0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: umowa-darowizny

Artykuły:

Zgłoszenie darowizny samochodu - kto musi tego dokonać?

Darowizna pojazdu jako czynność prawna pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności m.in. przed organami podatkowymi, wydziałem komunikacji, czy ubezpieczycielem. Sprawdź, jak przebiega zgłoszenie darowizny samochodu oraz kto jej dokonuje!

23 marca 2023

Darowizna od dziadka - czy podlega opodatkowaniu?

Czy otrzymana darowizna od dziadka jest opodatkowana oraz powinienem ją zgłosić do urzędu skarbowego?

16 marca 2023

Czy darowizna między małżonkami jest opodatkowana?

Darowizna jest szczególną formą przekazania dóbr drugiej osobie, przy czym należy mieć na uwadze, że może ona powodować powstanie zobowiązania podatkowego. Czy darowizna między małżonkami podlega opodatkowaniu na gruncie PIT? Odpowiadamy w artykule!

1 marca 2023

Umowa darowizny - darmowy wzór z omówieniem

Umowa darowizny spisywana jest, gdy zamierzamy przekazać nieodpłatnie jakiś składnik majątku lub sumę drugiej osobie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić umowę darowizny i pobierz jej wzór w formacie PDF lub DOC za darmo!

6 lutego 2023

Darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami - jak opodatkować?

Otrzymanie darowizny może powodować konsekwencje podatkowe. Czy darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Sprawdź, jaki wpływ na rozliczenie podatkowe darowizny ma wspólność majątkowa!

3 stycznia 2023

Darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami - jak opodatkować?

Otrzymanie darowizny może powodować konsekwencje podatkowe. Czy darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Sprawdź, jaki wpływ na rozliczenie podatkowe darowizny ma wspólność majątkowa!

3 stycznia 2023

Darowizna w gotówce a możliwość zastosowania zwolnienia od podatku

Darowizny dokonywane poprzez rachunek bankowy korzystają z całkowitego zwolnienia od podatku. A co w przypadku, gdy jest to darowizna w gotówce - czy można zastosować zwolnienie od podatku? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź i dowiedz się!

28 lipca 2022

Darowizna firmowej nieruchomości – skutki w PIT i VAT

Nieruchomość jest często jednym z podstawowych składników wykorzystywanych w prowadzonej działalności. Spośród podatników zdarzają się osoby dokonujące darowizny takiego składnika. Sprawdź, z czym wiąże się darowizna firmowej nieruchomości w PIT i VAT!

21 kwietnia 2022

Nieprzyjęcie darowizny a podatek od spadków i darowizn

Umowa darowizny zapewnia opodatkowanie podatkiem od spadków i darowizn. Jednak jakie skutki podatkowe powoduje nieprzyjęcie darowizny? Czy istnieje w takich przypadkach obowiązek podatkowy? Czy obdarowany powinien zgłosić ten fakt? Sprawdź w artykule!

10 lutego 2022

Odwołanie darowizny – czy można odebrać to, co się komuś dało?

Darowizna kojarzy się pozytywnie. Obdarowany dostaje jakąś rzecz (prawo), bez konieczności zapłaty czy spełnienia jakiegokolwiek świadczenia na rzecz darczyńcy. Nie każdy jednak wie, że możliwe jest odwołanie darowizny. Kiedy może do tego dojść? Wyjaśniam

10 maja 2019

Umowa darowizny samochodu - wzór z omówieniem

Umowa darowizny samochodu polega na bezpłatnym przekazaniu przez darczyńcę świadczenia na rzecz obdarowanego, kosztem swojego majątku. Obdarowaną może zostać każda osoba. Sprawdź szczegóły związane z darowizną. Dostępny bezpłatny wzór umowy do pobrania!

2 kwietnia 2019

Umowa darowizny - wzór z omówieniem

Umowa darowizny powinna zostać zawarta w formie pisemnej lub niekiedy w formie aktu notarialnego. W jakiej formie powinna zostać zawarta umowa darowizny, jakie elementy powinna zawierać? Pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF oraz DOC.

22 stycznia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów