejasności.

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Paliwo kupione za granicą a obowiązek wykazania WNT

W ramach prowadzonej działalności przedsiębiorcy coraz częściej podróżują za granicę. Wielu z nich jako środek lokomocji wybiera samochód firmowy lub prywatny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy paliwo kupione za granicą stanowi WNT! Podpowiadamy!

25 lutego 2022

Księgowość firm

Ulga za złe długi w transakcjach zagranicznych

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzenia podatku od sprzedanych towarów i usług. Gdy nie otrzyma zapłaty za swoje usługi może skorzystać z ulgi na złe długi. Przeczytaj i dowiedz się na czym polega ulga za złe długi w transakcjach zagranicznych!

6 czerwca 2022

Środki trwałe

Niezamortyzowana wartość inwestycji jako koszt

Wynajem lokalu często wiąże się z podjęciem prac adaptacyjnych do własnych potrzeb. Koszty z tym związane traktowane są jako inwestycja w obcy środek trwały podlegające amortyzacji. Czy niezamortyzowana wartość inwestycji również jest kosztem? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Środki trwałe

Używanie prywatnego samochodu zleceniobiorcy do celów firmowych

Przedsiębiorcy pełniąc swoje codzienne obowiązki niejednokrotnie porozumiewają się ze swoimi pracownikami w kwestii pomocy w realizacji zamówień. Sprawdź, w jaki sposób dokonać rozliczenia, kiedy ma miejsce używanie prywatnego samochodu zleceniobiorcy!

25 czerwca 2022

Ewidencje księgowe

Wydatki na przedstawiciela handlowego - czy stanowią koszt podatkowy?

W celu zwiększenia sprzedaży towarów czy usług, wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie przedstawicieli handlowych. Sprawdź, czy poniesione dodatkowe, oprócz wynagrodzenia, wydatki na przedstawiciela handlowego są kosztem podatkowym.

17 stycznia 2022

Środki trwałe

Zakup zwierząt wykorzystywanych do prowadzenia działalności a koszty

W ramach prowadzonego przedsiębiorstwa podatnicy mogą wykorzystywać różne składniki. Przeczytaj i dowiedz się, czy zakup zwierząt wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodu!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Zapewnienie noclegu kontrahentom a koszty podatkowe

Nawiązywanie kontraktów handlowych to jeden z obowiązków przedsiębiorców w celu pozyskania nowych klientów. W trakcie takich rozmów często ma miejsce zapewnienie noclegu kontrahentom. Dowiedz się, czy poniesiony wydatek jest kosztem podatkowym!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Faktura zaliczkowa i końcowa - czym się różnią i jak je rozliczyć?

Przedsiębiorca ma obowiązek udokumentowania i rozliczenia otrzymywanych środków finansowych za sprzedaż lub wykonywanie usług. Czym różni się faktura zaliczkowa i końcowa? Czy rozlicza się je w taki sam sposób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Wydatki na szkolenia i atrakcje a koszty uzyskania przychodu

Aby zwiększyć sprzedaż, wiele firm organizuje szkolenia dla klientów, których celem jest zapoznanie z ofertą produktów. Oprócz części merytorycznej uczestnikom zapewniane są różne atrakcje. Sprawdź, czy wydatki na szkolenia i atrakcje mogą stanowić koszt!

18 lutego 2018

Księgowość firm

Zaliczka u sprzedawcy - w jaki sposób ją rozliczyć?

Wielu sprzedawców lub wykonawców decyduje się na pobieranie zaliczek na poczet przyszłej sprzedaży czy wykonania usługi. Jak powinna zostać zaksięgowana zaliczka u sprzedawcy? Przeczytaj o tym w naszym artykule i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Zaliczka u nabywcy - jak ją zaksięgować?

Zaliczka nie została zdefiniowana w prawnie podatkowym ani cywilnym. Jest to jednak popularna forma zabezpieczenie zawieranej transakcji. Czy zaliczka u nabywcy potwierdzona fakturą może zostać zaksięgowana jako koszt? Przeczytaj o tym!

17 stycznia 2022

Ewidencje księgowe

Zatrzymana zaliczka a przychód podatkowy - o czym warto wiedzieć?

Popularną formą zabezpieczenia przyszłych kontraktów jest zaliczka. Najczęściej wpłata takiej zaliczki wiąże się z transakcjami o dużej wartości lub długo trwających. Czy zatrzymana zaliczka stanowi przychód podatkowy? Odpowiedź w artykule!

3 czerwca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów