0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawa autorskie

Prawa autorskie

Aplikacja mobilna - wymogi prawne

Stworzenie aplikacji mobilnej wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia informatycznego, ale też znajomości odpowiednich przepisów. Konieczne jest, aby aplikacja mobilna działała w zgodzie z regulacjami prawnymi. Przeczytaj i dowiedz się jakimi!

2 kwietnia 2024

Prawa autorskie

Roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich a dochodzenie

Roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich są podległe szczególnej procedurze uregulowanej przez Kodeks postępowania cywilnego. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zasady dochodzenia roszczeń z tytułu prawno-autorskich!

28 marca 2024

Prawa autorskie

Informacje prasowe – wykorzystanie zgodnie z prawem autorskim

Treści internetowe są popularne na całym świecie, nie oznacza to jednak, że można z nich korzystać w zupełnie dowolny sposób. Przykładem niech będą informacje prasowe, które podlegają szczególnej ochronie ze strony prawa autorskiego. Czym są? Przeczytaj!

21 marca 2024

Prawa autorskie

Umowa z programistą a prawa autorskie do kodu

Umowa z programistą może wiązać się z prawami autorskimi do wytworzonego kodu. Co warto wiedzieć o ochronie prawno-autorskiej kodu? Sprawdź, jak wygląda kwestia praw autorskich gdy programista zatrudniony jest na umowę o pracę lub pracuje na umowie B2B?

18 marca 2024

Prawa autorskie

Nielegalne SEO w kontekście obowiązujących przepisów prawa

Stosując nielegalne SEO – zarówno zamawiający, jak i agencja mogą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jakie działania z zakresu SEO stanowią czyn nieuczciwej konkurencji i nieuczciwą praktykę rynkową!

4 marca 2024

Prawa autorskie

Przeniesienie autorskich praw majątkowych - dobre praktyki w umowach

Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych to umowa, na mocy której twórca przenosi autorskie prawa majątkowe na inny podmiot, zwany nabywcą. Jak sporządzić taką umowę? Jak wyglądają dobre praktyki w umowach obejmujących prawa autorskie?

23 lutego 2024

Prawa autorskie

Umowa na wdrożenie AI - jak zrobić to zgodnie z prawem?

Przełomowe rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji rewolucjonizują funkcjonowanie firm, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednak umowa na wdrożenie AI będzie kluczowa, aby zmniejszyć ryzyko. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

16 lutego 2024

Prawa autorskie

Trening sztucznej inteligencji (AI) a prawa autorskie

Obecnie wiele osób korzysta z możliwości sztucznej inteligencji. Ale, czy zastanawiałeś się, jakie obowiązują przepisy prawne dotyczące AI? Czy trening sztucznej inteligencji oddziałuje na prawo autorskie? Przeczytaj i sprawdź!

15 lutego 2024

Prawa autorskie

Dzieła stworzone przez AI – czy należy im się ochrona prawna?

Stały rozwój algorytmów powoduje, że dzieła stworzone przez AI są zbliżone do dzieł stworzonych przez człowieka. Wyjaśnimy zatem do kogo należą prawa autorskie za dzieło stworzone przez AI i kto odpowiada za dzieła stworzone przez sztuczną inteligencję!

8 lutego 2024

Prawa autorskie

Tajemnica autorska - na czym polega i co mówi o niej ustawa?

Tajemnica zawodowa nie dotyczy tylko lekarzy czy adwokatów. Może to zdziwić, ale dotyczy ona również twórców. Tajemnica autorska obliguje ich do zachowania w tajemnicy źródeł informacji wykorzystanych w utworze. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 grudnia 2023

Prawa autorskie

Plagiat - jak się przed nim skutecznie bronić?

Często może nam się wydawać, że ktoś dokonał plagiatu i faktycznie w dużym przypadku tak może być. Jednak czasami zdarzają się sytuacje, w których wykorzystywanie cudzej twórczości jest w pełni zgodnie z prawem. Sprawdź, kiedy występuje plagiat!

14 grudnia 2023

Prawa autorskie

Prawa autorskie producenta - co zalicza się do praw autorskich?

Prawa autorskie zasadniczo należą do twórcy danego dzieła, co jest logiczne, jak i sprawiedliwe. Inaczej jednak to wygląda w przypadku producentów. Prawa autorskie producenta mają charakter majątkowy. Co jednak w przypadku praw osobistych twórców? Sprawdź

28 listopada 2023

Prawa autorskie

Poziom wynalazczy - jak uzyskać patent?

Osoby, które stworzyły coś kreatywnego, co może być nowością na rynku, chcą uchronić wynalazek przed plagiatem oraz zgłaszają dzieło do Urzędu Patentowego. Jednak patenty udzielane są na wynalazki, które mają poziom wynalazczy. Dowiedz się więcej! Sprawdź

17 listopada 2023

Prawa autorskie

Pierwszeństwo zgłoszenia patentu – jak ustalić pierwszeństwo?

Prawo patentowe wyznaje zasadę "kto pierwszy, ten lepszy". Moment wpływu zgłoszenia do Urzędu Patentowego ma duże znaczenie. Niekiedy zdarza się, że prawo do takiego samego wynalazku zgłasza kilka osób. Jak więc działa pierwszeństwo zgłoszenia patentu?

16 listopada 2023

Prawa autorskie

Europejskie zgłoszenie patentowe – podstawowe informacje

Europejskie zgłoszenie patentowe to szczególny rodzaj patentu, który może być dokonany w polskim Urzędzie Patentowym. Sprawdź, na jaki wynalazek można uzyskać patent europejski, jakie są skutki jego udzielenia oraz ile wynoszą opłaty okresowe za ochronę.

31 października 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów