0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Darowizna przekazana w ratach - część 2

Jak darowizna przekazana w ratach powinna zostać prawidłowo opodatkowana przez podatnika? Dowiedz się, czy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania, gdy raty zaciągniętego kredytu opłacane są przez inną osobę w formie darowizny!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Skala podatkowa - kiedy się opłaca dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca, który planuje założyć działalność gospodarczą musi się zmierzyć z wyborem formy opodatkowania. Jedną z form opodatkowania, którą może wybrać przedsiębiorca jest skala podatkowa. Sprawdź, czy korzystnym wyborem może być podatek progresywny!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Czy exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm za granicę?

Exit tax to podatek od wyjścia, który służy m.in. do opodatkowania niezrealizowanych jeszcze zysków w związku z przeniesieniem przedsiębiorstwa do innego państwa. Czy wprowadzenie tej instytucji prawnej spowoduje ucieczkę firm do zagranicznych krajów?

23 października 2020

Ordynacja podatkowa

Darowizna pieniężna wypłacona w ratach - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Darowizna pieniężna wypłacona w ratach w określonych sytuacjach wiąże się z możliwością zastosowania zwolnienia podatkowego. Artykuł wyjaśnia kiedy powstaje obowiązek podatkowy oraz w jakich przypadkach podatnik z danego zwolnienia może skorzystać.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Kontrola skarbowa - jak się przygotować?

Kontrola skarbowa może być wszczęta po uprzednim zawiadomieniu podatnika o tym fakcie. Organy dokonujące kontroli oraz kontrolowani mają swoje prawa i obowiązki, których powinni przestrzegać. Jak powinna przebiegać prawidłowo przeprowadzona kontrola?

22 kwietnia 2022

Ordynacja podatkowa

Czy kryptowaluty podlegają opodatkowaniu PCC?

Podmioty dokonujące obrotu kryptowalutami w określonych sytuacjach powinni rozliczać podatek od czynności cywilnoprawnych. Dowiedz się, czy obowiązek ten dotyczy również Ciebie oraz w jakich sytuacjach kryptowaluty podlegają opodatkowaniu PCC? Przeczytaj!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Jak rozliczyć wypłacany pracownikom ekwiwalent za pranie?

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pranie dostarczonej odzieży i obuwia pracownikowi. Jeżeli pracodawca nie ma takiej możliwości, pracownik może sam wykonać daną czynność otrzymując ekwiwalent pieniężny. Jakie skutki podatkowe wywołuje ekwiwalent za pranie?

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Nowa Ordynacja podatkowa, czyli jakie zmiany szykują się w 2019 r. - część I

W 2019 r. zostaną wprowadzone zmiany w zakresie Ordynacji podatkowej, które mają dotyczyć m.in. przywrócenia terminów podatkowych, zastosowań podatników do interpretacji czy odsetek za zwłokę. Dowiedz się, jakie zmiany przyniesie nowa Ordynacja podatkowa!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

PCC od obrotu kryptowalutami - nowe stanowisko MF

Obrót kryptowalutami polega na tym, że kupuje się daną wirtualną walutę i sprzedaje po wyższym kursie na giełdzie. Do niedawna taką transakcję obejmowało PCC. Jednakże MF wydało nowe stanowisko dotyczące podatku PCC od obrotu kryptowalutami. Sprawdź!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Transakcje jednego rodzaju dotyczące cen transferowych - nowe podejście Ministra Finansów

Na podatniku ciąży obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych w sytuacji gdy poszczególne transakcje stanowią transakcje jednego rodzaju. Artykuł wyjaśnia jakie to transakcje i w jakich sytuacjach zachodzi obowiązek sporządzania dokumentacji.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Doręczanie pism przez organy podatkowe - możliwe sposoby

Czy organy podatkowe mają prawo wysłać nam dokumenty inną drogą niż za pomocą Poczty Polskiej? Co w przypadku, gdy nie ma nas w domu w czasie przybycia listonosza i nie odbierzemy pisma osobiście? Sprawdź, jak wygląda doręczanie pism przez fiskusa!

20 listopada 2020

Ordynacja podatkowa

Wezwanie z urzędu skarbowego: jak liczyć termin na odpowiedź?

Jaki termin na odpowiedź ma podatnik w przypadku, gdy otrzyma wezwanie z urzędu skarbowego? W jaki sposób są liczone dni upływu tego terminu i czy dni wolne od pracy są uwzględniane w ustawowym terminie? W jaki sposób dostarczyć odpowiedź? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

JPK (Jednolity Plik Kontrolny) jako nowy obowiązek przedsiębiorców

Wprowadzenie JPK jest kolejnym krokiem w celu informatyzacji administracji podatkowej. Czym jest Jednolity Plik Kontrolny i jaki jest cel jego wprowadzenia? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Solidarna odpowiedzialność dłużników a system podzielonej płatności

Solidarna odpowiedzialność dłużników w ramach systemu podzielonej płatności występuje w projekcie nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Sprawdź, jak model split payment wpłynie na sytuacje dłużników wobec wierzycieli. Przeczytaj już dziś.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Jednolity Plik Kontrolny - czym jest i od kiedy obowiązuje mikro i małych przedsiębiorców?

Jednolity Plik Kontrolny będzie obowiązywał wszystkich podatników prowadzących działalność gospodarczą. Minister Finansów jednak wyznaczył różne daty obligatoryjnego sporządzania ewidencji w strukturze JPK. Zobacz, od kiedy będzie obowiązywał Twoją firmę!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów