0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

39 wyników dla tematu: karta-podatkowa

Artykuły:

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

6 lutego 2024

Jak zmienić formę opodatkowania i kiedy należy to zrobić?

Myślisz nad zmianą formy opodatkowania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić formę opodatkowania oraz poznaj wady i zalety każdej z nich. Sprawdź też, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza!

10 stycznia 2024

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 10) - Rozliczenia roczne PIT

Każdy podmiot który osiągnął dochód ma obowiązek dokonać rozliczeń z fiskusem. Rozliczenia roczne PIT, składnie są na rożnych formularzach w zależności od tytułu z jakiego osiągane były dochody. Sprawdź, jakie rozliczenia roczne PIT powinieneś złożyć!

8 stycznia 2024

Pełna księgowość - kiedy przedsiębiorca ma obowiązek na nią przejść?

Stosowanie uproszczonej formy księgowości jest proste i bardzo wygodne. Jednak co się stanie, jeśli przychody przedsiębiorcy przekroczą kwotę 2 000 000 euro? Czy zacznie go obowiązywać pełna księgowość? Sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 października 2023

Karta podatkowa - najprostsza forma opodatkowania działalności

Jedną z najprostszych form opodatkowania działalności gospodarczej jest karta podatkowa. Dowiedz się, kto ma możliwość rozliczać się w oparciu o kartę podatkową, na czym polegają te wyliczenia oraz do kiedy należy opłacać podatek dochodowy!

11 sierpnia 2023

Zmiana formy opodatkowania - jak jej dokonać?

Zmiana formy opodatkowania? Którą formę wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są najkorzystniejsze formy opodatkowania i w jakim terminie można dokonać zmiany. Czy wszyscy mogą zmienić formę opodatkowania i w jaki sposób, o tym w naszym artykule!

23 listopada 2022

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Karta podatkowa a właściwość urzędu skarbowego

Ustalenie odpowiedniego organu podatkowego jest kluczowe dla kwestii opłacania podatku oraz składania deklaracji. Karta podatkowa a właściwość urzędu skarbowego - szczególne regulacje z uwzględnieniem również kilku zakładów. Szczegóły w artykule!

3 stycznia 2022

Ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej - jakie zmiany wprowadza Polski Ład?

Wybierając kartę podatkową, opłaca się stałą kwotę podatku niezależnie od wysokości uzyskiwanych przychodów. Jest ona najprostszą formą rozliczania podatku dochodowego. Polski Ład wprowadza duże ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej! Sprawdź jakie!

29 grudnia 2021

Rozliczenia z urzędem skarbowym - część I

Zakładasz firmę? Jednym z kluczowych elementów przy założeniu działalności gospodarczej jest wybór formy opodatkowania przedsiębiorstwa. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym oraz jak wygląda schemat wyliczenia podatku!

30 września 2021

Karta podatkowa a warunki korzystania

Jedną z możliwych form opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej jest karta podatkowa. Posiada ona wiele zalet i jest najprostszą oraz najwygodniejszą formą opodatkowania. Dowiedz się, kto może z niej skorzystać i na jakich warunkach.

27 września 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej - Wybór formy opodatkowania

Wybór formy opodatkowania przy zakładaniu działalności jest działaniem koniecznym. Czy wiesz, jakie wady i zalety reprezentuje każda z form? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

13 lipca 2021

Jak zmienić formę opodatkowania w przypadku działalności na karcie podatkowej?

Prowadzisz działalność na postawie karty podatkowej, ale chcesz zmienić formę opodatkowania na inną niż? Odpowiadamy jak to zrobić oraz w jakich terminach! Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zmienić formę opodatkowania z karty podatkowej na inną!

23 kwietnia 2021

Nowe zasady stosowania karty podatkowej w przypadku małżonków

Karta podatkowa jest uproszczoną formą opodatkowania. Wiele osób decyduje się tę formę opodatkowania z powodu stosunkowo niskich podatków. Od stycznia 2021 roku ustawodawca wprowadził nowe zasady stosowania karty podatkowej w przypadku małżonków. Sprawdź!

12 kwietnia 2021

Karta podatkowa – zmiany od 1 stycznia 2021 roku!

Karta podatkowa jest jedną z prostszych form opodatkowania przedsiębiorstwa. Czy można z niej korzystać, gdy małżonek podatnika prowadzi działalność w tym samym zakresie? Przeczytaj i dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono od 1 stycznia 2021 roku!

15 stycznia 2021

Przymusowa zmiana formy opodatkowania z karty podatkowej

Czy możliwa jest przymusowa zmiana formy opodatkowania w sytuacji utraty prawa do rozliczania się w oparciu o kartę podatkową? W jaki sposób może nastąpić utrata takiego prawa i jaka forma opodatkowania będzie koniczna do zastosowania? Dowiedz się!

13 stycznia 2021

Wybór formy opodatkowania dla podatnika rozpoczynającego działalność gospodarczą

Obecnie chcąc zarejestrować działalność gospodarczą składa się formularz CEIDG -1. Jaka forma opodatkowania działalności jest możliwa do wyboru przez podatnika? Sprawdź, jaki masz wybór formy opodatkowania i wybierz najbardziej korzystną dla siebie!

12 stycznia 2021

Karta podatkowa - jakie są prawa i obowiązki podatnika?

Karta podatkowa ma wiele zalet, ale i też wad. Podatnicy, którzy chcą rozliczać się na jej podstawie muszą spełnić określone warunki. Dowiedz się, na jakiej podstawie ustalana jest stawka podatku dochodowego i jakie obowiązki spoczywają na podatniku!

12 stycznia 2021

Karta podatkowa a prywatny wynajem mieszkania

Przedsiębiorca ma możliwość wyboru formy opodatkowania. Uproszczoną formą opodatkowania jest karta podatkowa. Aby korzystać z karty podatkowej należy spełnić pewne warunki. Sprawdź, czy wynajem mieszkania może mieć wpływ na korzystanie z karty podatkowej!

11 stycznia 2021

Karta podatkowa - kiedy tracimy prawo do opodatkowania karta?

Karta podatkowa jest jedną z form opodatkowania, którą może wybrać przedsiębiorca. Przeznaczona jest dla mniejszych działalności. W niektórych przypadkach podatnik może stracić prawo do korzystania tej formy opodatkowania. Przeczytaj i sprawdź kiedy!

8 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów