Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Środki trwałe

Krótszy okres amortyzacji budynków niemieszkalnych – kiedy jest możliwy?

Budynki niemieszkalne mogą być amortyzowane według metody liniowej lub indywidualną stawką amortyzacyjną. Od 1 stycznia weszły jednak przepisy, które umożliwiają krótszy okres amortyzacji budynków niemieszkalnych. Sprawdź, kiedy można z niej skorzystać!

3 kwietnia 2025

Podatki dochodowe

Rozliczenie straty z akcji - jakie są zasady rozliczania?

Przedsiębiorcy powinni być uważni na straty wynikające z wielu taksacji na rynku. Strata może wynikać również na rynkach giełdowych. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie straty z akcji! Czy taką stare można odliczyć od dochodu? W jakim zeznaniu to odliczyć?

2 kwietnia 2025

Podatki dochodowe

Złożenie korekty PIT przez spadkobierców – czy jest dopuszczalne?

Jednym z podstawowych uprawnień podatników jest prawo do złożenia korekty deklaracji podatkowej. Pojawia się jednak pytanie, czy to prawo podlega dziedziczeniu i czy złożenie korekty PIT przez spadkobierców jest możliwe? Sprawdź w artykule!

2 kwietnia 2025

Ordynacja podatkowa

Czy handel perfumami podlega akcyzie? Sprawdź przepisy!

Czy perfumy są wyrobem akcyzowym zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym? Czy handel perfumami podlega akcyzie? To pytania, które budzą wiele wątpliwości odnośnie kwestii podatkowych. Dlatego przeczytaj artykuł, i poznaj odpowiedzi na te kwestie!

1 kwietnia 2025

Środki trwałe

Amortyzacja blaszanego garażu - czy jest możliwa?

Garaż blaszany, niezwiązany trwale z gruntem, może rodzić pytania dotyczące jego kwalifikacji jako środka trwałego. W jaki sposób przebiega amortyzacja blaszanego garażu? Czy można uznać go za środek trwały? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

1 kwietnia 2025

Podatki dochodowe

Sprzedaż udziału w nieruchomości a PIT i VAT

Przedsiębiorca podczas prowadzenia działalności może sprzedawać środki trwałe, którymi dysponuje, np. nieruchomościami. Czy sprzedaż udziału w nieruchomości stanowi przychód i powinna podlegać opodatkowaniu? Sprawdź, w artykule!

31 marca 2025

Ordynacja podatkowa

NIP spółki cywilnej przy zmianie wspólników

Spółka cywilna jest odrębnym podatnikiem VAT i musi posiadać własny numer NIP. Co się dzieje w przypadku zmiany wspólników? Czy NIP spółki cywilnej przy zmianie wspólników, również podlega zmianie? Przeczytaj artykuł dowiedz się więcej!

31 marca 2025

Podatki dochodowe

Stawka ryczałtu w rolniczym handlu detalicznym

Stawka ryczałtu w rolniczym handlu detalicznym dotyczy odrębnego źródła przychodu, które można opodatkować ryczałtem. Jakie obowiązują zasady opodatkowania ryczałtem oraz jakie obowiązują stawki? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 marca 2025

Podatek VAT

Zbiorcze ujęcie sprzedaży VAT marża na jednym dokumencie

Zbiorcze ujęcie sprzedaży VAT marża mogłoby ułatwić rozliczenie dla podatnika. Należy jednak sprawdzić, czy takie rozwiązanie jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Jakie obowiązują zasady rozliczenia VAT na podstawie procedury marży? Sprawdź teraz!

28 marca 2025

Podatki dochodowe

Przelewy między małżonkami w ustroju rozdzielności - darowizna czy przychód podatkowy?

W ustroju rozdzielności majątkowej każdy z małżonków posiada własny majątek. Zatem wszelkie przesunięcia między nimi mogą budzić wątpliwości pod względem podatkowym. Sprawdź, jak rozliczyć przelewy między małżonkami w ustroju rozdzielności majątkowej!

28 marca 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów