Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Przejście z ryczałtu na zasady ogólne a składka zdrowotna

Czy przejście z ryczałtu na zasady ogólne powoduje zmiany w sposobie rozliczania składki zdrowotnej?

30 czerwca 2022

Podatek VAT

Stawki podatku VAT 2022 - jakie obecnie obowiązują?

Podatek od wartości dodanej jest podatkiem pośrednim, który płacony jest zawsze przez konsumenta. Wprowadzony został wraz z ustawą o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym. Dowiedz się, jakie obowiązują stawki podatku VAT w Polsce!

28 czerwca 2022

Zdaniem eksperta

Przejście z ryczałtu na zasady ogólne a koszty podatkowe

Od kiedy możliwe jest przejście z ryczałtu na zasady ogólne a koszty podatkowe czy uwzględnia się od początku roku czy od lipca?

16 czerwca 2022

Podatki dochodowe

JPK PIT - dla kogo obowiązkowy i od kiedy?

Polski Ład wprowadził nowe narzędzie kontroli podatników jakim jest JPK PIT czyli jednolity plik kontrolny który pozwoli na weryfikację prawidłowości rozliczeń przedsiębiorcy z urzędem skarbowym z podatku dochodowego. Sprawdź, od kiedy obowiązuje JPK PIT!

16 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Likwidacja ulgi dla klasy średniej a Polski Ład

Sprawdź, czy likwidacja ulgi dla klasy średniej dotyczy wszystkich podatników? Dowiedz się, czym jest hipotetyczny podatek dochodowy i jaki ma związek z ulgą dla klasy średniej i Polskim Ładem oraz jak zmieni się wyliczenie podatku przez likwidację ulgi!

16 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Ulga na zabytki - rozliczenie po zmianach Polskiego Ładu

Czy wiesz, kiedy przysługuje ulga na zabytki? Dowiedz się, ile wynosi kwota ulgi podatkowego, jakie warunki należy spełnić aby móc dokonać odliczenia i jak różni się rozliczenie ulgi w 2022 a w 2023 roku po zmianach w ramach Polskiego Ładu 2.0!

16 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Abolicja podatkowa w ramach Polskiego Ładu

Abolicja podatkowa została zlikwidowana zanim zaczęła obowiązywać w ramach Polskiego Ładu 2.0. Dowiedz się, dlaczego przepisy zostały uchylone oraz jak należy wobec tego opodatkować nieujawnione dochody z działalności gospodarczej. Sprawdź!

16 czerwca 2022

Transakcje zagraniczne

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 czerwca 2022

Podatek VAT

Paragon bez NIP – czy można zaksięgować?

Żeby ująć wydatki udokumentowane paragonem, musi on spełniać warunki, w tym posiadać numer NIP, ale zdarzają się sytuacje gdy paragon został wystawiony bez NIP. Paragon bez NIP – jak zaksięgować taki wydatek oraz czy można odliczyć VAT? Sprawdź!

6 czerwca 2022

Księgowość firm

Faktura korygująca od 2021 roku – księgowanie na przykładzie

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często otrzymują lub wystawiają faktury korygujące. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób powinna być prawidłowo zaksięgowana faktura korygująca po stronie nabywcy i sprzedawcy od 2021 roku.

2 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów