0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Kadrowy

Prawo pracy

E-Zwolnienia lekarskie z datą wsteczną a nadużycia w związku z wypowiedzeniem umowy

Chcesz wiedzieć czy elektroniczne zwolnienie lekarskie może zostać wystawione z datą wsteczną? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy e-zwolnienia lekarskie przyczynią się do wzrostu nadużyć pracowniczych w związku z wypowiedzeniem umowy!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca - jakie występują ich typy?

Czym jest zezwolenie na pracę dla cudzoziemca? Jakie występuje typy zezwoleń? Kto wydaje zezwolenia? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o otrzymanie zezwolenia na pracę? Jak długo takie dokumenty są ważne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

19 października 2021

Urlopy i inne

Choroba pracownika a urlop bezpłatny

Na pisemny wniosek pracownika udzielany jest urlop bezpłatny. Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu bezpłatnego w przypadku choroby pracownika lub wysłać pracownika na bezpłatny urlop? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Czy pracownik może mieć przypisany więcej niż jeden system czasu pracy?

Czym jest system czasu pracy? Jakie istnieją systemu czasu pracy? Czym się one od siebie różnią? Jakich norm one dotyczą? Czy jeden pracownik może mieć przypisany więcej niż jeden system czasu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

4 maja 2022

Ubezpieczenie ZUS

Jak wzrosną składki ZUS w 2021 roku!

Jakie składki ZUS zapłacimy w 2021 roku? Czy znamy wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie społeczne – emerytalne, rentowe, chorobowe? Przeczytaj i dowiedz się, jaka podwyżka czeka przedsiębiorców w 2021 roku!

14 czerwca 2021

Prawo pracy

Od 1 września nowy limit dla emerytów i rencistów!

Emeryci i renciści mogą dorabiać, powinni jednak uważać, aby nie przekroczyć limitów dorabiania. Jakiej kwoty nie można przekroczyć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej jaki limit dla emerytów i rencistów obowiązuje od 1 września 2020 roku!

28 listopada 2021

Prawo pracy

Mieszkanie i dojazd do pracy na zleceniu z dodatkowym podatkiem

Przychody z działalności wykonywanej osobiście charakteryzują się tym, że ich podstawą są osobiste działania osób fizycznych wykonywane we własnym imieniu. Czy mieszkanie i dojazd do pracy na zleceniu będzie obciążone składkami i podatkiem? Sprawdź to!

1 listopada 2020

Prawo pracy

Udzielanie urlopu wypoczynkowego w pytaniach i odpowiedziach

Jak sporządzić plan urlopowy? Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu? Czy można zrzec się urlopu na rzecz innego pracownika? Masz pytania o udzielanie urlopu wypoczynkowego? Ten artykuł z pewnością na nie odpowie! Dowiedz się więcej!

20 września 2021

Prawo pracy

Powierzenie innej pracy na czas przestoju

Czy w czasie przestoju pracodawca ma prawo jednostronnie przenieść pracownika do wykonywania pracy innej niż określona w umowie o pracę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat czy jest możliwe powierzenie innej pracy na czas przestoju.

7 września 2020

Ubezpieczenie ZUS

Umowa zlecenie - legitymacja studencka nic nie znaczy dla ZUS

Umowa zlecenie ze studentem jest zwolniona z oskładkowania. Problem jednak pojawia się ze studentami pomiędzy I a II stopniem studiów, których legitymacja studencka jest ważna. Jakie jest stanowisko ZUS w tej sprawie? Przeczytaj o tym!

4 lipca 2022

Prawo pracy

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop – jak rozliczyć?

Czy ekwiwalent za niewykorzystany urlop pracownika stanowi koszt podatkowy dla pracodawcy, tak samo jak wynagrodzenie?

19 maja 2022

Urlopy i inne

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop po zakończonym zatrudnieniu

Pracownik nie wykorzystał przysługującego mu urlopu wypoczynkowego? Przedsiębiorco, czy wiesz, w jakich sytuacjach jesteś zobowiązany wypłacić mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Przeczytaj nasz artykuł, gdzie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Ochrona miejsc pracy - możliwości pracodawcy

Którzy przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie w ramach ochrony miejsc pracy? Jak wygląda dofinansowanie? Czy trzeba złożyć wniosek? Czy w okresie ochrony można zwolnić pracownika? Przeczytaj artykuł i sprawdź jak może wyglądać ochrona miejsc pracy!

1 listopada 2020

Prawo pracy

Dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP dla pracowników nieobjętych postojem

W czasie pandemii pracodawcy mają możliwość zdobycia środków na pensje dla swoich pracowników. Przede wszystkim jednak możliwe stało się złożenie wniosku o dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP dla pracowników nieobjętych postojem. Sprawdź, jak to zrobić!

1 listopada 2020

Prawo pracy

Dofinansowanie do części kosztów wynagrodzeń i składek ZUS z powiatowego urzędu pracy – cz. 2

Dofinansowanie do części kosztów wynagrodzeń i składek ZUS oferowane przez PUP wiążę się z licznymi formalnościami. Jak wygląda etap składania wniosku? Ile oczekuje się na decyzję oraz jakich innych formalności trzeba dopilnować? Sprawdź!

15 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów