0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: remanent

Artykuły:

Remanent końcowy roku przy braku towarów handlowych w magazynie

Czy w przypadku, gdy nie posiadam na stanie żadnych towarów handlowych muszę sporządzić remanent końcowy?

28 grudnia 2023

Remanent, czyli inwentaryzacja na koniec grudnia

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury - inne nazwy to remanent oraz inwentaryzacja. Przeczytaj, jak sporządzić spis z natury na koniec roku!

27 grudnia 2023

Remanent końcowy co powinno być w nim zawarte?

Czy remanent końcowy który sporządzam na 31 grudnia powinien obejmować środki trwałe i wyposażenie firmowe?

27 grudnia 2023

Remanent, czyli spis z natury za 2023 rok!

Jednym z podstawowych obowiązków, prowadzących działalność gospodarczą jest przeprowadzenie remanentu na koniec roku podatkowego oraz w innych określonych przypadkach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co powinien zawierać remanent i kiedy go sporządzić!

14 grudnia 2023

Remanent, czyli spis z natury na koniec roku

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury - jest to tzw. remanent lub inwentaryzacja. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić spis z natury na koniec roku!

6 grudnia 2023

Remanent - spis z natury

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność nie uniknie konieczności sporządzenia remanentu. Jest to obowiązek wynikający bezpośrednio z rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR. Czym jest remanent i w jaki sposób sporządzić remanent w firmie? Sprawdź!

5 grudnia 2023

Zerowy spis z natury a obowiązek jego ewidencji w KPiR

Czy wiesz, że brak składników majątku, które ujmuje się w spisie z natury, nie zwalnia podatnika z obowiązku jego sporządzenia. Czy zerowy spis z natury podlega ujęciu w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj odpowiedź na pytanie i dowiedz się więcej!

9 marca 2023

Jak sporządzić prawidłowy spis z natury?

Spis z natury to podstawowy dokument jaki musi przygotować przedsiębiorca zamykający rok podatkowy. Jak go sporządzić? Co powinien obejmować? Sprawdź, jakie dane w nim ująć oraz w jaki sposób należy dokonać wyceny posiadanych towarów na magazynie!

31 grudnia 2021

Wycena spisu z natury - jak ją prawidłowo sporządzić?

Prawidłowa wycena spisu z natury jest niezwykle ważna, bowiem wysokość sporządzanych remanentów ma wpływ na zobowiązanie podatkowe na gruncie PIT. W jaki sposób przebiega wycena spisu z natury i o czym należy pamiętać, dowiesz się z artykułu!

30 grudnia 2021

Możesz sporządzać remanent w trakcie roku podatkowego!

Remanent ma na celu zbadanie faktycznej ilości towarów handlowych oraz materiałów podstawowych posiadanych przez przedsiębiorstwo, a następnie uzgodnienie tego faktycznego stanu z ilością wynikającą z odpowiednich dokumentów księgowych i ewidencji.

22 grudnia 2021

Remanent - jak prawidłowo przeprowadzić spis z natury?

Przedsiębiorco, zbliża się koniec roku, czy wiesz jakich obowiązków należy dopilnować? Jednym z nich jest obowiązkowy remanent końcowo-roczny. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie dane powinien on zawierać oraz w jaki sposób należy go przeprowadzić!

17 grudnia 2021

Remanent firmy - szczególne przypadki podczas sporządzenia

Pod koniec roku dla wielu przedsiębiorców remanent firmy jest obowiązkiem, który wymaga wzmożonych przygotowań. Podstawowe zasady tworzenia remanentu są powszechnie znane. Jak postąpić, gdy w trakcie czynności napotka się na problemy? Przeczytaj artykuł!

2 grudnia 2020

Remanent a wcześniejsze wystawienie faktury sprzedaży

Czy wystawienie faktury sprzedaży, zerującej stan magazynowy przed remanentem jest dozwolone? Jak zatem sporządzić spis z natury?

16 listopada 2020

Towary handlowe w obrocie firmy - co warto wiedzieć!

Nieodłączną czynnością przedsiębiorcy zajmujący się handlem jest zakup towarów handlowych na rzecz działalności gospodarczej. Pojęcie towary handlowe łączny się z takimi zagadnieniami jak marża handlowa, strata, remanent. Wyjaśniamy ich znaczenie!

23 listopada 2018

Spis z natury a zmiana lub rozszerzenie działalności

Twoja firma rozrasta się? Sprawdź, czy musisz przeprowadzić spis z natury!

17 września 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów