0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Brak stałego miejsca prowadzenia działalności - jaki urząd wybrać?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przedsiębiorca może wskazać w CEIDG brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdź, jak w tym przypadku przedsiębiorca powinien dokonać wyboru właściwego urzędu skarbowego dla celów PIT oraz VAT!

14 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Odpowiedzialność solidarna a wprowadzane zmiany - część II

Od 2020 r. ustawodawca wprowadza kolejne zmiany na gruncie podatkowym. Ważną kwestią, która wiąże się z nimi jest odpowiedzialność solidarna. Regulacje dotyczą także płatności za fakturę bez użycia konta firmowego lub innego niż z wykazie podatników VAT.

23 października 2020

Ordynacja podatkowa

Klauzula obejścia prawa podatkowego - co warto wiedzieć?

Klauzula obejścia prawa podatkowego wprowadzona została w celu zapobiegania sztucznego zmniejszenia zobowiązań fiskalnych przez przedsiębiorców. Dowiedz się, Jakie czynności wyłączone są spod w.w. klauzuli oraz jak w praktyce wygląda jej zastosowanie!

23 października 2020

Ordynacja podatkowa

Nieruchomość cudzoziemca w Polsce - jak opodatkować?

Jedną z podstawowych grup podatków są podatki majątkowe, którym podlega również nieruchomość cudzoziemca w Polsce. Sprawdź, czy możliwe jest uniknięcie podwójnego opodatkowania takiej nieruchomości podatkiem rolnym i podatkiem od nieruchomości!

23 października 2020

Ordynacja podatkowa

Wydatek na CSR - czy można ująć w rachunku podatkowym?

Prowadzone przedsiębiorstwa oprócz dążenia do maksymalizacji zysku, coraz częściej przyjmują współodpowiedzialność za społeczne potrzeby środowiska, w którym funkcjonują. Czy poniesiony przez firmę wydatek na CSR można ująć w rachunku podatkowym? Sprawdź

23 października 2020

Ordynacja podatkowa

Sprzedaż towarów na pokładach statków i w portach w praktyce cz. 1

Sprzedaż towarów na pokładach statków, samolotów bądź w porcie budzi wiele wątpliwości co do jej opodatkowania. Dowiedz się z artykułu, jak wygląda sprzedaż w przypadku gdy następuje ona w momencie transportowania towarów statkiem poza polskimi wodami!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek od niezrealizowanych zysków (Exit Tax) – kogo dotyczy?

Podatek od niezrealizowanych zysków - Exit Tax wszedł w życie od stycznia 2019 roku. Zadaniem podatku wyjścia jest uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Jaka jest kwota wolna od Exit Tax i jakich formalności należy dopełnić rozliczając ten podatek?

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Kursy online - jak rozliczyć ich sprzedaż?

Kursy online cieszą się coraz większą popularnością. Na czym polega ich fenomen? Czym są kursy online w świetle prawa podatkowego oraz jak ustalić koszty uzyskania przychodu? Dowiedz się, jak należy rozliczyć sprzedaż kursów online przez internet!

26 lipca 2021

Ordynacja podatkowa

Umowy pomiędzy wspólnikiem a spółką cywilną - jak należy je rozliczyć?

Jak należy rozliczyć umowy pomiędzy wspólnikiem a spółką cywilną? Jakie konsekwencje podatkowe wywoła zawieranie umów między wspólnikiem a spółką cywilną? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego o zawieraniu umów między wspólnikiem a spółką cywilną.

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy a PCC na przykładach

Użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy - czy zawsze jest opodatkowane podatkiem PCC? Jakie czynności cywilnoprawne podlegają opodatkowaniu PCC? Jakie skutki prawne może nieść użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

31 marca 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek rolny - kto i kiedy musi płacić?

Podatek rolny obejmuje m.in. osoby, które są właścicielami gruntów rolnych. Podatnicy mają obowiązek składać formularze do organu podatkowego z informacjami na temat gruntów. Dowiedz się, jak obliczana jest stawka podatku rolnego i kiedy dokonywać opłat.

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Czy dofinansowanie wycieczki pracowników stanowi dla nich przychód?

Pracownik może na wniosek otrzymać od pracodawcy dopłatę do wyjazdu. Dowiedz się w jakich sytuacjach dofinansowanie wycieczki pracowników spowoduje obowiązek opodatkowania i jaki jest limit podatkowy dla nieodpłatnego lub częściowo odpłatnego świadczenia.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym w praktyce - część 2

Dostawa towarów może zostać błędnie uznana przez podatników za usługi na ruchomym majątku rzeczowym. Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie tego rodzaju usług m. in. na przykładzie wytwarzania wyrobu gotowego z materiału powierzonego przez kontrahenta!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym w praktyce - część 1

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym w zależności od charakteru mogą być traktowane jako usługa bądź dostawa towarów. Sprawdź na przykładach, kiedy następuje moment opodatkowania i rozliczenia podatku VAT w usługach świadczonych na ruchomym majątku!

14 września 2021

Ordynacja podatkowa

Utrwalona praktyka interpretacyjna - na czym polega?

Od 2017 roku wprowadzona została tzw. utrwalona praktyka interpretacyjna umożliwiająca podatnikom powoływanie się na dominujące stanowisko w interpretacjach indywidualnych. Sprawdź, jakie obowiązują zasady składania wniosków o wydanie interpretacji!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów