0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek dochodowy

Wycofanie z działalności samochodu będącego środkiem trwałym w firmie i jego późniejsza sprzedaż powodują określone przepisami skutki podatkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy opodatkować sprzedaż samochodu wycofanego z działalności.

29 marca 2023

Podatek VAT

Paragon bez NIP – czy można zaksięgować?

Żeby ująć wydatki udokumentowane paragonem, musi on spełniać warunki, w tym posiadać numer NIP, ale zdarzają się sytuacje gdy paragon został wystawiony bez NIP. Paragon bez NIP – jak zaksięgować taki wydatek oraz czy można odliczyć VAT? Sprawdź!

27 marca 2023

Podatek VAT

SLIM VAT 3 - poznaj najważniejsze zmiany!

Czy wiesz, że ustawodawca oprócz pakietu zmian SLIM VAT i SLIM VAT 2 które już weszły w życie w ostatnim roku jest już na etapie projektu kolejnej serii nowelizacji przepisów w ramach pakietu SLIM VAT 3? Poznaj najważniejsze zmiany w podatku VAT!

23 marca 2023

Zdaniem eksperta

Rozliczenie roczne gdy etat, podatek liniowy i małoletnie dziecko

Czy rozliczenie roczne możliwe jest wspólnie z małżonką przy opodatkowaniu liniowym, etacie oraz uldze prorodzinnej?

20 marca 2023

Podatek VAT

Nierzetelne wystawienie faktury a KSEF - konsekwencje

Od 1 lipca 2024 roku Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców. Jak wówczas postrzegane będzie nierzetelne wystawienie faktury? Czy nierzetelne wystawienie faktury a KSEF będzie powodować konsekwencje karno-skarbowe? Sprawd

8 marca 2023

Podatek VAT

Nota korygująca w KSeF a możliwość jej wystawienia

Jeden ze sprzedawców wystawił fakturę z błędnym adresem mojej firmy. Czy w tym przypadku może być wystawiona nota korygująca w KSeF?

6 marca 2023

Podatki dochodowe

Rozliczenie roczne ze zmarłym małżonkiem - jak przebiega?

Rozliczenie roczne ze zmarłym małżonkiem jest możliwe, jeśli podatnicy (wdowa bądź wdowiec) spełniają szereg warunków umożliwiających wspólne rozliczenie z małżonkiem. Dodatkowo, pomimo że małżonek zmarł, możliwe jest skorzystanie z ulg podatkowych.

6 marca 2023

Podatki dochodowe

Ulga dla rodzin 4+ a odliczenie składek społecznych

Czy wiesz, że kiedy ulga dla rodzin 4+ a odliczenie składek społecznych wykluczają się? Sprawdź, kiedy nie odliczysz składek!

27 lutego 2023

Ewidencje księgowe

Ewidencja przychodów na ryczałcie - jak powinna wyglądać?

Na czym dokładnie polegają zalety ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i kiedy podatnik może się na niego zdecydować? Jak powinna wyglądać ewidencja przychodów na ryczałcie? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

27 lutego 2023

Księgowość firm

CIT-8 - czym jest oraz jakich podatników dotyczy?

Większość podatników uzyskujących w danym roku dochód lub stratę jest zobowiązanych do jej rozliczenia w zeznaniu rocznym składanym do 30 kwietnia roku następnego. Jednym z takich zeznań jest CIT-8. Sprawdź kto jest zobowiązany do jego złożenia i kiedy!

26 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów