0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: zakaz-konkurencji

Artykuły:

Umowa o zakazie konkurencji w innych umowach - wzór z omówieniem

Umowa o zakazie konkurencji regulowana jest w rozdziale IIa ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Dowiedz się jak powinna wyglądać umowa o zakazie konkurencji oraz pobierz jej darmowy wzór w formatach pdf oraz docx!

27 lipca 2022

Zakaz konkurencji wynikający z przepisów pozakodeksowych

Pracodawcy często nie życzą sobie, aby ich pracownicy prowadzili działalność konkurencyjną po zakończeniu umowy. Zakaz konkurencji może obowiązywać nie tylko zatrudnionych, ale i inne podmioty. Gdzie można znaleźć regulacje na ten temat? Sprawdź!

23 maja 2022

Zakaz konkurencji a nawiązanie stosunku pracy

Zakaz konkurencji jako instrument ochrony dobra zakładu pracy. Czy obowiązuje w czasie trwania stosunku pracy czy po ustaniu stosunku pracy? Czy można odmówić poddaniu się zakazowi konkurencji? Przeczytaj i sprawdź w naszym artykule!

7 marca 2022

ZUS i podatek od wypłaty odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji

Kodeks pracy przewiduje prawo do odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. W jakich sytuacjach i na jakich warunkach jest ono wypłacane? Czy takie świadczenie podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak je rozliczyć!

3 lutego 2022

Działalność konkurencyjna - czym jest?

Działalność konkurencyjna powinna być rozpatrywana dla dwóch płaszczyznach – w relacjach pomiędzy różnymi przedsiębiorcami oraz w stosunku pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł!

27 września 2021

Warunkowa umowa o zakazie konkurencji – czy jest możliwa?

Spora część umów cywilnoprawnych jest zawierana pod określonym warunkiem lub z wyznaczeniem konkretnego terminu. Pracodawcy zabezpieczają się przed ewentualna konkurencją. Czym jest warunkowa umowa o zakazie konkurencji? Odpowiadamy w artykule!

29 lipca 2021

Bezterminowy zakaz konkurencji – czy jest dopuszczalny?

W dzisiejszych czasach bardzo często możemy spotkać się z umowami o pracę, w których znajduje się zakaz konkurencji. Co w sytuacji kiedy stosunek pracy zostanie zakończony? Czy dopuszczalne jest ustalenie bezterminowego zakazu konkurencji?

12 maja 2021

Zakaz konkurencji – ochrona interesu pracodawcy

Czy w związku z umową o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy pracodawca zobowiązany jest do wypłacenia pracownikowi odszkodowania? Na czym polega zakaz konkurencji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy warto zawierać tego typu umowy!

15 lipca 2020

Umowa o zakazie konkurencji - wzór z omówieniem

Kiedy i na jakich warunkach powinna zostać zawarta umowa o zakazie konkurencji? Czy powinna zostać sporządzona w formie pisemnej? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i pobierz darmowy wzór umowy o zakazie konkurencji w formacie pdf oraz docx!

13 sierpnia 2019

Jak należy rozumieć zakaz konkurencji?

Zakaz konkurencji, to zobowiązanie się, na podstawie określonej umowy do niepodejmowania działalności konkurencyjnej. Dla uznania danej działalności za działalność konkurencyjną, konieczne jest istnienie rzeczywistego zagrożenia interesów pracodawcy.

31 maja 2019

Zakaz konkurencji - kiedy pracownikowi należy się odszkodowanie?

Zakaz konkurencji jest to umowa, która zobowiązuje pracownika do nie wykonywania pracy w firmie konkurencyjnej. Umowa ta może obowiązywać zarówno w trakcie trwania umowy o pracę jak i po jej zakończeniu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

15 maja 2019

Zapis o zakazie konkurencji w umowie zlecenia jest dopuszczalny

Zapis o zakazie konkurencji w umowie zlecenia może chronić interesy zlecającego (zleceniodawcy) także po zakończeniu współpracy. Sprawdź, w jakich sytuacjach można zastosować klauzulę o zakazie konkurencji w umowach zlecenia, i za jaką cenę.

5 lutego 2019

Zakaz konkurencji w spółkach handlowych - kto jest nim objęty?

Zakaz konkurencji w spółkach handlowych jest bardzo istotna w celu zabezpieczenia interesów spółki i ochroną przed dostępem informacji i podejmowanych przez nią decyzjach. Konsekwencją może być odwołanie z zajmowanego stanowiska. Dowiedz się więcej!

10 lipca 2018

Rozliczenie umowy o zakazie konkurencji zawartej z pracownikiem

Jak prawidłowo rozliczyć umowy o zakazie konkurencji oraz kiedy zasadnym jest ich zawieranie z pracownikami? W jaki sposób naliczyć wysokość odszkodowania oraz w jakim terminie powinna nastąpić jego wypłata. Przeczytaj artykuł z opinią naszego eksperta!

3 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów