0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo spółek

Prawo spółek

Sprawozdanie finansowe - kto je podpisuje przy zmianie wspólników?

Prowadzący spółkę muszą liczyć się z wieloma obowiązkami administracyjnymi, takimi jak podpisywanie uchwał, czy sporządzonych sprawozdań finansowych. Czy wiesz, kto podpisuje sprawozdanie finansowe w przypadku zmiany wspólników spółki? Wyjaśniamy!

14 marca 2023

Prawo spółek

Konflikt pomiędzy wspólnikami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Konflikt pomiędzy wspólnikami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie spółki. Dowiedz się, czy w takim przypadku istnieje możliwość wyłączenia wspólnika ze spółki lub całkowite rozwiązanie spółki!

1 marca 2023

Prawo spółek

Umowa pomiędzy członkiem zarządu a spółką - jak ją zawrzeć?

Spółka z o.o., akcyjna lub prosta spółka akcyjna mogą zawierać różne umowy z członkami zarządu. Czy wiesz, w jaki sposób powinna zostać zawarta umowa pomiędzy członkiem zarządu a spółką? Czego w związku z taką umową należy unikać? Sprawdź w artykule!

20 lutego 2023

Prawo spółek

Umowa pożyczki pomiędzy wspólnikiem a spółką - jak ją zawrzeć?

Spółka osobowa może znaleźć się w sytuacji, gdzie nie będzie posiadać środków na bieżącą działalność, a instytucje finansowe odmówią kredytowania. Wówczas konieczną może okazać się umowa pożyczki pomiędzy wspólnikiem spółki osobowej a spółką. Sprawdź!

8 lutego 2023

Prawo spółek

Newsletter KRS a zapobieganie kradzieży spółki

Procedura sądowa, a szczególnie ta dotycząca spraw gospodarczych, prawa spółek, upadłości i restrukturyzacji idzie w kierunku cyfryzacji. Począwszy od elektronicznych wniosków po nową usługę jaką jest Newsletter KRS . Sprawdź, jakie daje ona korzyści!

3 stycznia 2023

Prawo spółek

Zatwierdzenie układu a procedura zliczania głosów

Dowiedz się, jak przebiega procedura zliczania głosów w postępowaniu o zatwierdzenie układu. Sprawdź, czym się ona różni od pozostałych rodzajów restrukturyzacyjnych oraz jaki wpływ na wynik głosowania mają głosy nieoddane. Przeczytaj artykuł!

22 grudnia 2022

Prawo spółek

Majątek spółki jawnej i cywilnej - czy ten rodzaj spółki go posiada?

Czym różnią się spółka jawna od spółki cywilnej? Czy spółki te mają osobowość prawną? Czy majątek spółki jawnej i spółki cywilnej istnieje? Czy ten rodzaj spółek może zaciągać zobowiązania? W artykule przedstawiamy odpowiedzi na zadane pytania!

20 grudnia 2022

Prawo spółek

Prawo głosu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Od lat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najchętniej wybieraną spółką w Polsce. U osób, które chcą się jej podjąć pojawia się wątpliwość, jak podejmowane są decyzje w spółce? Kto ma prawo głosu w spółce z o.o.? Odpowiadamy w artykule!

19 grudnia 2022

Prawo spółek

Prawo głosu w spółce akcyjnej i prostej spółce akcyjnej

Prosta spółka akcyjna oraz spółka akcyjna to, obok spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, kapitałowe spółki prawa handlowego w rozumieniu przepisów KSH. W artykule przeanalizujemy prawo głosu w spółce akcyjnej oraz prostej spółce akcyjnej!

16 grudnia 2022

Prawo spółek

Ustne porozumienia stron – kiedy są skuteczne?

Czy wiesz, jakie wyróżnia się formy czynności prawnych? Sprawdź, czy ustne porozumienia stron mają wiążąca moc prawną i w jakich przypadkach mogą być wykorzystywane. Przeczytaj artykuł i poznaj zasady zawierania porozumień w formie ustnej na przykładach!

8 grudnia 2022

Prawo spółek

Księgowość spółki z o.o. oraz prostej spółki akcyjnej

Czy wiesz, na czym poleca księgowość spółki z o.o. oraz prostej spółki akcyjnej? Dowiedz się, jakie są różnice między księgowością tych dwóch rodzajów spółek i jakie są cechy charakterystyczne każdej z nich. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

7 grudnia 2022

Prawo spółek

Ile kosztuje podział spółki z o.o. i jak tego dokonać?

Czy wiesz, jak przeprowadzić podział spółki z o.o. i z jakimi kosztami się to wiąże? Dowiedz się, jak przygotować finansowo swoją firmę przed podziałem i czy wydatki na obsługę prawną i księgowo-podatkową można ująć jako koszty uzyskania przychodów.

6 grudnia 2022

Prawo spółek

Prosta spółka akcyjna - wady i zalety

Czy wiesz, jakie wady i zalety ma prosta spółka akcyjna? Dowiedz się, dla kogo ta forma prowadzenia działalności gospodarczej jest najbardziej optymalna podatkowo i czy od umowa spółki powoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych!

5 grudnia 2022

Prawo spółek

Świadczenia w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Czy wiesz, jakie mogą wystąpić świadczenia w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jak należy je rozróżnić? W artykule omawiamy, które świadczenia w spółce można uznać za świadczenia pieniężne, niepieniężne oraz mieszane. Przeczytaj i sprawdź!

17 listopada 2022

Prawo spółek

Na czym polega prawo weta w spółce z o.o.?

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nierzadko przewiduje, że dany wspólnik bądź określone udziały są uprzywilejowane. Jednym z nich jest uprzywilejowanie głosowe przez wprowadzenie prawa weta. Na czym polega prawo weta w spółce z o.o.? Sprawdź!

26 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów