0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Faktura korygująca – księgowanie na przykładzie

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często otrzymują lub wystawiają faktury korygujące. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób powinna być prawidłowo zaksięgowana faktura korygująca po stronie nabywcy i sprzedawcy.

11 września 2024

Podatek VAT

Brak faktury WNT a odliczenie VAT - czy jest możliwe?

Podatnik dokonujący WNT może napotkać problem z otrzymaniem faktury za zakup, jednak nie zwalnia go to z obowiązku rozliczenia transakcji na gruncie VAT. Jak wygląda brak faktury WNT a odliczenie VAT w świetle zmian związanych ze SLIM VAT 3? Sprawdź!

6 września 2024

Księgowość firm

Kody CN na fakturze – czy są konieczne?

W związku z obowiązywaniem matrycy stawek VAT wielu przedsiębiorców ma wątpliwości, czy należy zawrzeć kody CN na fakturze sprzedaży. W artykule wyjaśniamy kwestię związaną z umieszczaniem kodów CN na fakturach. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

6 września 2024

Podatek VAT

Jakie są skutki pominięcia faktury zakupu w JPK V7?

Każdy czynny podatnik VAT ma obowiązek składania struktury JPK V7. Czy jednak przedsiębiorca ma obowiązek wykazać w JPK wszystkie faktury kosztowe wystawione na dane prowadzonej działalności? Jakie są skutki pominięcia faktury zakupu w JPK V7? Sprawdź!

6 września 2024

Księgowość firm

Faktura elektroniczna - co to jest i jakie są zasady jej wystawiania?

Drukowanie i wysyłanie faktur może okazać się kłopotliwe i czasochłonne. Alternatywą w tej sytuacji może się okazać faktura elektroniczna (tzw. e-faktura). Czy wiesz, jakie są zasady wystawiania faktur elektronicznych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

6 września 2024

Prawo gospodarcze

Zgłoszenie fundacji rodzinnej – jak dokonać?

Fundacja rodzinna to dosyć nowe rozwiązanie, które intryguje wielu podatników. Czy wiesz, w jaki sposób przebiega zgłoszenie fundacji rodzinnej? Jakich czynności należy dokonać krok po kroku, aby założyć fundację rodzinną? Wyjaśniamy w artykule!

30 sierpnia 2024

Zdaniem eksperta

Rozliczenie dobrowolnego badania sprawozdania

Spółki, które nie mają obowiązku przeprowadzania badania sprawozdania finansowego mogą podjąć się badania dobrowolnie. Czy wiesz, jak przebiega rozliczenie dobrowolnego badania sprawozdania w księgach rachunkowych? Wyjaśniamy w artykule!

29 sierpnia 2024

Sprawozdawczość

Rok podatkowy w estońskim CIT - jak prawidłowo go określić?

Dla wielu podatników opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób prawnych CIT estoński może okazać się bardzo korzystnym wyborem. Czy wiesz, jak prawidłowo określić rok podatkowy w estońskim CIT? Wyjaśniamy w artykule!

27 sierpnia 2024

Podatki dochodowe

Materiały zużywane do wykonania usługi - ujmowanie w KPiR

Podatnicy często zastanawiają się, jak ujmować w ewidencji podatkowej materiały zużywane do wykonania usługi. W związku z tym warto zapoznać się z naszym artykułem, w którym omawiamy ewidencje materiału zużywanego przy usłudze w KPiR oraz spisie z natury.

7 sierpnia 2024

Podatki dochodowe

Ryczałt 2024 - stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Jedną z uproszczonych form rozliczeń z urzędem skarbowym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności. Dowiedz się, jakie są dostępne stawki ryczałtu w 2024 roku! Sprawdź w artykule!

11 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów