0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Decyzja administracyjna w przypadku zarządu sukcesyjnego

Decyzja administracyjna związana z wykonywaną przez zmarłego przedsiębiorcę działalnością, nie wygasa z chwilą jego śmierci. Jest ona ważna przez trzy lub sześć miesięcy - w zależności od tego, czy przedsiębiorca ustanowił zarząd sukcesyjny.

17 stycznia 2022

Prawo spółek

Nieuczciwy wspólnik w spółce z o.o. – jak uratować spółkę?

Jeśli jeden ze wspólników stwarza problemy, czy zachowuje się nieuczciwie, naraża spółkę na straty, wówczas pozostali wspólnicy mają możliwość odpowiedniej reakcji. Jaka to reakcja, co może zrobić zarząd, gdy pojawia się nieuczciwy wspólnik w spółce?

27 kwietnia 2022

Prawo spółek

Dziedziczenie udziałów w spółce jawnej - czy jest możliwe?

Spółka jawna jest jedną ze spółek w polskim obrocie gospodarczym. Wpływa na to fakt, iż jest łatwa w założeniu i prosta w obsłudze. Co w przypadku śmierci jednego ze wspólników spółki jawnej? Czy możliwe jest dziedziczenie udziałów w spółce jawnej?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Nowy typ spółki kapitałowej – prosta spółka akcyjna

Prosta spółka akcyjna to nowy rodzaj spółki, która zostaje powołana, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowisk startupów. Jej uproszczona forma ma ułatwić młodym przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności. Czym charakteryzuje się prosta spółka akcyjna?

7 sierpnia 2021

Prawo gospodarcze

Jak przedsiębiorca może chronić swoje dobre imię w internecie?

Co może zrobić przedsiębiorca, którego dobre imię zostało naruszone? Z jakich przepisów może skorzystać w takiej sytuacji? Czy pomówienie można uznać za czyn nieuczciwej konkurencji? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!

23 października 2020

Prowadzenie biznesu

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – pomoc dla pracodawców

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to element Funduszu Pracy. Ma on na celu pomoc w finansowaniu szkoleń pracowników i pracodawców. Jakie są jego zasoby? kto może z niego skorzystać i na jaki cel? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat KFS!

15 listopada 2019

Prawo gospodarcze

Egzekucja komornicza – nowe przepisy o egzekucji z ruchomości

Czym jest egzekucja komornicza? Czy w skutek zajęcia komorniczego, możliwa jest egzekucja od ruchomości? Na jakich zasadach? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak zmieniły się przepisy dotyczące egzekucji komorniczej z ruchomości.

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Cofnięcie decyzji administracyjnej i jej skutki

Cofnięcie decyzji administracyjnej możliwe jest poprzez jej uchylenie bądź zmianę. Kto może stwierdzić nieważność uprzednio wydanej decyzji? Czy możliwe jest wydanie nowej? Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie są skutki cofnięcia decyzji administracyjnej!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Jak powinno wyglądać dochodzenie roszczeń przeciwko członkom zarządu?

Dochodzenie roszczeń przeciwko członkom zarządu spółki nie jest prostym zadaniem. Żaden z wierzycieli nie może domagać się spłaty długu od osób sprawujących funkcję członka zarządu. Jak zatem wygląda dochodzenie roszczeń przeciwko zarządowi w spółce?

25 czerwca 2022

Prawa autorskie

Kradzież patentu - co zrobić gdy do niej dojdzie?

Kradzież patentu oraz problemy z tym związane dotykają nie tylko dużych i znanych firm. Każdy, nawet mały przedsiębiorca powinien wiedzieć w jaki sposób bronić swoich tajemnic. Czy kradzież patentu jest przestępstwem? Jakie mogą być rodzaje roszczeń?

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów