0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2020-02-21

Artykuły:

Prosta spółka akcyjna - nie wejdzie w tym roku, MF przedłużyło termin!

Prosta spółka akcyjna to nowy rodzaj spółki kapitałowej, która zacznie funkcjonować od 1 marca 2021. Przede wszystkim wyróżniać się będzie minimalizacją formalności przy zakładaniu spółki oraz elektronizacją procedur. Sprawdź czym jeszcze wyróżnia się PSA

21 lutego 2020

Uciążliwa działalność gospodarcza sąsiada – prawne możliwości

W twojej okolicy pojawił się sąsiad prowadzący uciążliwą działalność gospodarczą? Zastanawiasz się jakie masz wówczas możliwości? Przeczytaj artykuł i sprawdź, uciążliwa działalność gospodarcza sąsiada a prawne możliwości!

21 lutego 2020

Usługa Twój e-PIT, czyli PIT-37 lub PIT-38 sporządzi za Ciebie urząd!

Podatnicy, którzy rozliczają osiągnięte dochody na deklaracji PIT-37 lub PIT-38 mogą skorzystać z usługi Twój e-PIT dostępnej na Portalu Podatkowym. Dzięki niej rozliczenie roczne dochodów znacznie się skróci. Sprawdź, czym jest usługa Twój e-PIT!

21 lutego 2020

Zmiany przepisów w trakcie roku - Ministerstwo złamie obowiązujące zasady

Od ćwierć wieku Ministerstwo Finansów nie wprowadzało zmiany przepisów w trakcie roku podatkowego. Jednak od 2020 roku zasada ta ma zostać złamana ze względu na znowelizowanie ustaw związanych ze strukturami hybrydowymi. Dowiedz się więcej!

21 lutego 2020

E-fakturowanie - czyli nowy pomysł MF!

Ministerstwo Finansów po raz kolejny zasiało ziarno paniki wśród podatników! Pojawiły się bowiem kolejne pomysły na uszczelnienie podatku VAT. Nowe przepisy mogą jednak spowodować utrudnienia w obiegu dokumentów. Sprawdź, na czym polega e-fakturowanie!

21 lutego 2020

Organizacja szkoleń dla zagranicznych kontrahentów - jak rozliczyć?

Przedsiębiorco zajmujesz się organizacją szkoleń na rzecz firm i osób fizycznych z kraju i zagranicznych? Czy wiesz jak powinna zostać rozliczona organizacja szkoleń dla zagranicznych kontrahentów? Kiedy organizacja szkoleń to impreza kulturowa? Sprawdź!

21 lutego 2020

Wniesienie kasy fiskalnej w formie aportu - rozliczenie

Przekształcenie jednostki ze względu na wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest już powszechnym zjawiskiem. Ze względu na to, że ZCP obejmuje również składniki materialne, możliwe jest również wniesienie kasy fiskalnej w formie aportu.

21 lutego 2020

Sprzedaż działki niezabudowanej a możliwość zwolnienia z VAT

Czy wiesz, jak powinna zostać rozliczona sprzedaż działki niezabudowanej na gruncie podatku VAT? Sprawdź, jakie warunki muszą zostać spełnione aby możliwe było skorzystanie ze zwolnienia z VAT i dlaczego należy weryfikować decyzje o warunkach zabudowy!

21 lutego 2020

Pierwsze zasiedlenie a zwolnienie z VAT – kiedy ma miejsce?

Często do prowadzenia działalności niezbędna jest nieruchomość, w której np. prowadzone jest biuro. Przy zakupie takiej nieruchomości może występować pierwsze zasiedlenie. Czy pierwsze zasiedlenie a zwolnienie z VAT są zależne od siebie? Sprawdź!

21 lutego 2020

Wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu

Dla właściciela nieruchomości niezwykle niewygodne jest, gdy jego nieruchomość obciążona jest urządzeniami przemysłowymi. W związku z czym mogą się oni starać o wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu. Sprawdź, ile może wynieść wynagrodzenie!

21 lutego 2020

Majątek spółki cywilnej po jej rozwiązaniu

Spółka cywilna stanowi umowę, która polega na zobowiązaniu się co najmniej dwóch osób do działania we wspólnym celu. Majątek spółki cywilnej jest współwłasnością łączną. Co dzieje się z majątkiem po rozwiązaniu spółki? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

21 lutego 2020

Przekwalifikowanie środka trwałego - jak ująć w ewidencjach

Przedsiębiorcy dokonując zakupu sprzętu do firmy nie zawsze na początku wiedzą, czy jego okres wykorzystywania w firmie będzie dłuższy czy krótszy niż rok. Zdarzają się zatem sytuację, że konieczne przekwalifikowanie środka trwałego. Jak tego dokonać?

21 lutego 2020

Wycena nieruchomości przy sprzedaży a kwestionowanie jej wysokości przez organ podatkowy

Jeżeli wartości sprzedawanej nieruchomości zostanie zaniżona organ podatkowy może wszcząć postępowanie i zakwestionować wartość ustaloną przez podatnika, określając nowy wymiar podatku. Co zrobić wycena nieruchomości przy sprzedaży zostanie podważona?

21 lutego 2020

Przeniesienie środka trwałego pomiędzy spółkami cywilnymi

Większość przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą posiada w składnikach majątku środki trwałe. Zdarzają się sytuacje, że następuje przeniesienie środka trwałego pomiędzy spółkami cywilnymi czy tez wspólnikami spółek. Jak dokonać rozliczenia?

21 lutego 2020

Odpisy aktualizujące jako koszt i przychód podatkowy

Tworzenie odpisów aktualizujących należności ma na celu uwzględnienie stopnia prawdopodobieństwa ich zapłaty. Kiedy odpisy aktualizujące można uznać za koszt czy też przychód podatkowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

21 lutego 2020

Korygowanie podatku naliczonego in plus - import usług

Korekty transakcji są nieuniknione w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Szczególnie trudne do rozliczenia są korekty z transakcji zagranicznych. Jak wygląda korygowanie podatku naliczonego in plus w imporcie usług. Sprawdź!

21 lutego 2020

Syndyk a zwolnienia grupowe w świetle upadłości

Ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa związane jest z utratą zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Przy upadłości przedsiębiorstwa rolę pracodawcy może przejąć syndyk. Czy syndyk może zwolnić pracowników? Dowiedz się z artykułu!

21 lutego 2020

Metoda kasowa VAT a przychody z Allegro, czy można zastosować

Uzyskujesz przychody na Allegro i jesteś czynnym podatnikiem VAT? Sprawdź w jaki sposób rozliczać otrzymane wpłaty. Czy metoda kasowa VAT jest możliwa do zastosowania? W jaki sposób oraz w jakim terminie dokonać jej zgłoszenia? Odpowiedzi w artykule!

21 lutego 2020

Restauracja bez dzieci – czy to przejaw dyskryminacji?

Czy odmowa wstępu do restauracji rodzinie z dziećmi może być uznana za przejaw dyskryminacji? Co może zrobić restaurator w przypadku gdy dziecko spowoduje szkodę? Restauracja bez dzieci - przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 lutego 2020

Prosta spółka akcyjna już od 1 marca 2021 r.

Wiele osób, które chcą założyć spółkę akcyjną, jest ograniczone przez obowiązkowy, wysoki kapitał zakładowy. Ułatwieniem ma być prosta spółka akcyjna. Czym jest PSA oraz kto i w jaki sposób może ją założyć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

21 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów