0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Funkcje Snapchata, o których nie wiedziałeś

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Media społecznościowe to dzisiaj jedne z głównych kanałów komunikacji nie tylko między znajomymi, lecz także pomiędzy klientami i firmami. Facebook wciąż nie traci na popularności i jest najchętniej wykorzystywanym portalem społecznościowym, a dopiero kilka pozycji za nim pod względem popularności i liczby użytkowników znajduje się Instagram. Czy funkcje Snapchata pozwalają mu konkurować z innymi mediami?

Funkcje Snapchata, o których mogłeś nie wiedzieć

Jak wynika z raportu Digital in 2017 Global Overview przygotowanego przez We Are Social i Hootsuite, z Facebooka na całym świecie korzysta już 2,789 miliardów użytkowników, natomiast Snapchat w badaniu tym osiągnął ok. 600 milionów użytkowników. O ile funkcje Facebooka są większości znane, o tyle w przypadku Snapchata nie są one chyba jeszcze tak popularne. Na jakie funkcje Snapchata warto zwrócić uwagę?

Zamiast zdjęcia, niezwykły obraz!

Zwykłe zdjęcie możesz zamienić w dzieło sztuki. Aby nasze snapy były jeszcze ciekawsze, możemy zamienić je w obrazy. Wystarczy wejść w Memories i wybrać zdjęcie, które chcemy edytować. Po kliknięciu w nie, wybieramy opcję edycji i ikonę pędzelka. W ramach tej funkcji mamy do dyspozycji aż 20 artystycznych efektów, dzięki którym możemy sprawić, że nasz zwykły snap będzie wyglądał jak wirtualne dzieło sztuki.

Przy okazji edycji zdjęcia należy wspomnieć także o możliwości dołączania linków do snapów. Ikona dodania adresu URL pojawi się wraz ze wszystkimi opcjami po wybraniu opcji Edytuj Snapa.

Bitmoji - stwórz emotikon na wzór siebie

Snapchat pozwala na stworzenie twojego wirtualnego odpowiednika. Funkcje snapchata pozwalają na stworzenie rysunkowej postaci odwzorowującej ciebie, możesz następnie posługiwać się nią jako naklejką dodawaną do snapów.

Super i Mega przyjaciele

Odpowiednie emotikony dla właściwych osób. Wchodząc w ustawienia aplikacji w zakładki Dodatkowe usługi » Zarządzaj, znajdziemy opcję ‘Emoji znajomych’. I tutaj dowiemy się, że użytkownicy Snapchata są odpowiednio “segregowani”, mianowicie zobaczymy m.in. takie kategorie jak Mega przyjaciele, Najlepsi przyjaciele czy Ich przyjaciele, ale… Przy każdej ikonie jest wyjaśnienie, co oznacza i czemu została zastosowana akurat do tej konkretnej osoby.

Edycja nazw użytkowników

Na snapchacie możemy zmienić naszą nazwę użytkownika. Wystarczy wybrać ikonę duszka, a następnie uderzyć dwukrotnie w nazwę użytkownika. Wtedy też pojawi się możliwość edycji tego pola, a my będziemy mogli nadać dowolną nazwę dla naszego profilu.

Zmiana nazw znajomych

Oprócz nazw użytkowników możemy zmieniać także nazwy znajomych, co możeczynić funkcje snapchata przydatnymi, ponieważ zdarza się, że nazwy profilów niektórych naszych znajomych są na tyle urozmaicone, że trudno nam się zorientować, kto jest autorem snapa. W związku z tym możemy edytować ich nazwy poprzez Stories i ikonę duszka. Następnie wybieramy opcję ‘Moi Znajomi’ i kiedy klikniemy w login osoby, pojawi się osobne okienko, w którym zobaczymy nazwę, snapkod i punkty użytkownika. Ponowne kliknięcie w login danej osoby spowoduje możliwość edycji tego pola.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów