Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-22

Artykuły:

DIMAQ Day, czyli odpowiedź na współczesne wyzwania digitalu

Już 8, 9 i 10 października w trzech miejscach w Polsce, odbędzie się DIMAQ DAY, czyli konferencje poświęcone digital marketingu. Tematem przewodnim będzie rozwój sztucznej inteligencji oraz zmieniające się potrzeby odbiorców. Przeczytaj i sprawdź!

22 lipca 2024

Produkty kształtujące przyszłość - znamy datę Targów Packaging Innovations

Już 9 i 10 października w EXPO Kraków odbędą się już 16. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. W ciągu dwóch dni możesz poznać ofertę wystawców z Polski i zagranicy oraz wziąć udział w merytorycznych prezentacjach. Dowiedz się więcej!

22 lipca 2024

Niezbędne dokumenty do złożenia wniosku o emeryturę – jak je uzyskać po likwidacji pracodawcy?

Co jakiś czas w mediach pojawia się temat zmian dotyczących przyznawania emerytur, co budzi niepokój wśród społeczeństwa, zwłaszcza kiedy mają dotyczyć podwyższenia wieku emerytalnego. Jakie są niezbędne dokumenty do złożenia wniosku o emeryturę? Sprawdź!

22 lipca 2024

Składki za okres chorobowy - problemy z rozliczeniem

Pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim często nie dostarczają na czas zwolnień lekarskich co skutkuje przesunięciem wypłaty świadczeń chorobowych. Z pomocą przychodzą zwolnienia elektroniczne. Sprawdź, jak wylicza się składki za okres chorobowy!

22 lipca 2024

Wynagrodzenie za część miesiąca e-ZLA z kodem „C”

Jeżeli pracownik przez część miesiąca choruje, a w pozostałej części wykonuje pracę, zachodzi konieczność obliczenia wynagrodzenia za część przepracowaną. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak wyliczyć wynagrodzenie za część miesiąca!

22 lipca 2024

Umowa zlecenie a zasiłek chorobowy na L4 - jakie trzeba spełnić warunki?

Umowa zlecenie a zasiłek chorobowy, czyli czy osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenie ma prawo do świadczeń chorobowych? Jakie powinno się spełnić warunki? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy każdy zleceniobiorca może otrzymać zasiłek chorobowy!

22 lipca 2024

Sprzedaż nowego środka transportu przez podatnika VAT

Sprzedaż nowego środka transportu w ramach UE wiąże się z obowiązkiem VAT. Nawet konsumenci mogą dokonywać WDT, jeśli spełnią warunki określone w przepisach. Sprawdź, co zrobić by skorzystać z zastosowania zerowej stawki VAT i jakich formalności dopełnić!

22 lipca 2024

Usługa magazynowania w zagranicznym magazynie na gruncie VAT

Usługa magazynowania w zagranicznym magazynie powinna być należycie rozliczona na gruncie podatku od towarów i usług. Czy wiesz, kiedy usługa ta będzie stanowiła import usług, a kiedy będzie opodatkowana w kraju położenia nieruchomości? Wyjaśniamy!

22 lipca 2024

Polikwidacyjny majątek spółki - rozliczenie na gruncie VAT

Spółka z o.o., która dokonuje likwidacji może przekazać majątek firmowy udziałowcom. Czy wiesz, jak rozliczyć na gruncie podatku VAT polikwidacyjny majątek spółki przekazany udziałowcom? Sprawdź, czy zawsze wystąpi konieczność zapłaty VAT!

22 lipca 2024

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego 2024 r.- jak jest ustalana? (część I)

Aby pracownikowi przysługiwało prawo do zasiłku chorobowego, musi być on objęty ubezpieczeniem chorobowym. W jaki sposób ustalana jest podstawa wymiaru zasiłku chorobowego? Jakie składniki są uwzględnianie przy jej wyliczaniu? Przeczytaj artykuł!

22 lipca 2024

Pośrednik kredytu hipotecznego – wymogi prawne, obowiązki i odpowiedzialność

Usługi pośrednictwa kredytu hipotecznego może świadczyć jedynie pośrednik kredytu hipotecznego oraz agenci. Jak zatem wygląda kwestia otrzymanie zezwolenia na wykonywanie tej działalności i jak przebiega egzamin? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

22 lipca 2024

Jak wyróżnić biuro rachunkowe na tle konkurencji rynkowej?

Jak wyróżnić biuro rachunkowe na tle konkurencji? Kluczowe strategie, takie jak indywidualne podejście do klienta, inwestycje w nowe technologie czy kompleksowa oferta usług, mogą pomóc Ci zdobyć przewagę. Przeczytaj artykuł i poznaj więcej rozwiązań!

22 lipca 2024

Zakup wyposażenia przed rozpoczęciem działalności a koszt w KPiR

Założenie firmy wiąże się najczęściej z niezbędnymi wydatkami ponoszonymi w celu prawidłowego jej funkcjonowania. Często przedsiębiorca decyduje się na zakup wyposażenia przed rozpoczęciem działalności. Czy taki wydatek może stanowić koszt podatkowy?

22 lipca 2024

Umowa zlecenie w KPiR - jak księgować wynagrodzenia ?

Umowa zlecenie w KPiR umożliwia współpracę przedsiębiorcy z inną osobą, a wynagrodzenie można uznać jako koszt w KPiR. W celu poprawnej kwalifikacji kosztu istotne jest aby prace, które wykonuje zleceniobiorca dotyczyły zadań wykonywanych w działalności.

22 lipca 2024

KPiR - dokumentowanie kosztów i ich ewidencja

Prawidłowe dokumentowanie kosztów i ujęcie w księdze przychodów i rozchodów nierzadko przysparza przedsiębiorcom kłopotu. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jakie wydatki księguje się w poszczególnych kolumnach KPiR zajrzyj do naszego artykułu. Wyjaśniamy!

22 lipca 2024

Nota obciążeniowa w KPiR - sposoby księgowania

Przedsiębiorco, czy wiesz na podstawie jakich dokumentów można dokonywać wpisów w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy nota obciążeniowa stanowi dokument księgowy który stanowi podstawę do ujęcia w ewidencji!

22 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów