0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

31 wyników dla tematu: odsetki-podatkowe

Artykuły:

Odsetki z tytułu opóźnionej opłaty - kiedy stanowią koszt?

Przedsiębiorco, spóźniłeś się z zapłatą zobowiązań? W takiej sytuacji kontrahent ma prawo do naliczenia odsetek karnych. Sprawdź, czy odsetki z tytułu opóźnionej opłaty mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Odpowiedź znajdziesz w artykule!

26 czerwca 2023

Zasady naliczania odsetek od niezapłaconej zaliczki na podatek

Zdarzają się sytuacje, że podatnicy nie dokonają na czas zapłaty z tytułu zaliczki na podatek dochodowy. Jak wówczas należy postąpić i jak naliczyć odsetki? Przeczytaj artykuł i poznaj zasady naliczania odsetek od niezapłaconej zaliczki na podatek!

16 maja 2023

Korekta zeznania rocznego - zasady składania w urzędzie

Korekta zeznania rocznego to przywilej każdego podatnika, który może dzięki temu naprawić swoje błędy. Jak złożyć korektę zeznania rocznego i kiedy oczekiwać zwrotu nadpłaty podatku z niej wynikającego? Poznaj zasady korygowania zeznań rocznych!

23 sierpnia 2022

Wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek cz. II

Jakie dane są potrzebne by wypełnić wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek? Dowiedz się, jakie uzupełnić tego rodzaju formularz, aby prawidłowo wnioskować o odroczenie wskazanych terminów!

28 maja 2021

Wartość odsetek niepodlegających wpłacie wynosi 8,70 zł!

Przedsiębiorcy, którzy nie dokonują zapłaty należności budżetowej np. zaliczki na podatek dochodowy w wyznaczonym przez ustawę terminie, muszą obliczyć odsetki z tytułu nieterminowej wpłaty. Sprawdź, ile wynosi wartość odsetek niepodlegających wpłacie!

6 kwietnia 2021

Odsetki podatkowe o wartości niższej niż 8,70 zł

Nieuregulowanie zobowiązań w terminie może się zdarzyć każdemu, lecz trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji może się to wiązać z naliczeniem dodatkowych odsetek podatkowych do zobowiązania wobec US. Sprawdź, czy zawsze trzeba zapłacić odsetki podatkowe!

19 marca 2021

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2021

W przypadku, gdy na skutek niedotrzymania terminu powstała zaległość podatkowa, podatnicy mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek. Dowiedz się ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2020

W przypadku, gdy na skutek niedotrzymania terminu powstała zaległość podatkowa, podatnicy mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek. Dowiedz się ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w 2020 roku!

1 stycznia 2021

Odsetki od zaległości podatkowych - na jakie konto płacić?

Na jakie konto przedsiębiorca powinien wpłacać odsetki od zaległości podatkowych oraz jaki stosować symbol?

8 czerwca 2020

Odsetki od zaległości PIT nie będą pobierane od 1 maja do 1 czerwca 2020!

Opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. zaniechania poboru odsetek za zwłokę naliczonych w okresie od dnia 1 maja 2020 r. do dnia 1 czerwca 2020 r. Odsetki od zaległości PIT będą naliczane po tym okresie.

22 kwietnia 2020

Wniosek o umorzenie odsetek podatkowych - jak go napisać?

Odsetki od zaległości podatkowych potrafią urosnąć do pokaźnej kwoty. Można złożyć w urzędzie skarbowym wniosek o umorzenie odsetek. Kiedy ma on szansę na uwzględnienie? Jakich formalności trzeba dopełnić?

20 listopada 2018

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2019

W przypadku, gdy na skutek niedotrzymania terminu powstała zaległość podatkowa, podatnicy mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek. Dowiedz się ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w 2019 roku!

25 października 2018

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2018

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź, jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w tym roku

21 grudnia 2017

Odsetki podatkowe - sposób ich obliczania

Płacenie podatków to jeden z podstawowych obowiązków podatników. Niedotrzymanie obowiązujących terminów skutkuje powstaniem zaległości, od której naliczane są odsetki. Sprawdź, jak wyliczyć odsetki podatkowe oraz czy mogą być kosztem i kiedy są umarzane!

25 sierpnia 2017

Odsetki podatkowe - jak można uniknąć zaległości wobec fiskusa?

Konsekwencją nieterminowego regulowania podatków są odsetki. Dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek zapłaty odsetek, jak wyliczyć odsetki podatkowe oraz kiedy można płacić obniżone odsetki od zaległości podatkowych ? Przeczytaj nasz artykuł!

5 czerwca 2017

Odsetki podatkowe - wszystko co chciałbyś wiedzieć

Przedsiębiorcy, którzy nie uregulowali zobowiązań podatkowych w terminie, zobowiązani są do zapłaty odsetek podatkowych. Jak poprawnie wyliczyć odsetki podatkowe oraz kiedy nie trzeba ich płacić? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiadamy w naszym artykule!

31 stycznia 2017

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2017

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź, jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2017.

1 stycznia 2017

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2016

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź, jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2016!

1 stycznia 2016

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych - 2015

Podatnicy u których powstała zaległość podatkowa mają możliwość skorzystania z obniżonej stopy procentowej przy naliczaniu odsetek od tej zaległości. Sprawdź jakie są zasady naliczania i ile wynoszą obniżone odsetki od zaległości podatkowych w roku 2015.

1 stycznia 2015

Odsetek od zaległości podatkowych nie ujmiesz w KPiR

Sprawdź, dlaczego odsetki podatkowe nie mogą stanowić kosztu uzyskania przychodu.

18 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów