0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: remanent

Artykuły:

Zerowy spis z natury a obowiązek jego ewidencji w KPiR

Czy wiesz, że brak składników majątku, które ujmuje się w spisie z natury, nie zwalnia podatnika z obowiązku jego sporządzenia. Czy zerowy spis z natury podlega ujęciu w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj odpowiedź na pytanie i dowiedz się więcej!

9 marca 2023

Remanent - spis z natury

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność nie uniknie konieczności sporządzenia remanentu. Jest to obowiązek wynikający bezpośrednio z rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR. Czym jest remanent i w jaki sposób sporządzić remanent w firmie? Sprawdź!

20 stycznia 2023

Remanent, czyli inwentaryzacja na koniec grudnia

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury - inne nazwy to remanent oraz inwentaryzacja. Przeczytaj, jak sporządzić spis z natury na koniec roku!

11 stycznia 2023

Remanent końcowy co powinno być w nim zawarte?

Czy remanent końcowy który sporządzam na 31 grudnia powinien obejmować środki trwałe i wyposażenie firmowe?

9 stycznia 2023

Jak sporządzić prawidłowy spis z natury?

Spis z natury to podstawowy dokument jaki musi przygotować przedsiębiorca zamykający rok podatkowy. Jak go sporządzić? Co powinien obejmować? Sprawdź, jakie dane w nim ująć oraz w jaki sposób należy dokonać wyceny posiadanych towarów na magazynie!

31 grudnia 2021

Wycena spisu z natury - jak ją prawidłowo sporządzić?

Prawidłowa wycena spisu z natury jest niezwykle ważna, bowiem wysokość sporządzanych remanentów ma wpływ na zobowiązanie podatkowe na gruncie PIT. W jaki sposób przebiega wycena spisu z natury i o czym należy pamiętać, dowiesz się z artykułu!

30 grudnia 2021

Remanent końcowy roku przy braku towarów handlowych w magazynie

Czy w przypadku, gdy nie posiadam na stanie żadnych towarów handlowych to nadam muszę sporządzić remanent końcowy?

23 grudnia 2021

Możesz sporządzać remanent w trakcie roku podatkowego!

Remanent ma na celu zbadanie faktycznej ilości towarów handlowych oraz materiałów podstawowych posiadanych przez przedsiębiorstwo, a następnie uzgodnienie tego faktycznego stanu z ilością wynikającą z odpowiednich dokumentów księgowych i ewidencji.

22 grudnia 2021

Remanent - jak prawidłowo przeprowadzić spis z natury?

Przedsiębiorco, zbliża się koniec roku, czy wiesz jakich obowiązków należy dopilnować? Jednym z nich jest obowiązkowy remanent końcowo-roczny. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie dane powinien on zawierać oraz w jaki sposób należy go przeprowadzić!

17 grudnia 2021

Remanent, czyli spis z natury za 2022 rok!

Jednym z podstawowych obowiązków, prowadzących działalność gospodarczą jest przeprowadzenie remanentu na koniec roku podatkowego oraz w innych określonych przypadkach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co powinien zawierać remanent i kiedy go sporządzić!

10 grudnia 2021

Remanent, czyli spis z natury na koniec roku

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury inaczej zwanego remanent lub inwentaryzacja. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić spis z natury na koniec roku!

8 grudnia 2021

Remanent firmy - szczególne przypadki podczas sporządzenia

Pod koniec roku dla wielu przedsiębiorców remanent firmy jest obowiązkiem, który wymaga wzmożonych przygotowań. Podstawowe zasady tworzenia remanentu są powszechnie znane. Jak postąpić, gdy w trakcie czynności napotka się na problemy? Przeczytaj artykuł!

2 grudnia 2020

Remanent a wcześniejsze wystawienie faktury sprzedaży

Czy wystawienie faktury sprzedaży, zerującej stan magazynowy przed remanentem jest dozwolone? Jak zatem sporządzić spis z natury?

16 listopada 2020

Towary handlowe w obrocie firmy - co warto wiedzieć!

Nieodłączną czynnością przedsiębiorcy zajmujący się handlem jest zakup towarów handlowych na rzecz działalności gospodarczej. Pojęcie towary handlowe łączny się z takimi zagadnieniami jak marża handlowa, strata, remanent. Wyjaśniamy ich znaczenie!

23 listopada 2018

Spis z natury a zmiana lub rozszerzenie działalności

Twoja firma rozrasta się? Sprawdź, czy musisz przeprowadzić spis z natury!

17 września 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów