0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: spolka-komandytowa

Artykuły:

Wystąpienie komandytariusza ze spółki komandytowej a podatek dochodowy

Wspólnicy spółki komandytowej decydują się ją opuścić z różnych względów, najczęściej należą do nich przyczyny ekonomiczne. Jakie konsekwencje niesie wystąpienie komandytariusza ze spółki komandytowej? Jak to rozliczyć na gruncie podatku dochodowego?

14 czerwca 2022

Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej

W Polsce istnieje kilka form prowadzenia działalności gospodarczej. Wybór takiej formy do jedna z pierwszych decyzji, jaką musza podjąć nowi przedsiębiorcy. Poznaj dostępne formy organizacyjno-prawne działalności i sprawdź jakie mają wady i zalety!

17 marca 2022

Spółka komandytowa - skrót sp. k., charakter prawny spółki i statut wspólników

Spółka komandytowa jest osobową spółką prawa handlowego, w której wspólnicy występują jako komplementariusze lub komandytariusze. Pierwsi z nich zarządzają spółką, drudzy zaopatrują ją w kapitał niezbędny do prowadzenia działalności. Dowiedz się więcej!

12 lutego 2022

Opodatkowanie wypłaty z zysku spółki komandytowej a status podatnika

Spółka komandytowa jest najbardziej popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Atutem tej spółki jest prostota opodatkowania. Co w sytuacji gdy spółka nie ma statusu podatnika CIT? Czy możliwe jest opodatkowanie wypłaty z zysku?

21 października 2021

Opodatkowanie zaliczek na poczet zysku komplementariuszy w trakcie roku

Cechą odróżniającą spółkę komandytową od innych spółek jest to, że wspólników dzielimy na dwie kategorie - komplementariusza i komandytariusza. Czy opodatkowanie zaliczek na poczet zysku komplementariuszy w trakcie roku jest konieczne? Sprawdź!

15 września 2021

Zmiany od 1 stycznia 2021 roku - wprowadzenie nowych podatków i podwyżek opłat

Jakie zmiany od 1 stycznia 2021 roku będą obowiązywać podatników? Kto będzie musiał zapłacić nowy podatek od cukru oraz opłatę małpkową? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie nowe podatki i podwyżki wejdą w życie od nowego roku.

31 grudnia 2020

Rodzaje spółek w Polsce - wszystko co warto wiedzieć

Czym różnią się poszczególne rodzaje spółek? Jakie są zasady zakładania spółek w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o występujących w Polsce rodzajach spółek oraz poznaj zasady ich tworzenia!

10 kwietnia 2020

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową - procedura

Proces zmiany formy prawnej spółki uregulowany został w Kodeksie spółek handlowych. Jakie dokumenty niezbędne są, gdy występuje przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową? Czy przekształcenie powoduje przerwanie działalności? Sprawdź!

22 stycznia 2020

Spółka komandytowa w VAT - czy jest podatnikiem VAT?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej mogą mieć problem w ustaleniu, kto powinien opłacać podatek od towarów i usług. Sprawdź, czym jest spółka komandytowa w VAT i czy powinna być zarejestrowana jako czynny podatnik VAT!

11 września 2019

Spółka komandytowa - majątek spółki

Spółka komandytowa jest spółką, w której komplementariusze odpowiadają za zobowiązania bez ograniczeń, a odpowiedzialność komandytariusza jest ograniczona. W tym drugim przypadku decydujące znaczenie ma wysokość sumy komandytowej. Dowiedz się więcej!

3 października 2018

Jaką wybrać formę działalności gospodarczej?

Każda osoba, która zdecyduje się na otworzenie własnej firmy prędzej czy później musi zmierzyć się z problemem, jaką wybrać formę działalności gospodarczej. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu tej trudnej decyzji? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

23 października 2017

Jak założyć spółkę komandytową?

Spółka komandytowa to jedna ze spółek osobowych. Do jej założenia konieczne są co najmniej dwie osoby - fizyczne albo prawne. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak założyć spółkę komandytową!

18 września 2016

Jak założyć firmę - w pojedynkę czy ze wspólnikiem?

"Otworzę własną działalność” - to zdanie, od którego często wszystko się zaczyna. Jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka? Poznaj wady i zalety obu form prowadzenia firmy. Jak założyć firmę? Sprawdź!

15 sierpnia 2016

Wkład do spółki komandytowej - jakie są jego rodzaje

Aby założyć spółkę komandytową, musi znaleźć się choć jeden komplementariusz, odpowiadający za jej zobowiązania bez ograniczeń oraz musi być wniesiony wkład do spółki komandytowej. Dowiedz się więcej!

17 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów