Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ulga na internet – czy okres jej obowiązywania będzie wydłużony przez MF?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Trwająca pandemia wymuszająca konieczność pracy oraz nauki zdalnej wywołała apel do Ministerstwa Finansów o rozszerzenie dostępności ulgi na internet. Czy ulga na internet będzie obowiązywała przez dłuższy okres niż dotychczas? W artykule przedstawiamy stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie.

Ulga na internet – czego dotyczy?

Ulga na internet polega na odliczeniu w zeznaniu rocznym poniesionych kosztów w związku z użytkowaniem sieci internetowej. Podatnik składający w urzędzie skarbowym deklarację: 

  • PIT-28;

  • PIT-36 – dotyczy wyłącznie działalności opodatkowanej na zasadach ogólnych, jeśli wydatki za internet nie były rozliczane w kosztach firmowych;

  • PIT-37

– może dokonać odliczenia w danym roku podatkowym w kwocie nie wyższej niż 760 zł.

Prawo do skorzystania z ulgi za internet występuje w okresie nie dłuższym niż dwa następujące po sobie lata.

Ulga na internet – stanowisko MF w sprawie postulatów

Ministerstwo Finansów pomimo przedstawionych postulatów dotyczących konieczności pracy oraz nauki zdalnej w okresie trwającej pandemii, w trakcie których wymagany jest dostęp do sieci internetowej, nie zamierza wprowadzić zmian, tak aby ulga na internet była możliwa do odliczenia w szerszym zakresie. Swoje stanowisko resort finansów przedstawił w odpowiedzi na interpretację poselską nr 20626.

Resort finansów argumentuje swoje stanowisko, przytaczając dostępny na rynku szeroki katalog ofert dostawców usług internetowych, który umożliwia konsumentom nabycie usług w znacznie niższej kwocie w skali roku, aniżeli limit odliczenia – co w opinii MF skutkuje brakiem konieczności wsparcia w postaci odliczenia ulgi internetowej w większym zakresie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów