0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Zarejestrowany znak towarowy a zmiana danych firmy

Czasami zdarza się, że po zarejestrowaniu znaku towarowego przedsiębiorca zmienia zakres swojej działalności lub dane firmy. Czy takie modyfikacje wpływają na prawo ochronne udzielone na znak towarowy? Przeczytaj i dowiedz się!

15 marca 2024

Prawo gospodarcze

Świadek w sprawie – prawa, obowiązki, zagrożenia

O powołaniu danej osoby na świadka ostatecznie decyduje sąd prowadzący postępowanie. Świadek w sprawie może pełnić kluczową rolę w trakcie procesu. Jakie są jego prawa, obowiązki i czy świadek może nie stawić się na rozprawę? Przeczytaj nasz artykuł!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

E-doręczenia – jak nadać dostęp pracownikom?

Spora grupa podmiotów może spodziewać się pewnych zmian. Czym są e-doręczenia? Jak nadać do nich dostęp swoim pracownikom? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegółowe informacje! Nie czekaj i przygotuj się na zmiany już teraz!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

Rozszerzenie powództwa – czy jest to możliwe?

W niektórych sytuacjach postępowanie sądowe trwa jednak na tyle długo, że pierwotne żądanie powoda może się powiększyć. Czy w polskim prawie dopuszczalne jest rozszerzenie powództwa? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach

Przedsiębiorca, chcąc realizować inwestycję, która może mieć wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi musi posiadać wymagane dokumenty. Jednym z nich jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach! Sprawdź, jaki jest proces wydawania decyzji i jak ją uzyskać!

13 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zobowiązania przemienne - na czym polegają?

Zobowiązania przemienne to specyficzny typ zobowiązania, gdzie dłużnik ma możliwość spełnić świadczenie innego rodzaju, zamiast pierwotnie określonego. Co może być przedmiotem zapisu takiego zobowiązania oraz jak sformułować zobowiązanie alternatywne?

13 marca 2024

Prawo gospodarcze

Orzecznictwo dla przedsiębiorców - frankowiczów a rewolucja w sądach

Znane są już wyroki sądów dla konsumentów korzystających w przeszłości z kredytów we frankach szwajcarskich. W artykule omawiamy, jak wygląda orzecznictwo dla przedsiębiorców - frankowiczów i czy w przypadku tych osób istnieje szansa na korzystny wyrok!

8 marca 2024

Prawo gospodarcze

Umowa ramowa w zamówieniach publicznych

Zawarcie umowy ramowej zgodnie z postanowieniami PZP stanowi wyjątkowy sposób udzielania zamówienia. Umowa ramowa może być podpisana nie z jednym, a z kilkoma wykonawcami. Przeczytaj artykuł, aby zagłębić się w szczegóły zasad zamówień publicznych!

8 marca 2024

Prawo gospodarcze

Skarga na bezczynność organu - w jaki sposób ją złożyć?

Spotkałeś się z bezczynnością organów administracyjnych w ważnej sprawie? Pamiętaj, że masz możliwość zaskarżenia postępowania! Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak prawidłowo powinna być złożona skarga na bezczynność organu!

7 marca 2024

Prawo gospodarcze

AI ACT - czy wpłynie na obowiązki przedsiębiorców?

Unia Europejska za pomocą AI ACT chce uregulować prawnie byt sztucznej inteligencji w zakresie jej bezpiecznego wykorzystania. Jak regulacje w AI ACT wpłyną na nowe obowiązki przedsiębiorców, którzy są operatorami bądź dostawcami sztucznej inteligencji?

6 marca 2024

Prawo gospodarcze

Przewóz osób - jakie wymogi trzeba spełnić?

Przewóz osób jest szczegółowo regulowany przepisami prawnymi, zatem nie każdy kierowca ma możliwość przewozu ludzi. Jakie wymagania się z tym wiążą? Przeczytaj artykuł, aby zapoznać się ze wszystkimi informacjami na ten temat!

6 marca 2024

Prawo gospodarcze

Umowa drapieżna - czym jest i jakie są jej skutki?

Czy znasz wystarczająco informacji na temat umów cywilnych? Czy wiesz, czym jest umowa drapieżna i jakie konsekwencje jej zawierania można ponieść? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej informacji na ten temat, aby być na bieżąco!

5 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zamówienia z wolnej ręki – najważniejsze informacje

Zamówienia z wolnej ręki są jedną z procedur udzielenia zamówień publicznych. Czy w każdym przypadku można zastosować ten tryb? Na czym polega? Jakie zasady należy spełnić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 marca 2024

Prawo gospodarcze

Dyrektywa plastikowa - nowe wyzwania dla przedsiębiorców w gospodarce odpadami

Nowelizacja ustawy dotycząca obowiązków w obszarze zarządzania wybranymi typami odpadów, wraz z regulacjami dotyczącymi opłaty produktowej włączyła do systemu prawnego określone zmiany. Sprawdź, jakie obowiązki wprowadziła tzw. dyrektywa plastikowa!

29 lutego 2024

Prawo gospodarcze

Zakaz reklamy aptek i ich działalności w Polsce

Czy wiesz, że został wprowadzony zakaz reklamy aptek? Czy zatem apteki w żaden sposób nie mogą się reklamować wśród odbiorców? Sprawdź, jak odróżnić reklamę apteki od przekazywania rzetelnej informacji?

28 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów