0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W ubezpieczeniach ZUS

W ubezpieczeniach ZUS

Ulga ZUS na start - na czym polega?

Składki ZUS to co do zasady, obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jednak przy założeniu firmy, podatnicy mają możliwość skorzystania z różnych ulg. Jedną z takich ulg jest - ulga ZUS na start dla przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 grudnia 2019

W ubezpieczeniach ZUS

ZUS BIP – co na temat ZUS znajdziemy w Biuletynie informacji Publicznej?

Na stronie ZUS BIP można sprawdzić wiele istotnych informacji, których ZUS nie umieszcza bezpośrednio na zus.pl. W biuletynie można przeczytać między innymi o tym, w jaki sposób przebiega kontrola i co należy wykonać po jej zakończeniu. Przeczytaj więcej!

13 grudnia 2019

W ubezpieczeniach ZUS

Mały ZUS 2020 - co musisz o nim wiedzieć?

Od stycznia 2020 roku wchodzą nowe przepisy dotyczące ulg dla przedsiębiorców. Na czym polega mały ZUS 2020? Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy "mały ZUS plus", która wprowadza od stycznia 2020 roku zmiany dotyczące składek ZUS.

12 grudnia 2019

W ubezpieczeniach ZUS

Mały Zus 2020 - wszystko, co warto o nim wiedzieć

O ułatwieniach dla przedsiębiorców, zwłaszcza o mniejszym ZUS-ie, mówi się już od dawna. Co nowa kampania wyborcza, tym więcej obietnic, lecz przez lata nic się nie zmienia.

9 grudnia 2019

W ubezpieczeniach ZUS

Dobrowolność składek ZUS dla przedsiębiorców

5-go grudnia do sejmu trafiła propozycja aby ZUS dla przedsiębiorców był dobrowolny. Czy doczekamy się nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych? Dowiedz się jak dobrowolność składek ZUS wpłynie na sytuację przedsiębiorstw!

9 grudnia 2019

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy - jak ewidencjonować?

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do opłacania składek ZUS. Istnieją dwie metody ich ujmowania, czyli w zaliczce na podatek dochodowy lub w kosztach uzyskania przychodu. Sprawdź, ile wynoszą składki ZUS oraz w jakim terminie podatnik musi je opłacać!

23 września 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów