0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: jpk_v7

Artykuły:

JPK_V7 a zwolnienie z VAT

JPK_V7 a zwolnienie z VAT - czy w takim kontekście przedsiębiorca jest zwolniony z przesyłania plików JPK_V7?

18 stycznia 2023

Oznaczenia dokumentów zakupu i sprzedaży w JPK V7M i JPK V7K

Czy wiesz, że wraz z wprowadzeniem nowej struktury JPK_VAT została zlikwidowana deklaracja VAT? Nowy JPK zawiera bardziej szczegółowe dane dotyczące zakupów i sprzedaży. Poznaj nowe oznaczenia dokumentów zakupu i sprzedaży w JPK V7M i JPK V7K.

6 maja 2022

Kod MPP w JPK_V7 – wszystko, co musisz wiedzieć

Jak oznaczane są płatności z zastosowaniem MPP w JPK_V7? Kiedy należy stosować MPP? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy w przypadku każdej faktury z adnotacją „mechanizm podzielonej płatności” konieczne jest stosowanie odpowiedniego oznaczenia w JPK_V7.

21 kwietnia 2022

Kody grup towarowych na fakturach - co musisz o nich wiedzieć?

Podatnicy VAT czynni zobowiązani są do przesyłania nowego rodzaju plików JPK_V7 zamiast deklaracji VAT oraz plików JPK_VAT. Przeczytaj i sprawdź, w jaki sposób oznaczane są kody grup towarowych na fakturach od 1 października 2020 r.!

19 października 2021

JPK V7 - co zawiera nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego?

Od 1 października wszyscy podatnicy VAT są zobowiązani do przesyłania nowej struktury jednolitego pliku kontrolnego JPK V7. Nowa struktura zastąpiła dotychczas przesyłane pliki JPK_VAT oraz deklaracje VAT. Sprawdź jak wygląda nowy plik JPK V7!

18 października 2021

JPK_V7 - planowane zmiany w pliku oraz kodach GTU

Wprowadzony plik JPK_V7 wzbudził wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców i księgowych. Z powodu licznych problemów interpretacyjnych Ministerstwo Finansów udostępniło bazę pytań i odpowiedzi, jednak w wielu przypadkach okazało się to niewystarczające.

14 września 2021

Sprzedaż olejów GTU – kiedy oznaczać?

W jaki sposób oznaczyć sprzedaż olejów GTU (opałowych, smarowych i pozostałych) w pliku JPK_V7 w części ewidencyjnej?

23 sierpnia 2021

Sprzedaż alkoholu GTU kiedy oznaczamy?

W jaki sposób podatnicy zobowiązani są oznaczać sprzedaż alkoholu GTU w nowej strukturze JPK V7M i JPK V7K?

17 sierpnia 2021

JPK_V7 a usługi transportowe, pocztowe i kurierskie

Plik JPK_V7 mają obowiązek generować i wysyłać czynni podatnicy VAT. Podmioty świadczące usługi w zakresie transportu często mają wątpliwość jakie oznaczenie w części ewidencyjnej zastosować. Czy należy zastosować oznaczenie GTU_13? Wyjaśniamy w artykule

15 lipca 2021

Warsztat samochodowy GTU 5 i 7 oraz inne możliwe oznaczenia

Czy prowadząc warsztat samochodowy GTU 5 i 7 będą odpowiednimi oznaczeniami jakie muszę stosować przy transakcjach sprzedaży?

8 lipca 2021

Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w JPK_V7 – kto zapłaci karę?

Wprowadzenie nowej struktury JPK wiąże się z obowiązkami dla podatników, a tym samym dla biur rachunkowych prowadzących księgowość firm. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w JPK_V7!

8 grudnia 2020

Czy mikroprzedsiębiorca musi składać JPK_V7?

Czy muszę składać JPK_V7, jeżeli prowadzę jednoosobową działalność i nie zatrudniam pracowników, ewentualnie w jakim terminie?

30 listopada 2020

Struktury ewidencji JPK V7M i JPK V7K - co zawierają?

Przedsiębiorco! Już od 1 października 2020 roku wprowadzony został nowy plik JPK. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym są struktury ewidencji JPK V7M i JPK V7K, kogo dotyczą, jakie ewidencje zastępują oraz w jaki sposób należy prawidłowo je wypeł

28 października 2020

JPK V7M i V7K – nowa struktura zastąpiła deklarację VAT

Zgodnie z zapowiedziami MF, od 1 października zaczął obowiązywać plik JPK V7M i V7K, który zastąpił dotychczas składaną deklarację VAT oraz plik JPK_VAT. Z jakich elementów składa się nowa struktura? Jakie zmiany zostały wprowadzone? Sprawdź!

15 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów