0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: ekwiwalent-za-urlop

Artykuły:

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia - czy pracownik musi się na niego zgodzić?

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może nakazać wykorzystać pracownikowi urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia, by uniknąć konieczności wypłaty ekwiwalentu? Sprawdź!

31 stycznia 2023

Czy pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy?

W jakim przypadku pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy? Nasz ekspert odpowiada!

13 stycznia 2023

Obowiązki pracodawcy na przełomie roku - o czym musisz pamiętać?

Zatrudnianie pracowników wiąże się z dodatkowymi obowiązkami kadrowo-płacowymi, szczególnie gdy nadchodzi Nowy Rok. Należy do nich np. wypłacenie ekwiwalentu. Obowiązki pracodawcy na przełomie roku - o czym jeszcze musi pamiętać pracodawca? Sprawdź!

13 grudnia 2022

Wniosek o urlop - prawa i obowiązki związane ze złożeniem wniosku

Prawo do urlopu wypoczynkowego dla pracownika reguluje Kodeks Pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest udzielenie urlopu. Z kolei pracownik ma obowiązek złożyć do pracodawcy wniosek o urlop wypoczynkowy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

26 sierpnia 2022

Wynagrodzenie urlopowe - jak ustalić jego podstawę?

Wynagrodzenie urlopowe jest zagwarantowane pracownikowi przepisami Kodeksu pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo ustalić podstawę wynagrodzenia należnego pracownikowi za czas urlopu wypoczynkowego, a także ekwiwalentu urlopowego!

19 lipca 2022

Ekwiwalent za urlop po długiej chorobie – jak go wyliczyć?

Po zakończeniu umowy w niektórych sytuacjach pracownikowi należy wypłacić ekwiwalent urlopowy. Jednak gdy pracownik długo choruje, poprawne wyliczenie może okazać się skomplikowane. Dowiedz się, jak obliczyć ekwiwalent za urlop po długiej chorobie!

27 maja 2022

W jaki sposób wyliczać wynagrodzenie urlopowe?

Pracownik korzystający z urlopu wypoczynkowego zachowuje prawo do wynagrodzenia. Co ważne, jego wysokość może być wyższa, jeśli pracownik co miesiąc otrzymuje zmienne składniki. Przeczytaj i sprawdź, jak wylicza się wynagrodzenie urlopowe!

12 maja 2022

Wynagrodzenia za okresy bez świadczenia pracy

Przepisy nadają pracownikowi wiele przywilejów jeśli chodzi o kwestie płacowe, ale także nakładają na niego pewną odpowiedzialność względem pracodawcy. W jaki sposób ustala się wynagrodzenia za okresy bez świadczenia pracy? Sprawdź!

15 lipca 2021

Ekwiwalent za urlop a koszty uzyskania przychodu

Czym jest i kiedy należy naliczyć i wypłacić ekwiwalent za urlop niewykorzystany przez pracownika? Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop? Czy wypłacając ekwiwalent, pracodawca powinien uwzględnić koszty uzyskania przychodu? Przeczytaj i sprawdź!

21 maja 2021

Czy można wypłacić pracownikowi ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy?

Czy i w jakich sytuacjach pracodawca może wypłacić pracownikowi ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy? Sprawdź!

2 października 2020

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop po zakończonym zatrudnieniu

Pracownik nie wykorzystał przysługującego mu urlopu wypoczynkowego? Przedsiębiorco, czy wiesz, w jakich sytuacjach jesteś zobowiązany wypłacić mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Przeczytaj nasz artykuł, gdzie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

26 sierpnia 2020

Urlop wypoczynkowy pracownika podczas okresu wypowiedzenia

Czy pracownik musi wykorzystać przysługujący mu urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia?

14 czerwca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów