0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Możliwość obciążenia dłużnika kosztami windykacji

Koszty windykacji są nierzadko bardzo wysokie. Kto powinien je ponieść - wierzyciel, któremu zależy na odzyskaniu należności? Czy istnieje możliwość obciążenia dłużnika kosztami windykacji? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

4 czerwca 2020

Prawo gospodarcze

Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę

Pracodawca, wypowiadając pracownikowi umowę o pracę, powinien pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest zachowanie formy pisemnej, złożenie podpisu i uzasadnieniu dokonanych czynności. Zobacz Jak dostarczyć wypowiedzenie umowy o pracę aby było skuteczne!

12 lutego 2020

Prawo gospodarcze

Umowa zawarta przez e-mail - czy jest ważna?

Umowa zawarta przez e-mail nie jest już niczym niespotykanym. Czy wiesz, jakie elementy należy w niej ująć i w jaki sposób ją zawrzeć, by wywoływała odpowiednie skutki? Podpowiadamy! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

10 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Czym jest przewłaszczenie na zabezpieczenie?

Przewłaszczenie na zabezpieczenie jest jedną z instytucji prawa cywilnego, mającą na celu ochronę wierzytelności, wynikających bezpośrednio z umów. Jak dokładnie funkcjonuje? Czyje prawa w szczególności chroni? Dowiedz się więcej!

28 maja 2019

Prawo gospodarcze

Korzyści, wypływające z korzystania z systemu OGNIVO

System OGNIVO to instytucja, która nie zdobyła jeszcze zaufania wszystkich, którzy mogą z niej korzystać. Z czasem staje się jednak coraz popularniejsza. Jakie profity może przynieść korzystanie z systemu OGNIVO? Przeczytaj nasz artykuł!

22 grudnia 2020

Prawo gospodarcze

Potrącenie wierzytelności w obrocie wierzytelnościami

Wierzytelność może być przedmiotem wielu stosunków prawnych - od dziedziczenia aż po potrącenie wierzytelności. Co znaczy sformułowanie potrącenie wierzytelności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

15 listopada 2019

Prawo gospodarcze

Koszty postępowania egzekucyjnego - kto powinien je uiścić?

Koszty postępowania egzekucyjnego mogą być wysokie. Składają się na nie wynagrodzenie osoby, która dokonuje egzekucji, zazwyczaj komornika, a także dodatkowe opłaty - za przejazdy i dodatkowe czynności egzekucyjne. Dowiedz się, kto powinien je uiścić.

9 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Co wie o nas BIK?

Każdy, kto starał się kiedyś o kredyt, wie, że banki i inne instytucje finansowe oceniają zdolność kredytową klientów. Jakie tajemne informacje posiada o nas “BIK” oraz dlaczego dla wielu osób hasło “szybka pożyczka bez BIK-u” jest wyjątkowo kuszące?

20 lipca 2022

Prawo gospodarcze

Kiedy strona może ubiegać się się o zwolnienie od kosztów sądowych?

Koszty sądowe w wielu przypadkach mogą być bardzo wysokie i przekraczać możliwości finansowe uczestników postępowania. Kiedy strona może wnioskować o zwolnienie od kosztów sądowych? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

2 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Jak i kiedy używać podpisu elektronicznego?

Elektroniczna wysyłka deklaracji to już w większości standard. Czy konieczne w takim wypadku jest posiadanie podpisu elektronicznego? Czy wiesz, kiedy niezbędny jest podpis elektroniczny? Sprawdź, jak i kiedy używać podpisu elektronicznego!

1 marca 2022

Prawo gospodarcze

Czy sprawę o zapłatę rozpatrzysz online? EPU- elektroniczne postępowanie upominawcze

E-sąd to platforma dostępna od 2010 roku do prowadzenia spraw o zapłatę. Dzięki niej można przeprowadzić elektroniczne postępowanie upominawcze. Sprawdź, jakie możliwości daje EPU!

21 grudnia 2017

Prawo gospodarcze

Umowa użyczenia - wzór z omówieniem

Umowa użyczenia jest zezwolenie użyczającego na używanie danej rzeczy przez biorącego. W przeciwieństwie od umowy najmu ma ona charakter bezpłatny. Dowiedz się, jak sporządzić umowę użyczenia i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

17 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Raje podatkowe - czym są i jakie ryzyko się z nimi wiąże?

Raje podatkowe są jednym ze sposobów optymalizacji podatkowej, mogących przynieść nie tylko korzyść, ale i ryzyko. Sprawdź, w naszym artykule czym są raje podatkowe, jak funkcjonują i czy zawsze wiążą się z oszustwem podatkowym!

14 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

40 Euro rekompensaty za opóźnienie płatności - komu przysługuje?

Prowadzisz własną działalność i masz problem ze ściąganiem należności? Możesz ubiegać się o 40 euro rekompensaty z tytułu zwłoki w płatnościach kontrahentów! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy przysługuje rekompensata i jak ją przeliczać!

27 października 2016

Prawo gospodarcze

Egzekucja z dopłat dla rolników - czy to możliwe?

Dopłaty z Unii Europejskiej to nierzadko spora część majątku dłużników, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Czy w postępowaniu egzekucyjnym można zająć sumy, otrzymane od Unii Europejskiej. Czy możliwa jest egzekucja z dopłat dla rolników?

14 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów