0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czerwona strefa - jakie zmiany dla przedsiębiorców?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Czerwona strefa dla całej Polski obowiązuje od 24 października i w związku z tym przedsiębiorcy muszą przystosować się do nowych regulacji wskazanych przez Ministerstwo Finansów odnośnie prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Jakie zmiany zaszły? Gdzie znajdziemy dokładne wskazania przez Ministerstwo? Sprawdźmy!

Czerwona strefa - co oznacza dla przedsiębiorców?

Nowe zasady i ograniczenia oznaczają, że:

  1. niektóre działalności gospodarcze muszą zostać zamknięte. Należą do nich m.in. stacjonarna obsługa gastronomiczna czy kluby nocne.
  2. wydarzenia kulturalne mogą się odbyć z maksymalnie 25% publicznością. Przy czym powinno zostać udostępnione co czwarte miejsce lub zachowane 1,5m odległości.
  3. zostały odgórnie narzucone możliwe ilości ludzi którzy mogą przebywać w sklepach w tym samym czasie.

Omówienie czerwonej strefy względem danych działalności opisuje Ministerstwo Finansów na stronie: Nowe zasady i ograniczenia.

Czerwona strefa a zamknięcie działalności

Rząd szykuje pomoc dla niektórych branż dotkniętych koniecznością zamknięcia. Należeć ma do niej m.in. zawieszenie ZUS, podatków czy zrekompensowanie strat. Przy czym nie jest dokładnie określone jaki finalnie osiągną one kształt. Dodatkowo przewidywana jest również specjalna pomoc dla firm świadczących usługi turystyczne, estradowe, wystawiennicze, rozrywkowe.

Tarcza 5.0 wprowadziła dodatkowe postojowe i zwolnienie z ZUS dla wybranych branż, o czym pisaliśmy w artykule: Tarcza 5.0 wchodzi w życie – można już wnioskować o postojowe oraz zwolnienie ze składek.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów