0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: praca-w-godzinach-nadliczbowych

Artykuły:

Czy praca w godzinach nadliczbowych uznawana jest za nadgodziny?

Wykonywanie pracy poza normalnym czasem pracy można w wyjątkowych sytuacjach uznać za pracę w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie warunki musi spełnić zarówno pracodawca jak i pracownik.

24 maja 2023

BHP na home office - jakie są obowiązki pracodawcy i pracownika?

Gotowość do pracy pracownika ma miejsce w sytuacji łącznego wystąpienia: zamiaru wykonywania pracy i faktycznej możliwości wykonywania pracy. Jak jednak wygląda BHP na home office oraz godziny nadliczbowe? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

24 maja 2023

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin?

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin? Tak, ale tylko w określonych Kodeksem pracy sytuacjach. W zamian za wykonywanie pracy przez pracownika w godzinach nadliczbowych, ma obowiązek udzielić dnia wolnego lub wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Sprawdź!

16 marca 2023

Praca w godzinach nadliczbowych a rekompensata dla pracowników samorządowych – inaczej niż w Kodeksie pracy

Prawa i obowiązki niektórych grup pracowników zostały uregulowane w specjalnych ustawach nazywanych pragmatykami pracowniczymi. Dowiedz się jakie konsekwencje niesie za sobą praca w godzinach nadliczbowych i jaka rekompensata należy się pracownikom!

24 lutego 2023

Kogo obejmuje zakaz pracy w nadgodzinach?

Pracownicy powinni stosować się do poleceń pracodawcy, lecz występuje kilka wyjątków, które pracodawca powinien respektować. Kiedy praca w nadgodzinach jest dopuszczalna? Kiedy pracownika obejmuje zakaz pracy w nadgodzinach? Odpowiadamy w artykule!

24 stycznia 2023

Limit pracy w nadgodzinach – kiedy i jak można go zmienić?

W wielu firmach braki kadrowe na poszczególnych stanowiskach powodują, że pozostali pracownicy muszą zostawać po godzinach. Jednakże, wykonywanie obowiązków w godzinach nadliczbowych jest ograniczone ilościowo. Ile wynosi limit pracy w nadgodzinach?

3 listopada 2022

Wykonywanie pracy po godzinach bez zgody pracodawcy

Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy wynikające z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Czy wykonywanie pracy po godzinach bez zgody pracodawcy jest możliwe? Sprawdź!

23 marca 2022

Rozliczanie nadgodzin kierowców - pakiet mobilności

Rozliczanie nadgodzin kierowców oraz czasu pracy kierowcy polega przede wszystkim na właściwym ewidencjonowaniu wszystkich okresów aktywności. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat rozliczania czasu pracy kierowców w oparciu o nowe zmiany!

23 lutego 2022

Rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej

Praca, która jest wykonywana przez pracownika ponad obowiązujące go normy czasu pracy stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Jakie występują rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj nasz artykuł i znajdź odpowiedź na to pytanie!

18 lutego 2020

Nadgodziny w pracy na etat - rozliczenie z pracownikiem

Prowadząc działalność, przedsiębiorcy często potrzebują aby pracownicy pracowali w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy rozliczyć nadgodziny pracownika oraz ile wynosi dopuszczalna liczba nadgodzin w roku. Sprawdź to!

25 lipca 2018

Praca w godzinach nadliczbowych - charakterystyka

Praca w godzinach nadliczbowych może być wykonywana w wyjątkowych przypadkach. Za ten czas pracodawca powinien wypłacić dodatek do wynagrodzenia lub udzielić czasu wolnego. Sprawdź, kiedy mamy do czynienia z tzw. nadgodzinami oraz kto może je wykonywać!

20 lutego 2018

Godziny nadliczbowe – jak ustalić dodatkowe wynagrodzenie?

Godziny nadliczbowe umożliwiają pracownikowi uporanie się z zaległościami, znalezienie czasu na własną inicjatywę oraz zarobienie dodatkowego wynagrodzenie. Przeczytaj i dowiedz się, ile dodatkowego wynagrodzenia przysługuje za pracę w nadgodzinach!

30 sierpnia 2017

Rekompensata za nadgodziny - w jakiej formie i kiedy przysługuje?

Twoi pracownicy często pracują w godzinach nadliczbowych? Za taką pracę przysługuje im odpowiednia rekompensata. Ile wynosi rekompensata za nadgodziny dla pracownika i od czego jest uzależniona? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 sierpnia 2017

Rekompensowanie pracy w godzinach nadliczbowych

Rekompensowanie pracy w godzinach nadliczbowych może być wypłaceniem dodatku lub ryczałtu do wynagrodzenia bądź udzieleniem czasu wolnego za nadgodziny. Od czego zależy sposób wynagrodzenia za nadgodziny? Przeczytaj i dowiedz się więcej o rekompensatach!

11 sierpnia 2017

Praca w godzinach nadliczbowych - czy pracownik może odmówić?

Praca w godzinach nadliczbowych to coraz częściej spotykane zjawisko. Jakie obowiązki z tego tytułu ciążą na pracodawcy? Kiedy możemy odmówić nadgodzin? Jakie są konsekwencje odmowy pracy w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów