0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Czym jest skarga pauliańska?

Skarga pauliańska to instytucja prawa cywilnego wywodząca się aż z prawa starożytnego Rzymu. Kto może się nią posłużyć i przeciwko komu można ją zastosować? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

25 kwietnia 2019

Prawo gospodarcze

Wniosek o ogłoszenie upadłości - z czego się składa?

Prawo do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przysługuje w szczególności dłużnikowi ale również każdemu z jego wierzycieli. Sprawdź, z jakich elementów powinien składać się wniosek o ogłoszenie upadłości! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 stycznia 2020

Prawo gospodarcze

Wstrzymanie czynności egzekucyjnych w postępowaniu egzekucyjnym

Niemal nieodłącznym elementem postępowania egzekucyjnego są czynności komornicze. Kiedy może mieć miejsce wstrzymanie czynności egzekucyjnych w postępowaniu egzekucyjnym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

26 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Profil w e-sądzie - 7 prostych kroków

Stopniowa cyfryzacja sadownictwa sprawia, że każdy może założyć profil w e-sądzie i jest to czynność naprawdę prosta. Przedstawiamy poradnik, w którym omówiliśmy wszystkie 7 kroków zakładania konta w e-sądzie. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

5 października 2016

Prawo gospodarcze

Sposób na tanie przerwanie biegu przedawnienia

Jaka czynność sprawi, że nastąpi przerwanie biegu przedawnienia? Czym jest zawezwanie do próby ugodowej? Jak często dochodzi do zawarcia takiej ugody? Sprawdź, czy zawezwanie do próby ugodowej może przerwać bieg przedawnienia?

7 maja 2020

Prawo gospodarcze

Hipoteka przymusowa - jak ustanowić?

Hipoteka przymusowa - kiedy można ustanowić? Jakie korzyści płyną z jej ustanowienia? Co musi zrobić wierzyciel żeby ustanowić hipotekę przymusową? Przeczytaj i sprawdź, jak wygląda przebieg procesu dochodzenia ustanowienia hipoteki!

6 października 2016

Prawo gospodarcze

Egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa rolnego

Co powinien zrobić wierzyciel, jeśli dłużnik zbył gospodarstwo rolne lub przedsiębiorstwo i nie posiada żadnego majątku? Czy egzekucja przeciwko nabywcy tego gospodarstwa będzie skuteczna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

13 stycznia 2020

Prawo gospodarcze

Agresywne praktyki rynkowe w reklamie

Choć wielu reklamodawców może to zdziwić, wiele spośród powszechnie stosowanych działań marketingowych uznawanych jest za agresywne praktyki rynkowe w reklamie. Co to dokładnie znaczy? Odpowiadamy! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Jak funkcjonuje Rejestr Dłużników Niewypłacalnych?

Co to jest Rejestr Dłużników Niewypłacalnych i jakie są zasady jego działania? Kto może dokonać wpisu? Czy konieczne jest wniesienie wniosku do sądu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule - przeczytaj i dowiedz się więcej!

14 października 2016

Prawo gospodarcze

Co to jest Biuro Informacji Kredytowej?

Biuro Informacji Kredytowej zostało powołane przez banki. W trosce o własne interesy powołały one rejestr, w którym ujmowane są historie kredytowe, ale także historie zadłużenia klientów. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

14 października 2016

Prawo gospodarcze

Czy długi w postępowaniu upadłościowym mogą zostać umorzone?

Postępowanie upadłościowe może toczyć się zarówno wobec dłużnika, jak i wierzyciela. Jak ewentualna upadłość wpływa na egzekwowanie należności? Czy długi w postępowaniu upadłościowym mogą zostać umorzone? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi!

19 stycznia 2020

Prawo gospodarcze

Zawezwanie do próby ugodowej a przerwanie biegu przedawnienia

Kiedy następuje przerwanie biegu przedawnienia? Co rozumieć poprzez zawezwanie do próby ugodowej? Jak często dochodzi do zawarcia takiej ugody? Sprawdź, czy samo zawezwanie do próby ugodowej ma skutek przerwania biegu przedawnienia?

14 października 2016

Prawo gospodarcze

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Jak długo trwa egzekucja z nieruchomości? Kiedy następuje zajęcie nieruchomości przez komornika? Czy o zajęciu nieruchomości komornik informuje wierzyciela? Dowiedz się, w którym dziale księgi wieczystej ujmowana jest wzmianka o zajęciu!

24 października 2018

Prawo gospodarcze

40 Euro rekompensaty za opóźnienie płatności - nowelizacja

Prowadzisz działalność gospodarczą i masz problem ze ściąganiem należnych ci środków? Sprawdź, czy możesz ubiegać się o 40 euro rekompensaty z tytułu zwłoki w płatnościach kontrahentów! Dowiedz się, kiedy przysługuje rekompensata i jak ją przeliczać!

28 grudnia 2019

Prawo gospodarcze

Rozliczanie urzędówki

Jeszcze do niedawna pomoc prawna z urzędu (tzw. urzędówka) uznawana była za przychód z działalności wykonywanej osobiście, również wówczas, gdy w tym zakresie podatnik prowadził działalność gospodarczą.

15 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów