16 wyników dla tematu: likwidacja-firmy

Artykuły:

Likwidacja działalności podczas jej zawieszenia na gruncie podatkowym

Zdarza się, że prowadzenie działalności gospodarczej przerasta przedsiębiorców, przez co decydują się na jej zawieszenie bądź likwidację. Dowiedz się, z jakimi obowiązkami na gruncie podatkowym wiąże się likwidacja działalności podczas jej zawieszenia.

6 października 2021

Jak nie płacić VAT od remanentu, likwidując firmę?

Czy można się uchronić przed obowiązkiem zapłaty podatku? Jak doprowadzić do sytuacji, w której końcowym spisem z natury nie byłyby objęte żadne towary? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak nie płacić vat od remanentu.

31 sierpnia 2021

Przyczyna wypowiedzenia – czy musi istnieć w dniu wypowiedzenia?

Wypowiedzenie umowy o pracę jest jedną z form rozwiązania umowy o pracę. Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wiąże się z koniecznością wskazania przyczyny wypowiedzenia. Czy przyczyna wypowiedzenia musi istnieć w przyszłości? Dowiedz się!

11 stycznia 2021

Likwidacja działalności - co zrobić z towarem handlowym?

Likwidacja działalności to nie łatwy temat dla przedsiębiorcy. Często z dniem likwidacji na stanach magazynowych pozostają jeszcze towary, które nie zostały sprzedane. Co z nimi zrobić? Czy możemy je sprzedać czy może przekazać jako darowiznę? Przeczytaj!

23 grudnia 2020

Ponowne otwarcie firmy a obowiązek podatkowy na gruncie VAT

Czy likwidacja i ponowne otwarcie firmy wiąże się ze skutkami podatkowymi na gruncie podatku VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób ponowne otwarcia zlikwidowanej działalności wpływa na kwestie zwolnienia podmiotowego w VAT.

3 grudnia 2020

Likwidacja działalności gospodarczej objętej metodą kasową

Likwidacja działalności gospodarczej to moment, który ciągnie za sobą wiele skutków. Jak wygląda rozliczenie podatku VAT podczas zamknięcia firmy objętej metodą kasową? O jakich jeszcze kwestiach należy pamiętać przy likwidacji działalności? Sprawdź!

10 marca 2020

Najem nieruchomości po likwidacji działalności – kwestia podatku VAT

Zdarza się, że po zakończeniu działalności gospodarczej, w posiadaniu podatnika pozostają składniki majątku, które dotychczas wykorzystywano w firmie i są to m.in. nieruchomości. Sprawdź, czy możliwy jest najem nieruchomości po likwidacji działalności!

24 lutego 2020

Informacja o dokonanym spisie z natury - wzór z omówieniem

Czynni podatnicy VAT, którzy zaprzestaną wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, zobowiązani są sporządzić spis z natury. Dowiedz się, co powinna zawierać informacja o dokonanym spisie z natury. Pobierz wzór dokumentu w formacie doc lub pdf.

10 lipca 2019

Likwidacja firmy - jak uniknąć podatku VAT od remanentu likwidacyjnego

Likwidacja firmy wiąże się z koniecznością dokonania wielu formalności. Między innymi zamykając firmę, czynny podatnik VAT musi sporządzić remanent likwidacyjny. Likwidujesz firmę? Dowiedz się, kiedy nie musisz płacić podatku VAT z tego tytułu!

4 grudnia 2018

Likwidacja firmy a ustalenie 60 miesięcy przed otwarciem kolejnej

Likwidacja firmy wiąże się z wykreśleniem przedsiębiorcy z ewidencji CEDIG, ewidencji w urzędzie skarbowym oraz ZUS. Ma to ogromne znaczenie przy późniejszym korzystaniu m.in z preferencyjnych składek ZUS. Przeczytaj nasz artykuł!

8 listopada 2018

Upadłość firmy - jak i kiedy to ogłosić?

Jak ogłosić upadłość firmy, poznaj wszystko co musisz wiedzieć.

2 lutego 2017

Likwidacja firmy przez jednego z małżonków - przekazanie majątku do firmy drugiego z nich

Obecnie wiele osób stawia na niezależność i decyduje się na rezygnację z etatów i założenie własnej działalności gospodarczej. Tego typu decyzje są podejmowane zazwyczaj przez jednego ze współmałżonków, chociaż nierzadko zdarza się, że każdy z nich ma swo

3 października 2016

Likwidacja działalności - jakie konsekwencje w VAT?

Czasem zamknięcie firmy nieuniknione. Jeżeli zamierzasz zakończyć swoją działalność gospodarczą, musisz koniecznie zapoznać się z tym artykułem. Dowiedz się jakie obowiązki podatkowe niesie ze sobą likwidacja działalności gospodarczej!

28 września 2016

Likwidacja działalności gospodarczej a data złożenia VAT-Z

Przedsiębiorco, likwidujesz działalność gospodarczą i nie jesteś pewny czy dokonałeś już wszystkich formalności? Czy wiesz, do czego służy formularz VAT-Z oraz w jakich sytuacjach należy go złożyć? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 września 2016

Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

Przedsiębiorca decydujący się na zakończenie działalności gospodarczej musi zmierzyć się z wieloma formalnościami, takimi jak sporządzenie remanentu likwidacyjnego. Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

28 marca 2014

Likwidacja działalności gospodarczej a zwrot VAT na prywatny rachunek bankowy

Niejednokrotnie zdarza się, że przedsiębiorca chcąc zamknąć działalność gospodarczą do końca zamyka również firmowy rachunek bankowy.

5 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów