0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: wniosek-o-ogloszenie-upadlosci

Artykuły:

Spis inwentarza - co zawiera i kiedy należy go sporządzić?

Wszczęcie postępowania upadłościowego ma na celu zaspokojenie wierzycieli poprzez spłatę długów, czym zarządza wyznaczony syndyk. Sprawdź, czym jest spis inwentarza, kiedy należy go sporządzić oraz jaką rolę odgrywa w postępowaniu upadłościowym!

10 stycznia 2023

Kiedy powstaje obowiązek zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości?

Ogłoszenie upadłości przez przedsiębiorstwo nie powinno być traktowane tylko jako uprawnienie wykorzystywane w celu umorzenia długów. Aby jednak ogłosić upadłość powstaje obowiązek zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Sprawdź, w jakim terminie!

28 grudnia 2022

Wniosek o ogłoszenie upadłości – kto może go złożyć?

Postępowanie upadłościowe pełni rolę zbiorowego postępowania egzekucyjnego. Aby jednak je wszcząć należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Kto może złożyć wniosek? Czy upadłość może ogłosić osoba fizyczna czy firma? Na pytania odpowiadamy w artykule!

13 grudnia 2022

Podanie nieprawdziwych danych we wniosku o ogłoszenie upadłości - odpowiedzialność karna

W przypadku gdy spółka staje się niewypłacalna, jej wspólnicy zobowiązani są złożyć wniosek o upadłość. Dane we wniosku powinny być zgodne ze stanem faktycznym za podanie nieprawdziwych danych we wniosku o ogłoszenie upadłości grozi odpowiedzialność karna

2 marca 2022

Upadłość po śmierci dłużnika – czy to możliwe?

Zarządca sukcesyjny prowadzi bieżące sprawy przedsiębiorstwa, po śmierci właściciela zapewniając funkcjonowanie firmy do czasu zakończenia procesu spadkowego. Co w przypadku, gdy zmarły miał długi? Czy upadłość po śmierci dłużnika jest możliwa? Sprawdź!

10 listopada 2021

Ogłoszenie upadłości - na jakich podstawach może nastąpić?

Czym jest upadłość oraz jakie należy spełnić podstawy, żeby wniosek o ogłoszenie upadłości był zasadny? czy członkowie zarządów spółek ponoszą odpowiedzialność za niezgłoszenie w terminie wniosku o upadłość? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

10 marca 2020

Jak złożyć uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości?

W momencie niepowodzenia restrukturyzacji przedsiębiorstwa, kiedy dłużnik nadal jest niewypłacalny konieczne jest przeprowadzenie postępowania upadłościowego. Kiedy należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości? Co taki wniosek powinien zawierać?

9 września 2019

Elementy wniosku o ogłoszenie upadłości składanego przez wierzyciela

Czy prawo do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przysługuje nie tylko dłużnikowi ale również wierzycielowi? Z jakich elementów powinien składać się wniosek o ogłoszenie upadłości? Sprawdź, jakie propozycje układowe może zaproponować wierzyciel!

4 lipca 2017

Upadłość firmy - jak i kiedy to ogłosić?

Jak ogłosić upadłość firmy, poznaj wszystko co musisz wiedzieć.

2 lutego 2017

Wniosek o ogłoszenie upadłości - z czego się składa?

Prawo do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przysługuje w szczególności dłużnikowi ale również każdemu z jego wierzycieli. Sprawdź, z jakich elementów powinien składać się wniosek o ogłoszenie upadłości! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

3 października 2016

Kiedy sąd oddali wniosek o ogłoszenie upadłości?

W jakich sytuacjach sąd może oddalić wniosek o ogłoszenie upadłości? O czym należy pamiętać składając taki wniosek do sądu? Sprawdź, czy sąd oddali wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli majątek dłużnika nie wystarcza na pokrycie kosztów postępowania?

3 lutego 2016

Coraz większe prawa dłużników

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z prawem przepis, który zabraniał przedsiębiorcom-dłużnikom, ubiegać się o zwrot opłat w postępowaniu upadłościowym. Jak to zmieni prawa dłużników?

28 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów