0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

38 wyników dla tematu: kontrola-podatkowa

Artykuły:

Kontrola podatkowa - co warto o niej wiedzieć?

Kontrola podatkowa a nawet jej wizja, spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Czym jest kontrola podatkowa? Czy zawsze musi być zapowiedziana? Sprawdź czego można spodziewać się po takiej kontroli oraz jakie może mieć skutki!

24 maja 2019

Czy urząd może żądać dokumentów wychodzących poza zakres kontroli

Kontrola podatkowa nie jest przyjemnym wydarzeniem dla przedsiębiorcy. Zdarza się, że urzędnicy przekraczają kompetencje i proszą o dokumenty, które nie są celowe dla danej kontroli. Czy urząd może żądać dokumentów, które wychodzą poza zakres kontroli

29 kwietnia 2019

Kontrola podatkowa w firmie, jej czas, miejsce i przebieg

Miejsce i czas firmowej kontroli podatkowej reguluje ustawa Prawo przedsiębiorców oraz Ordynacja podatkowa. To w nich zostały ujęte zasady przebiegu kontroli ze strony kontrolującego i kontrolowanego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są zasady kont

3 kwietnia 2019

Zastrzeżenia do protokołu kontroli podatkowej - co warto wiedzieć?

Kontrola podatkowa kończy się protokołem z kontroli. W protokole urzędnicy wpisują m.in., co ustalili oraz jak oceniają to od strony prawnej. Można złożyć zastrzeżenia do protokołu kontroli. Jest na to 14 dni. Dlaczego warto je złożyć?

25 stycznia 2019

Kontrola podatkowa bez zapowiedzi - czy to możliwe?

Kontrola fiskusa ma na celu zweryfikowanie, czy przedsiębiorca prowadzi swoją firmę w oparciu o przepisy zgodnie z prawem. Ponadto urzędnicy powinni zawiadomić o wszczęciu kontroli przedsiębiorcę. Czy możliwa jest jednak kontrola podatkowa bez zapowiedzi?

15 listopada 2018

Kontrola skarbowa - jak się przygotować?

Kontrola skarbowa może być wszczęta po uprzednim zawiadomieniu podatnika o tym fakcie. Organy dokonujące kontroli oraz kontrolowani mają swoje prawa i obowiązki, których powinni przestrzegać. Jak powinna przebiegać prawidłowo przeprowadzona kontrola?

8 listopada 2018

Korekta deklaracji po kontroli a odsetki

Czy złożona korekta deklaracji po kontroli obliguje do zapłaty podwyższonych odsetek podatkoych?

13 lipca 2018

Kontrola podatkowa a sprzeciw przedsiębiorcy

Ustawa Prawo Przedsiębiorców umożliwia przedsiębiorcy wniesienie sprzeciwu wobec wszczętej kontroli przez organy kontrolne. Kiedy przedsiębiorca może sprzeciwić się kontroli podatkowej? Przeczytaj i dowiedz się więcej. Odpowiedź znajdziesz w artykule!

22 maja 2018

Kontrola podatkowa w firmie – jak się do niej przygotować?

Kontrola podatkowa w firmie kojarzy się zazwyczaj z gorączkową weryfikacją dokumentów. Jak najlepiej przygotować się do kontroli fiskusa? Jakie uprawnienia mają kontrolujący, czy mogą wszcząć kontrolę bez zapowiedzi?

22 marca 2018

Kiedy może spotkać cię kontrola krzyżowa?

Organy podatkowe dokonujące kontroli skarbowej u danego przedsiębiorcy mają prawo zażądać od jego kontrahentów wglądu do dokumentów dotyczących wzajemnych transakcji. Takie działanie to tzw. kontrola krzyżowa. Sprawdź, kiedy to możliwe!

4 stycznia 2018

Kontrola z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - jakie dokumenty przygotować?

Przedsiębiorco, czy wiesz jakie dokumenty obejmuje kontrola z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kontrola ma na celu sprawdzenie poprawności realizowanych obowiązków w zakresie prawa podatkowego. Sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne

31 sierpnia 2017

Po kontroli dwa tygodnie na sformułowanie zastrzeżeń

Wraz z zakończeniem kontroli podatkowej, przedsiębiorca otrzymuje protokół zawierający informacje o jej przebiegu i wnioski z niej wypływające. Co zawiera protokół i jaki jest czas na sformułowanie zastrzeżeń? Dowiedz się więcej!

18 września 2016

Postępowanie podatkowe

Na podatniku ciąży szereg obowiązków względem urzędu skarbowego, które podlegają kontroli.

15 stycznia 2014

Wszczęcie postępowania podatkowego pół roku po kontroli podatkowej

Podatniku, zachowaj czujność jeszcze nawet na sześć miesięcy po kontroli podatkowej, gdyż fiskus może wszcząć postępowanie podatkowe.

8 stycznia 2014

W trakcie kontroli nie złożysz korekty!

Korektę deklaracji złożoną w trakcie kontroli podatkowej uznaje się za nieważną w zakresie, w jakim dotyczy czynności objętych kontrolą.

22 listopada 2013

Dłuższy okres kontroli rozliczeń przedsiębiorcy

Kwestie związane z kontrolą rozliczeń przedsiębiorcy reguluje Ordynacja podatkowa. Czy wiesz, ile wynosi okres kontroli rozliczeń przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czy okres kontroli rozliczeń przedsiębiorcy został wydłużony!

21 listopada 2013

Kontrola Urzędu Skarbowego - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz, w jaki sposób powinna przebiegać kontrola Urzędu Skarbowego oraz jakie uprawnienia mają urzędnicy? Czy mamy obowiązek wpuścić urzędników US do mieszkania? Jakie grożą sankcje za niewpuszczenie skarbówki? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

23 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów