0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Program afiliacyjny - czym jest i jak funkcjonuje?

Afiliacja to wciąż dla wielu przedsiębiorców niezrozumiałe pojęcie. W naszym artykule wyjaśniamy, czym jest program partnerski, jak do niego przystąpić i przedstawiamy jego opłacalność. Przeczytaj i dowiedz się, czym jest program afiliacyjny!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Ochrona koncepcji kampanii reklamowej

Jak wiadomo, przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie chronią idei. Co jednak w przypadku pomysłu na kampanię reklamową? W jaki sposób można się ustrzec plagiatu? Jak wygląda ochrona koncepcji kampanii reklamowej w Polsce?

21 lutego 2018

Prawo gospodarcze

Spam – definicja, rodzaje, historia powstania oraz sposoby ochrony

Nie ma chyba internauty, który nie słyszał o terminie spam oraz osobiście nie przekonał się o jego negatywnych właściwościach. Czy ktokolwiek jednak mógłby przypuszczać, że na powstanie spamu internetowego niemały wpływ miała konserwa mięsna?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Kara umowna - jak można ja zmniejszyć?

Kara umowna stanowi rodzaj zastrzeżenia w umowie pomiędzy przedsiębiorcami. Jej znaczenie ma charakter odszkodowawczy, tj. stanowi zapłatę wcześniej ustalonej kwoty za wyrządzoną szkodę przy niewywiązywaniu się stron z umowy. Dowiedz się więcej!

12 maja 2020

Prawo gospodarcze

Skarga pauliańska, czyli dłużnik wyzbywa się majątku

Odzyskiwanie długów od niechętnych dłużników nie jest prostą rzeczą. Co może zrobić wierzyciel, gdy dłużnik wyzbywa się majątku i deklaruje, ze nie posiada żadnych ruchomości, nieruchomości ani pieniędzy? Odpowiedź jest jedna - skarga pauliańska!

7 grudnia 2019

Prawo gospodarcze

Przywrócenie terminu w postępowaniu cywilnym

Postępowanie przed sądem ograniczone jest ściśle określonymi terminami. Co zrobić, jeśli z jakichś przyczyn nie zdążyliśmy na czas dokonać czynności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wnioskować o przywrócenie terminu w postępowaniu cywilnym!

22 czerwca 2020

Prawo gospodarcze

Kontrola przeprowadzona przez Sanepid i jej konsekwencje

Czy kontrola przeprowadzona przez Sanepid jest odpłatna, jeśli nie zostały stwierdzone uchybienia? Kto opłaca przeprowadzone przez Sanepid badania? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

8 października 2020

Prawo gospodarcze

Jak pisać umowy dla projektów IT

W przypadku każdej umowy należy dobrać formę dla realizacji projektu. Jeśli chodzi o projekty IT, należy zwrócić szczególną uwagę na efekt, jaki chcemy osiągnąć. Sprawdź, jak tworzyć umowy dla projektów IT aby były bezpieczne!

8 lutego 2018

Prawo gospodarcze

Zaświadczenie o braku zaległości finansowych

Zaświadczenie o braku zaległości jest często wystawiane przedsiębiorcom na ich prośbę. Kiedy wydanie takiego dokumentu może być utrudnione? Jaka jest różnica pomiędzy zaświadczeniem a decyzją ostateczną? Sprawdź!

13 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Odszkodowania za szkody - jak ustalić wysokość?

Zdarzają się sytuacje, w których pomimo zawarcia umowy, kontrahent nie wykonywał jej warunków. Czy przedsiębiorca ma wtedy możliwość ubiegania się o odszkodowania za szkody? Jak ustalić wysokość szkody i odszkodowania? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Aspekt prawny sprzedaży na Allegro, czyli kiedy płacić podatek

Sprzedaż na Allegro określa nie tylko regulamin portalu. Sprzedający musi zwrócić szczególną uwagę na aspekt prawny sprzedaży na Allegro, który jest regulowany przepisami z różnych dziedzin prawa. Dowiedz się więcej o sprzedaży na Allegro!

23 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Akt notarialny - czym jest i kiedy się go sporządza?

Akt notarialny jest dokumentem o charakterze urzędowym, wymaganym przez polskiego ustawodawcę do zachowania ważności niektórych czynności prawnych. W dokumencie sporządzonym przez notariusza stwierdzana jest treść czynności prawnej.

3 sierpnia 2022

Prawo gospodarcze

Wiele marek w jednym przedsiębiorstwie

Marka to nie to samo, co działalność gospodarcza. Takie rozróżnienie daje przedsiębiorcy wiele możliwości. Czy wiele marek w jednym przedsiębiorstwie jest możliwe? Przeczytaj nasz artykuł i znajdź odpowiedź na to pytanie!

19 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Skarga na czynności komornika – kiedy przysługuje wierzycielowi?

Komornik, mimo że ma wiele kompetencji w postępowaniu egzekucyjnym, nie powinien nadużywać swoich praw. Jeżeli, mimo to z powodu jego czynności komuś stała się krzywda, wierzyciel może zastosować taki środek jak skarga na czynności komornika.

21 marca 2022

Prawo gospodarcze

Faktura jako wezwanie do zapłaty oraz podstawa odsetek

Faktura oprócz tego, że dokumentuje dokonane transakcje gospodarcze może być również traktowana jako wezwanie do zapłaty lub podstawa prawna do obliczania odsetek.Sprawdź, artykule jakie dane powinna zawierać faktura, by mogła spełniać powyższe funkcje!

4 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów