0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ulga na internet – planowane zmiany w sposobie odliczenia

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ulga na internet jest jedną z preferencji podatkowych regulowaną ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Obecnie w sejmie znajduje się projekt zmiany ustawy o PIT, który przewiduje modyfikacje w odliczeniu wydatków na internet ponoszonych przez podatników. Sprawdziliśmy, jakie zmiany przewiduje projekt ustawy względem ulgi na internet!

Czym jest ulga na internet?

Ulga na internet skierowana jest do podatników rozliczających się na zasadach ogólnych oraz ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i umożliwia pomniejszenie dochodu o wydatki poniesione na internet.

Ulga przysługuje podatnikom w rozliczeniach podatkowych w okresie dwóch następujących po sobie latach, jeśli nie skorzystali z niej w latach ubiegłych. Obecnie maksymalne odliczenie wynosi 760 zł, przy czym wartość ta wzrasta do 1520 zł w przypadku małżonków rozliczających się na zasadach ogólnych.

Ulga na internet a zmiany w odliczeniu

Sejm otrzymał projekt ustawy o PIT, w którym zawarto założenia dotyczące zmiany zasad odliczania w rozliczeniach rocznych wydatków, które podatnicy ponieśli na internet – sprawdźmy zatem, co się zmieni.

Projekt ustawy przewiduje zwiększenie limitu z kwoty 760 zł do 2024 zł, a także całkowite zniesienie ograniczenia względem okresu, w którym podatnicy mogą skorzystać z ulgi. Oznacza to, że ulga na internet w myśl projektu ustawy będzie bardziej opłacalna dla podmiotów uprawnionych do skorzystania z niej.

Co więcej, ustawodawcy rozważają także rozszerzenie katalogu wydatków, które będą mogły podlegać odliczeniu, jeśli zatem przepisy zostałyby znowelizowane, podatnicy mogliby uwzględnić w odliczeniu wydatki związane z zakupem sprzętu umożliwiającego korzystanie z internetu oraz wszelkie inne działania odnoszące się do użytkowania sieci internetowej, tj. instalację, modernizację oraz bieżące koszty utrzymania.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów