0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W ubezpieczeniach ZUS

W ubezpieczeniach ZUS

Szybsza weryfikacja wniosków ZUS i pierwsze przelewy z tarczy już 15 kwietnia!

Od 1 kwietnia przedsiębiorcy mogą korzystać ulg jakie daje tarcza antykryzysowa. Konieczne jest jednak złożenie odpowiednich wniosków do ZUS. Szybsza weryfikacja wniosków ZUS umożliwi sprawniejsze wypłaty dla przedsiębiorców. Przeczytaj więcej!

27 stycznia 2021

W ubezpieczeniach ZUS

Ulga na start pozbawia prawa do zwolnienia z ZUS

Umorzenie składek zapewniające sporą oszczędność dla firm, nie będzie przysługiwało wszystkim. Niektórzy mimo spełniania praktycznie każdego z warunków nie będą mogli z niego skorzystać. Okazuje się, że ulga na start pozbawia prawa do zwolnienia z ZUS!

27 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Deklaracje rozliczeniowe w okresie zawieszenia działalności a pracownicy

W niektórych przypadkach możliwe jest zawieszenie działalności nawet, gdy ma sie zatrudnionych pracowników. Wtedy należy składać deklaracje rozliczeniowe w okresie zawieszenia działalności. Dowiedz się, jak należy to poprawnie zrobić!

9 marca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Czy tarcza 2.0 przyzna dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dzieci do 12 lat?

Z powodu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół wiele rodziców musiało zostać ze swoimi pociechami z domu. Niektórzy z opiekunów mogli skorzystać z nowego świadczenia jakim jest dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Czy krąg uprawnionych będzie rozszerzony?

22 listopada 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Zwolnienie z ZUS teraz też dla większych firm?

Zwolnienie z ZUS na ten moment obejmowało tylko samozatrudnionych oraz mikroprzedsiębiorców zatrudniających do 9 pracowników. Czy nowe propozycje rządu na rozwinięcie tarczy antykryzysowej zakładają jakieś zmiany w obszarze umorzenia składek ZUS? Sprawdź!

27 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Zawieszenie działalności a ulgi z tarczy antykryzysowej

Czy tarcza antykryzysowa uwzględnia ulgi dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zawieszenie działalności? Jeżeli tak, to na jakich warunkach przedsiębiorca może z nich skorzystać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na omawiany temat!

21 lipca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Kwarantanna dokumentów dostarczanych do US i ZUS

Z powodu epidemii koronawirusa, przesyłane dokumenty do administracji publicznej w tym do urzędu skarbowego i do ZUS podlegają kwarantannie w określonym terminie. Jak kwarantanna dokumentów wpływa na datę ich rejestracji? Sprawdź!

24 lipca 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Tarcza antykryzysowa - zwolnienie z opłacania składek ZUS. Kto nie skorzysta?

Zwolnienie z ZUS to jedno z rozwiązań przyjętych przez sejm w ramach tarczy antykryzysowej. Wielu przedsiębiorców czeka na taką regulację bowiem składki na ZUS stanowią sporą część ich wydatków. Którzy przedsiębiorcy nie będą mogli z niej skorzystać?

20 stycznia 2021

W ubezpieczeniach ZUS

Kogo dotyczy zwolnienie ze składek na 3 miesiące?

Zapowiedzi rządu dotyczące ulg w składkach ZUS wciąż się nie kończą. Ostatnie rozwiązanie podane przez rząd to całkowite zwolnienie ze składek na 3 miesiące. Nie obejmie ono jednak wszystkich. Jakie są kryteria? Dowiedz się z artykułu!

9 czerwca 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Przedsiębiorcy oszukani przez ZUS? Odroczenie składek ZUS na starych warunkach

Polscy przedsiębiorcy w czasach kryzysu poszukują rozwiązań umożliwiających utrzymanie ich działalności na rynku. Jednym ze sposobów zaoszczędzenia może być odroczenie składek ZUS. Przeczytaj artykuł i sprawdź, na jakich warunkach ZUS odracza składki.

27 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Zawieszenie składek na 3 miesiące jako wsparcie polskich przedsiębiorców

Nowa ulga w opłacaniu składek na ubezpieczenia w ZUS już dostępna. Wystarczy, ze złożysz jeden wniosek i odpowiednio go uzasadnisz, a po jego akceptacji możliwe będzie zawieszenie składek na 3 miesiące. Dowiedz się jak skorzystać z tego rozwiązania!

27 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Zawieszenie składek ZUS z powodu koronawirusa

Przedsiębiorcy potrzebują wsparcia w czasie epidemii wywołanej COVID-19. Ministerstwo rozwoju szykuje już zmiany, ale zdaniem rzecznika MŚP nie są one wystarczające. Dlatego wystosował on list do premiera o zawieszenie składek ZUS z powodu koronawirusa.

27 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Ulgi ZUS z powodu koronawirusa

Czy polski rząd jest w stanie zagwarantować przedsiębiorcom rozwiązania umożliwiające przetrwanie w czasach kryzysu? Na jakie ulgi mogą liczyć firmy w zakresie ubezpieczeń społecznych? Czy ulgi ZUS z powodu koronawirusa rozwiążą problemy firm? Sprawdź!

28 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Składki społeczne akcjonariusza Prostej Spółki Akcyjnej

ZUS w Prostej Spółce Akcyjnej – kto i w jakich sytuacjach będzie zobowiązany do opłacania składek ZUS? Jak zmiany w prawie wpłyną na składki społeczne akcjonariusza Prostej Spółki Akcyjnej? Czu możę on korzysta z ulg w ZUS? Dowiedz się więcej!

28 maja 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Ostatni dzień na zgłoszenie do Małego ZUS plus!

Mały ZUS plus może sprawić, że składki ubezpieczeniowe będą niższe nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Do kiedy należy złożyć zgłoszenie do Małego ZUS plus? Jakie deklaracje zgłoszeniowe należy wypełnić? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

28 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów