0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

E-Doręczenia – przesunięty termin wejścia w życie nowych regulacji!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od 1 lipca br. na mocy ustawy o doręczeniach elektronicznych miały wejść w życie przepisy związane z uniwersalną usługą zaufania e-Doręczenia. Termin wdrożenia przepisów uległ jednak zmianie i usługa zostanie wprowadzona w późniejszym okresie. Sprawdziliśmy, na kiedy został przesunięty termin wdrożenia ustawy regulującej e-Doręczenia!

Czym są e-Doręczenia?

E-Doręczenia są uniwersalną usługą zaufania, która świadczona będzie przez zaufaną trzecią stronę, czyli dostawcę rejestrowanego doręczenia elektronicznego. Proces obsługi e-doręczeń będzie polegać na wystawieniu przez dostawców dowodów wysłania i otrzymania, które są zgodne z eIDAS. Wówczas będą one dawały pewność dotyczącą adresata, nabywcy, a także czasu doręczenia.

Przesunięty termin usługi e-Doręczenia

Zgodnie z nowelizacją ustawy o doręczeniach elektronicznych z 15 czerwca br. termin wejścia w życie usługi e-Doręczenia został przesunięty na 5 października br.

Pozostałe zmiany w doręczeniach

Na mocy nowelizacji ustawy został także przesunięty termin wdrożenia obowiązkowego stosowania przepisów ustawy o doręczeniach elektronicznych, które mają związek z doręczaniem korespondencji przy użyciu publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego bądź publicznej usługi hybrydowej.

Powyższe przepisy mają zastosowanie dla organów administracji rządowej oraz jednostek budżetowych obsługujących te instytucje.

Przepisy w tym zakresie wejdą w życie z dniem 5 lipca 2022 roku.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów