0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Nierzetelne wystawienie faktury a KSEF - konsekwencje

Już od 2024 roku Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców. Jak wówczas postrzegane będzie nierzetelne wystawienie faktury? Czy nierzetelne wystawienie faktury a KSEF będzie powodować konsekwencje karno-skarbowe? Sprawdź!

15 listopada 2022

Podatki dochodowe

Przygotowanie dokumentacji na wejście w estoński CIT

Czy wiesz, jak powinno przebiegać przygotowanie dokumentacji na wejście w estoński CIT? Sprawdź, jak dokonać korekty wstępnej, czy można rozliczać straty z lat ubiegłych i kiedy należy zapłacić podatek z tytułu dochodu po przekształceniu!

14 listopada 2022

Podatek VAT

Jakie są skutki pominięcia faktury zakupu w JPK V7?

Każdy czynny podatnik VAT ma obowiązek składania struktury JPK V7. Czy jednak przedsiębiorca ma obowiązek wykazać w JPK wszystkie faktury kosztowe wystawione na dane prowadzonej działalności? Jakie są skutki pominięcia faktury zakupu w JPK V7? Sprawdź!

14 listopada 2022

Środki trwałe

Pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża

Zakupiłeś w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pojazd z UE w systemie VAT marża? Masz wątpliwości jak rozliczyć zakup na gruncie kosztu podatkowego w KPiR oraz na gruncie VAT? Sprawdź, czy pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża stanowi WNT!

7 listopada 2022

Księgowość firm

Faktura korygująca od 2021 roku – księgowanie na przykładzie

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często otrzymują lub wystawiają faktury korygujące. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób powinna być prawidłowo zaksięgowana faktura korygująca po stronie nabywcy i sprzedawcy od 2021 roku.

3 września 2022

Podatek VAT

Stawki podatku VAT 2022 - jakie obecnie obowiązują?

Podatek od wartości dodanej jest podatkiem pośrednim, który płacony jest zawsze przez konsumenta. Wprowadzony został wraz z ustawą o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym. Dowiedz się, jakie obowiązują stawki podatku VAT w Polsce!

3 września 2022

Zdaniem eksperta

Obowiązek podatkowy w biurze rachunkowym

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w biurze rachunkowym w podatku dochodowym i podatku VAT?

2 września 2022

Ordynacja podatkowa

Uprawnienia urzędów skarbowych – jeszcze większe po Polskim Ładzie!

„Polski Ład” wprowadził nowe uprawnienia urzędów skarbowych. Teraz funkcjonariusze przeprowadzą kontrole bez świadomości przedsiębiorców. Na jakie działania może pozwolić sobie urząd skarbowy? Sprawdź, na co musisz uważać jako przedsiębiorca!

31 sierpnia 2022

Księgowość firm

Brak UPO – alternatywne sposoby na jego pozyskanie!

Brak UPO dotyka podatników, którzy uzyskali błąd wysyłki bądź po prostu zapomnieli go wygenerować. Dowiedz się, czytając nasz artykuł: o najczęstszych błędach wysyłki, jak je rozwiązać oraz co zrobić, gdy nie jest znany numer referencyjny wysyłki!

17 sierpnia 2022

Ewidencje księgowe

Ewidencja przychodów na ryczałcie - jak powinna wyglądać?

Na czym dokładnie polegają zalety ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i kiedy podatnik może się zdecydować na niego zdecydować? Jak powinna wyglądać ewidencja przychodów na ryczałcie? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

10 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów