Ordynacja podatkowa
Preferencje podatkowe z tarczy antykryzysowej - cz. I
Rząd próbuje rozwiązać okoliczności negatywnych skutków pandemii koronawirusa m.in poprzez pomoc dla firm w postaci obniżenia czynszu w niektórych lokalach. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie preferencje podatkowe z tarczy antykryzysowej wprowadził rząd!
15 stycznia 2021
Plastic Tax (podatek od plastiku) to krok w dobrą stronę czy zamach na producentów?
Od 1 stycznia 2021 r. w życie mają wejść nowe obowiązki podatkowe dotyczące opakowań z tworzyw sztucznych niepoddanych recyklingowi. Dowiedz się, kto zapłaci Plastic Tax i jakie wskazania zostały przyjęte przez Radę Europejską w sprawie podatku!
25 lipca 2022
Podatek od deszczu - kogo dotyczy?
Podatek od deszczu to opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Obecnie znowelizowano przepisy regulujące dany podatek, przez co będzie on obejmować większą grupę podatników. Dowiedz się, czy tego rodzaju podatek dotyczy również Ciebie!
25 czerwca 2022
Faktura wystawiona na pracownika - jak skorygować na dane firmowe?
W większości firm zakupów dokonują zatrudnieni pracownicy. Podając wówczas dane do faktury, nierzadko podają swoje dane osobiste, co powoduje, że faktura jest nieprawidłowa. W jaki sposób faktura wystawiona na pracownika powinna zostać skorygowana?
25 sierpnia 2021
Kiedy możliwy jest zwrot podatku PCC?
W jakich sytuacjach i dla kogo możliwy jest zwrot podatku PCC? W artykule dowiesz się również o różnicach pomiędzy zwrotem, a nadpłatą podatku. Sprawdź czym dokładnie jest zwrot podatku i kto zgodnie z ustawą może z takiej możliwości skorzystać?
25 czerwca 2022
Pożyczka zaciągnięta przez małżonka - czy współmałżonek płaci PCC?
Czy pożyczka zaciągnięta przez małżonka wymaga zgody drugiego ze współmałżonków? Kto będzie zobowiązany do zapłaty podatku i jakie konsekwencje powoduje? Dowiedz się, jakie obowiązki podatkowe są związane z pożyczką zaciągniętą po ślubie przez małżonka!
11 października 2021
Czy elektroniczne tytuły wykonawcze przyśpieszą ściągnie długów?
Chcąc odzyskać należne wierzycielowi pieniądze, często musi on zmagać się z wieloma przeszkodami, jak np. celowe działanie dłużnika. Można więc zadać pytanie, czy wprowadzone elektroniczne tytuły wykonawcze przyśpieszą ściągnie długów? Sprawdź!
23 października 2020
Strata z działalności gospodarczej a okres przechowywania księgi podatkowej
Strata z działalności gospodarczej może być rozliczana w ciagu kolejnych 5 lat. Jeśli przedsiębiorca z tego skorzysta, musi się liczyć z wydłużeniem okresu przechowywania księgi podatkowej. Co to oznacza w praktyce? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!
15 grudnia 2020
UPL-1 - omówienie wypełnienia formularza
Formularz UPL-1 daje możliwość upoważnienia osoby trzeciej do podpisania w naszym imieniu deklaracji podatkowej. Musi ona zostać w formie papierowej złożona we właściwym urzędzie skarbowym. Czy wiesz, jak wypełnić formularz UPL-1? Wyjaśniamy w artykule!
25 czerwca 2022
Opłata prolongacyjna – czym jest i jak ją ustalić?
Odroczenie zobowiązań podatkowych możliwe jest poprzez pozytywne rozpatrzenie odpowiedniego wniosku złożonego do urzędu. Akceptacja wniosku powoduje konieczność rozliczenia dodatkowej opłaty. Co to jest opłata prolongacyjna i kiedy nie występuje?
16 lipca 2021
PCC wpłacone na niewłaściwe konto urzędu skarbowego
Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy względem podatku od czynności cywilnoprawnych? Sprawdź, kto ma obowiązek uiszczenia podatku oraz jakie są skutki, gdy pcc wpłacone na niewłaściwe konto US zostało! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!
16 lutego 2022
Koszty transportu przy usłudze Allegro Smart – czy stanowią koszt?
Czy wykazane na fakturze zakupu koszty transportu przy usłudze Allegro Smart mogą stanowić koszt podatkowy?
23 października 2020
Wiążąca Informacja Stawkowa - w jaki sposób obowiązuje?
Wiążąca Informacja Stawkowa uregulowana jest przepisami obowiązującymi od 1 listopada 2019 r. Zgodnie z nimi podatnicy mają możliwość złożenia wniosku o wydanie decyzji w sprawie ustalenia klaryfikacji oraz odpowiedniej stawki VAT dla towaru bądź usługi.
17 lipca 2020
Dożywotnia służebność mieszkania a ulga termomodernizacyjna - czy jest możliwa?
Od 1 stycznia 2019, podatnicy mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Jej odliczenie jest możliwe po spełnieniu kilku warunków. przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy dożywotnia służebność mieszkania, pozwala skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
12 kwietnia 2022
W jaki sposób prowadzić magazyn w spółce z o.o.?
Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które zajmują się produkcją i handlem, zobowiązane są do prowadzenia magazynu. Wynika to z faktu, że posiadane przez nią materiały i towary podlegają ewidencji. W jaki sposób prowadzić magazyn w spółce z o.o.?
10 listopada 2021