Sprawozdawczość
Doręczenia elektroniczne - jakie zaszły zmiany?
Rozwój elektroniczny idzie do przodu. Dlatego też państwo próbuje się dostosować do aktualnej sytuacji. Doręczenia elektroniczne pism do urzędów jest jedną ze zmian. Takie doręczone pismo będzie miało taki sam skutek jak doręczenie pisma tradycyjnie.
25 czerwca 2022
Kody grup towarowych na fakturach - co musisz o nich wiedzieć?
Podatnicy VAT czynni zobowiązani są do przesyłania nowego rodzaju plików JPK_V7 zamiast deklaracji VAT oraz plików JPK_VAT. Przeczytaj i sprawdź, w jaki sposób oznaczane są kody grup towarowych na fakturach od 1 października 2020 r.!
25 czerwca 2022
Elektroniczny wniosek w procesie budowlanym - warto wiedzieć
Proces budowlany to nie tylko etap budowy, lecz przede wszystkim wiele wniosków i dokumentów. Elektroniczny wniosek w procesie budowlanym można już składać za pomocą serwisu e-budownictwo. Jak to zrobić? Tego i wiele innych rzeczy dowiesz się z artykułu!
16 października 2021
Jednoosobowa spółka komandytowo-akcyjna - czy można ją ustanowić?
Kodeks spółek handlowych regule różne formy spółek, jedną z nich jest spółka komandytowo-akcyjna. Może pojawić się wątpliwość czy spółka może być jednoosobowa. W artykule przedstawiamy, czy czy jednoosobowa spółka komandytowo-akcyjna może być ustanowiona!
21 lipca 2022
Dokumenty które musi przechowywać przedsiębiorca - warto wiedzieć!
Przedsiębiorcy mają obowiązek przechowywać dokumenty księgowe jak i firmowe. Okres przez jaki dokumenty muszą być przechowywane zależy od ich rodzaju. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak długo należy przechowywać poszczególne dokumenty!
31 sierpnia 2022
Przejście z działalności nierejestrowanej na działalność gospodarczą
Działalność nierejestrowana jest bardziej uproszczona niż działalność gospodarcza. Przejście z działalności nierejestrowanej na działalność gospodarczą pojawia się w momencie przekroczenia limitu przychodu.
4 lutego 2022
SW - oznaczanie sprzedaży wysyłkowej w nowym pliku JPK V7
1 października 2020 weszła w życie nowa struktura pliku JPK V7. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż wysyłkową muszą prawidłowo oznaczyć ją w nowym pliku JPK V7. Na czym polega SW? Jak należy oznaczyć sprzedaż wysyłkową w nowym pliku JPK V7. Sprawdź!
22 maja 2022
B_MPV_PROWIZJA kiedy należy oznaczać w pliku JPK-V7?
Czy w związku z obowiązkiem oznaczania transakcji w pliku JPK_V7 muszę stosować oznaczenie B_MPV_PROWIZJA z tytułu transferu bonów?
1 lutego 2022
Zaświadczenie o dochodach z US w przypadku niezłożenia rocznego PIT
Płacenie podatków to jeden z podstawowych obowiązków osób prowadzących działalność gospodarczą, a także osób prywatnych. Wysokość podatków przekazywana jest do US. Jak uzyskać zaświadczenie o dochodach z US w przypadku niezłożenia rocznego PIT?
20 lipca 2022
Jak złożyć e-sprawozdania finansowe? Warto wiedzieć
Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dokonania podsumowań nie tylko na koniec roku obrotowego. Należy wykazać osiągnięte zyski i poniesione straty. Przeczytaj i sprawdź, jak złożyć e-sprawozdania finansowe w nowoczesnej, elektronicznej formie!
16 marca 2022
Niezłożenie sprawozdania finansowego - konsekwencje
Jakie konsekwencje grożą za niezłożenie sprawozdania finansowego? Czy możliwe jest unikniecie kary w takim przypadku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie kary mogą został nałożone na podmiot, który nie złoży sprawdzania w określonym terminie.
16 lutego 2022
GTU 13 w usługach transportowych - kiedy stosować?
W pliku JPK V7 nałożono na sprzedawców niektórych towarów i usług obowiązek stosowania dodatkowych oznaczeń liczbowych. Prowadzisz działalność dotyczącą usług transportowych? Dowiedz się kiedy stosować oznaczenie GTU 13 w usługach transportowych.
24 sierpnia 2021
Wiążąca Informacja Stawkowa - jakie korzyści daje jej uzyskanie?
Wiążąca Informacja Stawkowa jest instytucją właściwą dla podatku VAT, która daje podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą określone korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest WIS oraz jakie korzyści podatkowe może uzyskać podatnik?
15 lipca 2021
Rejestracja w CRPA, czyli w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych - jak jej dokonać?
Ustawodawca utworzył Centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych. Zastąpił on dotychczasowe rejestry prowadzone przez naczelników urzędów skarbowych właściwych w sprawach akcyzy. Jak przebiega rejestracja w CRPA i kto powinien jej dokonać? Sprawdź w artykule!
8 lipca 2021
Składanie deklaracji podatkowych w toku kontroli podatkowej
Przedsiębiorca, który dopuszcza się zaniecham względem urzędu skarbowego może zostać skontrolowany przez organ podatkowy czy wypełnia on prawidłowo obowiązki. Sprawdziliśmy, czy składanie deklaracji podatkowych w toku kontroli podatkowej jest możliwe!
15 lipca 2021