0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Choroba pracownika a urlop bezpłatny

Na pisemny wniosek pracownika udzielany jest urlop bezpłatny. Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu bezpłatnego w przypadku choroby pracownika lub wysłać pracownika na bezpłatny urlop? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Kiedy można wykorzystać pełny urlop wypoczynkowy?

Urlop wypoczynkowy do wykorzystania w całości nabywa pracownik zatrudniony w poprzednim roku kalendarzowym z pierwszym dniem nowego roku kalendarzowego z góry za cały rok. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat puli urlopu wypoczynkowego!

18 lipca 2022

Prawo pracy

Dofinansowanie do wypoczynku pracownika z ZFŚS

“Wczasami pod gruszą” bardzo często nazywamy dofinansowanie do wypoczynku dla pracowników, które jest jednym ze świadczeń wypłacanych przez pracodawcę z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFSŚ). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 września 2021

Prawo pracy

Uprawnienia kobiet w ciąży w aktualnie obowiązujących przepisach

Uprawnienia kobiet w ciąży dotyczą zakazu rozwiązania umów o pracę, pracy w nadgodzinach, pracy w godzinach nocnych oraz delegowania poza stałe miejsce pracy. Poznaj obowiązujące przepisy. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej na ten temat!

5 maja 2021

Zdaniem eksperta

Zatrudnienie niani przez osobę fizyczną a ZUS

Czy zatrudnienie niani jest możliwe w przypadku osób nieprowadzących działalności gospodarczej? Przeczytaj i sprawdź!

26 sierpnia 2021

Ubezpieczenie ZUS

Ile wynoszą świadczenia chorobowe w 2019 roku?

Wzrost minimalnego wynagrodzenia z 2100 zł do 2250 zł brutto spowoduje podwyżkę świadczeń chorobowych. Wysokość świadczeń chorobowych zależy m.in. od czasu niezdolności do pracy i wieku pracownika. Przeczytaj, o ile wzrosną świadczenia chorobowe w 2019!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Praca w porze nocnej a dodatkowe wynagrodzenie

Ze względu na swoją specyfikę, praca w porze nocnej podlega innym regulacjom prawnym niż praca w dzień. Jakie są obowiązki pracodawcy i o czym powinien poinformować pracownika? Przekonaj się, jaka jest wysokość dodatków za pracę w nocy!

17 stycznia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Jak ująć składki ubezpieczeniowe w zeznaniu rocznym

Składki ubezpieczeniowe dzielą się na trzy grupy oraz podlegają innym zasadom odliczenia w zeznaniu rocznym. W przypadku pracowników, rozliczenia zeznania rocznego dokonuje się na podstawie deklaracji PIT-11 otrzymanej od pracodawcy. Dowiedz się więcej!

3 marca 2020

Prawo pracy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - wydatkowanie środków

Pracodawca jako administrator Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych ma obowiązek gospodarować jego środkami zgodnie z prawem. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - poznaj zasady przeznaczania środków. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zasady zgłaszania przedsiębiorców do ZUS w CEIDG

Nie wszyscy wiedzą, że w trakcie składania wniosku CEIDG dopełniane są również formalności związane z ZUS. Jak wyglądają nowe zasady zgłaszania przedsiębiorców do ZUS? Jak załatwić wszystkie formalności przy jednym okienku w US? Odpowiedź w artykule!

29 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów