0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: wynajem-samochodu

Artykuły:

Odliczenie podatku VAT od faktur za wynajem samochodu osobowego

Przedsiębiorcy prowadzący działalność czasem zmuszeni są do wynajęcia samochodu, gdy np. ich własny znajduje się w chwilowej niedyspozycji. Sprawdź, w jakiej wysokości możliwe jest odliczenie podatku VAT od faktur za wynajem samochodu osobowego!

12 maja 2023

Wynajem samochodu osobowego a kilometrówka

Decydując się na wynajęcie samochodu w firmie, warto zapoznać się z zasadami rozliczania wydatków samochodowych związanych z wynajmem. Dowiedz się, jakie wydatki oraz w jakiej wysokości można odliczać w KUP gdy następuje wynajem samochodu w firmie!

10 marca 2023

Wynajem samochodu w kosztach firmy

Samochody w przedsiębiorstwie są niemalże rzeczą niezbędną. Czy wynajem samochodu może zostać stanowić dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu? Jak wygląda ubezpieczenie wynajmowanego samochodu w działalności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

5 sierpnia 2022

Samochody przeznaczone na wynajem - jakie odliczenie VAT?

Posiadasz samochody przeznaczone na wynajem w ramach prowadzonej działalności? W jaki sposób podatnicy zajmujący się wynajmem samochodów mogą rozliczać VAT od wydatków związanych z pojazdami? Czy muszą spełanić dodatkowe wymogi? Sprawdź!

18 lipca 2022

Wynajem samochodu w firmie - jak rozliczyć w kosztach firmy?

Zdarza się, że przedsiębiorcy nie korzystają w działalności gospodarczej z własnych lub firmowych samochodów, a wynajmują pojazdy z zewnętrznych firm. W jaki przedsiębiorca rozliczy wynajem samochodu w prowadzonej działalności na gruncie PIT i VAT?

29 marca 2022

Wynajem samochodu dla zagranicznego kontrahenta - od strony sprzedawcy

Transakcje zagraniczne często są skomplikowaną kwestią dla podatników co do poprawnego rozliczenia podatku. Sytuacją problematyczną dla podatników jest przykładowo wynajem samochodu dla zagranicznego kontrahenta. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 marca 2021

Wynajem samochodu od wspólnika spółki jawnej - skutki podatkowe

Podatek dochodowy w spółce jawnej, rozliczają wspólnicy a nie sama spółka. Czy wspólnik spółki może zawierać ważne i prawne umowy ze spółką? Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje wynajem samochodu od wspólnika spółki jawnej!

19 listopada 2020

Jak rozliczyć wynajem samochodu w kosztach firmowych?

Samochód może okazać się bardzo przydatny w prowadzeniu własnej firmy. Jednak nie zawsze przedsiębiorca musi decydować się na jego zakup. Alternatywą jest wynajem samochodu. Dowiedz się, jak rozliczyć otrzymaną fakturę za wynajem w kosztach firmowych!

16 czerwca 2020

Opłata za wynajem samochodu bez limitu kilometrówki

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej zdarza się, że przedsiębiorca musi wynająć samochód osobowy. Jak prawidłowo rozliczyć taki koszt? Czy opłata za wynajem samochodu zawsze podlega rozliczeniu w ramach kilometrówki? Odpowiedź w naszym artykule!

1 lutego 2018

Wynajem długoterminowy alternatywą dla zakupu lub leasingu samochodu?

Sprawdź, czym są usługi CFM.

31 grudnia 2016

Wynajem samochodu w związku z kolizją w kosztach firmowych

Czy wydatki poniesione na eksploatację wynajmowanego samochodu zastępczego mogą stanowić koszt podatkowy?

13 lutego 2016

Czynsz za wynajem samochodu nie jest objęty kilometrówką

Planujesz wynająć samochód osobowy? Czy wiesz, jak rozliczyć czynsz za wynajem samochodu? Sprawdź, czy wynajmując samochód osobowy czynsz za wynajem rozliczysz bezpośrednio w kosztach! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

20 stycznia 2015

Wynajem samochodu jako przychód z działalności

Czy wynajem firmowego samochodu może stanowić przychód z działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu?

14 stycznia 2015

Wynajem samochodu z VAT-1 a odliczenie VAT

Zobacz, jak odliczyć VAT od wynajmu samochodu z VAT-1.

18 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów