Sprawozdawczość
Podatek od obrotu kryptowalutami - czy podlega zapłacie?
Kryplowaluty stały się popularną formą inwestycji, należy jednak wiedzieć, że obrót kryptowalutami generuje przychód. Czy należy opłacić podatek od obrotu kryptowalutami? Przeczytaj artykuł i dowiedź się jak rozliczyć przychód z obrotu kryptowalutami!
11 września 2022
JPK_MAG od kiedy jest obowiązkowy dla przedsiębiorców?
W związku z wejściem w życie comiesięcznego obowiązku przesyłania jednolitego pliku kontrolnego VAT pojawia się wśród przedsiębiorców pytanie o pozostałe struktury JPK, m.in. JPK_MAG od kiedy konieczne jest jego przekazywanie i kogo dotyczy? Sprawdź!
31 maja 2021
JPK V7M struktura zastąpiła deklarację VAT i plik JPK VAT
Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne zmiany dla podatników. W tym przypadku wiąże się to z obowiązkiem składania JPK V7 zamiast deklaracji VAT i pliku JPK VAT. JPK V7M struktura – sprawdź jak wygląda struktura oraz od kiedy należy ją sporządzać!
18 lipca 2022
W jaki sposób oznaczać folię w JPK V7?
Wykonuję sprzedaż opakowań foliowych, w tym także folii typu stretch. W jaki sposób oznaczać folię w JPK V7?
18 lipca 2022
Faktury wystawiane ręcznie a Jednolity Plik Kontrolny FA
Faktury wystawiane ręcznie przez podatnika nie świadczą zawsze, że ma obowiązek generowania i przekazywania pliku JPK FA organom podatkowym. Kiedy i jaki plik jest obowiązkowy mimo wystawiania własnoręcznie faktur? Przeczytaj artykuł!
16 lutego 2022
Kody towarów w JPK – co musisz wiedzieć?
Kody towarów w JPK są niezwykle ważnym elementem nowej struktury JPK_V7M (w przypadku rozliczeń miesięcznych) i JPK_V7K (w przypadku rozliczeń kwartalnych). Za ich pomocą urząd skarbowy będzie mógł weryfikować dokonaną sprzedaż podatnika. Przeczytaj!
18 marca 2022
Co zawiera część ewidencyjna JPK V7M i JPK V7K? – warto wiedzieć
Nowy plik JPK V7M / V7K podzielony jest na część ewidencyjną i deklarację, co może wprowadzać w zakłopotanie wielu przedsiębiorców przez szczegółowe dane, jakie muszą w nich wypełnić. Co zawiera część ewidencyjna JPK i jak ją uzupełnić? Dowiedz się!
4 czerwca 2022
Odroczenie terminu złożenia zeznania rocznego – czy to możliwe?
Na złożenie zeznania rocznego PIT-36, PIT-36L czy PIT-39 podatnik ma czas do 30 kwietnia roku następnego po roku rozliczeniowym. Czy wiesz, że możliwe jest odroczenie terminu złożenia zeznania podatkowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
7 maja 2021
JPK MAG MF - wszystko co warto wiedzieć!
Na podatników prowadzących magazyn z wykorzystaniem programu komputerowego, np. Excel, został nałożony obowiązek przekazywania struktury JPK MAG. Sprawdź, czy JPK MAG MF wprowadziło w celu kontroli podatników i jakie dane zawiera!
10 maja 2021
I42 jako oznaczenie szczególnej procedury importu towarów w JPK V7
Transakcje zagraniczne dokonywane przez polskich przedsiębiorców pomiędzy podmiotami z krajów trzecich, wymagają stosowania pewnych symboli. Przeczytaj i dowiedz się o symbolu I42 jako oznaczenie szczególnej procedury importu towarów w JPK V7!
30 czerwca 2022
Nowe zasady stosowania karty podatkowej w przypadku małżonków
Karta podatkowa jest uproszczoną formą opodatkowania. Wiele osób decyduje się tę formę opodatkowania z powodu stosunkowo niskich podatków. Od stycznia 2021 roku ustawodawca wprowadził nowe zasady stosowania karty podatkowej w przypadku małżonków. Sprawdź!
10 marca 2022
Powiadomienia o niezgodnościach w JPK - jak sobie z nimi poradzić?
Wszyscy czyni podatnicy VAT mają obowiązek składania comiesięcznych plików JPK V7. Dowiedz się, jakie konsekwencje powoduje otrzymanie powiadomienia o niezgodnościach w JPK V7 i czy jest ono jednoznaczne z nałożeniem kary na podatnika! Przeczytaj!
5 maja 2022
Blokada kont prywatnych - nowe plany fiskusa
Resort Finansów chce kontrolować nie tylko transakcje i rachunki przedsiębiorców, ale także rachunki płatnicze osób fizycznych nieprowadzących dzałalności. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy blokada kont prywatnych przez fiskusa jest możliwa?
24 maja 2022
Jak udokumentować zagraniczną rezydencję podatkową?
Zmiany wprowadzone od 1 stycznia 2021 w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej rodzą pytania w jaki sposób potwierdzić miejsce spełnienia obowiązku podatkowego. W tym artykule dowiesz się, jak udokumentować zagraniczną rezydencję podatkową!
29 maja 2022
Rozliczenie jako samotny rodzic przy zawieszonej działalności na podatku liniowym - warto wiedzieć
Rozliczenie jako samotny rodzic może być dla przedsiębiorcy dość kłopotliwe. W artykule wyjaśniamy czy istnieje możliwość rozliczania jako osoba samotnie wychowująca dziecko przy zawieszonej działalności na podatku liniowym? Dowiedz się więcej!
25 czerwca 2022