0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Darowizna na cele kultu religijnego – wszystko co warto wiedzieć!

30 kwietnia 2024 roku minie termin złożenia zeznania rocznego rozliczanego na zasadach ogólnych i podatkiem liniowym. Sprawdź, czy darowizna na cele kultu religijnego może zostać odliczona w składanych zeznaniach rocznych i ile maksymalnie może wynosić!

27 lutego 2024

Podatki dochodowe

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - dostępne stawki ryczałtu w 2024 roku!

Jedną z uproszczonych form rozliczeń z urzędem skarbowym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności. Dowiedz się, jakie są dostępne stawki ryczałtu w 2024 roku! Sprawdź w artykule!

12 lutego 2024

Transakcje zagraniczne

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów w 2024 roku

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT w 2024 roku! Szczegóły omawiamy w artykule!

8 lutego 2024

Prawo gospodarcze

Elektroniczny czynny żal - jakie elementy powinien zawierać?

Wśród podstawowych obowiązków przedsiębiorcy można wymienić składanie deklaracji i opłacanie podatków w terminie. Czy wiesz, że w przypadku uchybienia terminu możesz złożyć elektroniczny czynny żal bez wychodzenia z domu? Sprawdź, w jaki sposób go złożyć!

19 stycznia 2024

Podatek VAT

Odliczenie VAT w 2024 roku - jak go dokonać i w jakim okresie?

Jaki jest ogólny termin na odliczenie VAT w 2024 roku? Czy obowiązek odliczenia podatku naliczonego za media takie jak telefon czy internet powstaje w chwili wystawienia faktury? Sprawdź, o czym należy pamiętać. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więce

17 stycznia 2024

Podatek VAT

Faktura korygująca - zasady rozliczania korekty in plus, in minus

Faktura korygująca to dokument wystawiany w przypadku popełnienia błędu lub dokonania zmian na fakturze, który może powodować zwiększenie bądź zmniejszenie podstawy opodatkowania. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wystawić fakturę korygującą sprzedaż!

15 stycznia 2024

Prawa i obowiązki

Obowiązki biur rachunkowych na przełomie roku - o czym należy pamiętać?

Przełom roku to czas wzmożonej pracy dla biur rachunkowych. W tym okresie księgowi mają do wykonania szereg obowiązków, w związku z tym w artykule przedstawiamy obowiązki biur rachunkowych na przełomie roku. Przeczytaj i sprawdź jakie to obowiązki!

9 stycznia 2024

Formularze

VAT 26 - wzór ze szczegółowym omówieniem

W celu odliczania 100% VAT od wydatków związanych z pojazdem w wielu przypadkach konieczne jest złożenie VAT 26. Zobacz, w jakich sytuacjach należy go złożyć. Dowiedz się, jak wypełnić formularz VAT 26, i pobierz darmowy wzór w formacie PDF!

22 grudnia 2023

Księgowość firm

Pomoc de minimis w 2024 roku - limit zwiększony! - sprawdź, czy i ile możesz dostać?

Pomoc de minimis to forma wsparcia publicznego. Kto może z niej skorzystać i jaki zakres środków unijnych obejmuje? Sprawdź, w jakich przypadkach przysługuje jednorazowa amortyzacja oraz możliwość umorzenia pomocy de minimis w 2024 roku!

13 grudnia 2023

Księgowość firm

Faktura elektroniczna - co to jest i jakie są zasady jej wystawiania?

Drukowanie i wysyłanie faktur może okazać się kłopotliwe i czasochłonne. Alternatywą w tej sytuacji może się okazać faktura elektroniczna (tzw. e-faktura). Czy wiesz, jakie są zasady wystawiania faktur elektronicznych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

20 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów