0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

27 wyników dla tematu: kpir

Artykuły:

KPiR - zakładanie Księgi Przychodów i Rozchodów

Kto musi prowadzić KPiR? W jakim terminie należy dokonać jej zgłoszenia w US? Czy księgę przychodów i rozchodów można prowadzić w formie elektronicznej? Jakie elementy powinna zawierać prawidłowa KPiR? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

15 maja 2023

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Mała księgowość – dla kogo jest przeznaczona i jak ją prowadzić?

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, po spełnieniu odpowiednich warunków mają możliwość prowadzić rozliczenia swojej firmie w sposób uproszczony. Czy jest mała księgowość oraz jakie wymagania trzeba spełnić aby z niej skorzystać? Przeczytaj!

19 grudnia 2021

Księga przychodów i rozchodów – must-know

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest związane z pewnymi obowiązkami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest księga przychodów i rozchodów, jakie znaczenie ma remanent w przedsiębiorstwie oraz zasady według których należy go sporządzić

3 marca 2021

Księga przychodów i rozchodów - wzór z omówieniem

Księga przychodów i rozchodów jest jedną z form prowadzenia księgowości w firmie. Sprawdź, kto ma obowiązek prowadzenia jej, jak wygląda jej konstrukcja oraz jakie informacje musi zawierać! Pobierz darmowy wzór KPiR w formacie PDF i DOCX.

16 lipca 2019

Księgowość uproszczona - formy opodatkowania dla przedsiębiorców

Jednym z najczęstszych pytań, jakie stawiają sobie przedsiębiorcy rozpoczynający działalność to: księgowość pełna czy księgowość uproszczona? Poznaj formy opodatkowania występujące w księgowości uproszczonej i dowiedz się, z jakimi obowiązkami się wiążą!

1 kwietnia 2019

Jak prowadzić KPiR - księgę przychodów i rozchodów?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów została przewidziana wyłącznie do celów podatkowych - to na jej podstawie dokonuje się ustalenia głównej podstawy opodatkowania. Dowiedz się, czytając nasz artykuł jak prowadzić KPiR!

31 grudnia 2017

Księgowość internetowa dla spółek cywilnych

Informatyzacja społeczna jest obecnie widoczna w różnych sferach życia przedsiębiorcy. Pojawiła się także w kwestiach księgowych. Jest przede wszystkim tańsza i pozwala zaoszczędzić czas. Zobacz, czym jest księgowość internetowa dla spółek cywilnych!

22 sierpnia 2017

Pobór podatku

11 listopada 2016

Przychody ze sprzedaży w KPiR - zasady ewidencji

Podatnik korzystający z KPiR powinien ujmować w niej wszystkie przychody ze sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo zewidencjonować przychód w przypadku wystawienia faktury VAT lub korzystając z kasy fiskalnej. Sprawdź!

11 października 2016

Koszty bezpośrednie i pośrednie ujmowane w KPiR

Koszty uzyskania przychodów można podzielić na koszty bezpośrednie i pośrednie. Dowiedz się, z naszego artykułu jakie wydatki zaliczane są do kosztów pośrednich, a jakie do bezpośrednich. Sprawdź też jak powinny być księgowane w KPiR!

6 października 2016

Dokument WZ podstawą zapisów w Księdze Przychodów i Rozchodów

Dokument WZ jest dowodem magazynowym dokumentującym wydanie materiałów bądź towarów na zewnątrz. Jest on ściśle związany z prowadzoną przez przedsiębiorstwo gospodarką magazynową i obowiązującymi w tym zakresie zasadami.

29 września 2016

Jak ewidencjonować różnice kursowe w KPiR?

Różnice kursowe są często spotykane przy transakcjach w obrocie zagranicznym.

26 września 2016

Dotacje, refundacje oraz ustalenie wyniku finansowego w PKPiR

Ustalenie wyniku finansowego na koniec roku, rozliczenie dotacji i refundacji to jedne z nielicznych problemów z jakimi muszą zmierzyć się podmioty rozliczające się w ramach PKPiR. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

2 września 2016

Rzetelność i niewadliwość KPiR

Rzetelność i niewadliwość KPiR to główne zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Kiedy KPiR uznaje się za nierzetelną i jaka grozi za to kara? Przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule!

20 sierpnia 2016

KPiR a postępowanie podatkowe - kiedy zostanie uznana jako dowód?

Księga przychodów i rozchodów jest podstawą do rozliczania się większości podatników przy uproszczonej księgowości podatkowej. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić KPiR, aby została uznana przez urząd skarbowy za dowód w postępowaniu podatkowym!

23 czerwca 2016

Koszty reklamy poniesione przed rozpoczęciem działalności

Czy można zaliczyć do kosztów firmowych koszty reklamy poniesione przed rozpoczęciem działalności?

2 grudnia 2014

Zbiorcze księgowanie faktur sprzedaży w KPiR

Czy prowadząc podatkową książkę przychodów i rozchodów istnieje możliwość zbiorczego zaksięgowania przychodu ?

1 grudnia 2014

KPiR nie dla każdego przedsiębiorcy

Czy wiesz, że nie każdy przedsiębiorca musi prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów. W pewnych okolicznościach przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z prowadzenia KPiR. Sprawdź, do której grupy podatników Ty należysz!

3 października 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów