0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

29 wyników dla tematu: korekta-faktury

Artykuły:

Korekta faktury w jakim terminie należy dokonać?

Czym jest korekta faktury? Kiedy należy wystawić fakturę korygującą? Czy we wszystkich przypadkach trzeba będzie się cofać do pierwotnego okresu wystawienia faktury, aby pomniejszyć podatek? Dowiedz się, jak prawidłowo wystawić fakturę korygującą!

16 maja 2023

Korekta faktury na rzecz zagranicznego kontrahenta - jak jej dokonać?

W niektórych przypadkach konieczne jest wystawienie faktury korygującej. Faktura korygująca powinna zawierać ściśle określone elementy. Przeczytaj, jakie zasady obowiązują w przypadku, gdy miejsce ma korekta faktury na rzecz zagranicznego kontrahenta!

24 stycznia 2023

Czy jest dopuszczalna zmiana na fakturze korygującej numeru PESEL na NIP?

Błędy na fakturach oraz faktury korygujące to część codzienności każdego przedsiębiorcy. Zdarzają się przypadki, gdy podatnik dokonujący zakupu poda PESEL zamiast NIP. Czy jest dopuszczalna zmiana na fakturze korygującej numeru PESEL na NIP? Sprawdź!

4 marca 2022

Nienależycie wykonana usługa a anulowanie faktury - kiedy to możliwe?

Przedsiębiorca w niektórych sytuacjach ma możliwość anulowania wystawionej już faktury. Zdarzają się sytuacje, gdy klient nie jest zadowolony z wykonanej przez firmę usługi. Nienależycie wykonana usługa a anulowanie faktury - czy to możliwe? Sprawdź!

22 grudnia 2021

Dane na fakturze korygującej - warto wiedzieć

Czy wiesz, jakie powinny się znajdować dane na fakturze korygującej oraz kiedy takie faktury powinny być wystawiane? Sprawdź, co w tej kwestii mówią przepisy! Przeczytaj nasz artykuł a znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

15 listopada 2021

Korygowanie faktur w sytuacji uznania transakcji za niepodlegającą opodatkowaniu VAT

Przedsiębiorcy będący czynnymi podatnikami VAT musza znać różne zasady wystawiania faktur i stawek VAT do ich transakcji. Jak powinno przebiegać korygowanie faktur w sytuacji uznania transakcji za niepodlegającą opodatkowaniu VAT? Odpowiadamy!

8 września 2021

Potwierdzenie faktury korygującej

Jeżeli na fakturze występują błędne dane w treści bądź też w kwocie wówczas rozwiązaniem będzie wystawienie faktury korygującej. Na jej podstawie można skorygować fakturę pierwotną. Czy do takiej zmiany potrzebne jest potwierdzenie faktury korygującej?

28 kwietnia 2021

Zmiany zasad księgowania faktur korygujących i niektóre problemy w korygowaniu pliku JPK_V7

Błąd popełniony w wystawionej fakturze pierwotnej skutkuje koniecznością korekty w ewidencji JPK_V7. Należy uważać na zmiany które zostały niedawno wprowadzone. Przeczytaj artykuł i dowiedź się jakie zmiany zasad księgowania faktur korygujących obowiązują

28 kwietnia 2021

Faktura wystawiona na pracownika - jak skorygować na dane firmowe?

W większości firm zakupów dokonują zatrudnieni pracownicy. Podając wówczas dane do faktury, nierzadko podają swoje dane osobiste, co powoduje, że faktura jest nieprawidłowa. W jaki sposób faktura wystawiona na pracownika powinna zostać skorygowana?

13 października 2020

Nota korygująca - dokument prostujący błędy, wystawiany przez nabywcę

Otrzymywane przez przedsiębiorców faktury, często zawierają sporo błędów. Najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowe adresy, numery NIP lub REGON, literówki w nazwie firmy. Czym jest nota korygująca? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

17 października 2017

Korekta faktury - kiedy należy wystawić?

Czy konieczna jest korekta faktury w przypadku popełnienia błędu dotyczącego wyboru właściwej waluty?

11 sierpnia 2017

Korekta faktury na plus - kiedy wykazać VAT?

Korekta faktury a odliczenie VAT - niejednoznaczne stanowiska organów skarbowych powodują niepewność podatników w tej sprawie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak poprawnie rozliczać dokument, gdy korekta zwiększa wartość należnego podatku VAT.

10 lutego 2017

Błędnie wystawiona faktura - i co dalej?

Jakie konsekwencje powoduje błędnie wystawiona faktura sprzedaży oraz czy powinna zostać wystawiona faktura korygująca?

2 grudnia 2016

Faktura korygująca w rejestrze VAT

Kiedy należy ująć fakturę korygującą w rejestrze VAT jeżeli zwrot towaru nastąpił następnym miesiącu?

19 października 2016

Jakie dane powinna zawierać faktura korygująca?

Każdy człowiek ma prawo do popełniania błędów. Możliwe jest również popełnienie błędu przy wystawianiu faktury. W celu skorygowania błędu wykorzystywana jest faktura korygująca. Czy wiesz, jakie powinna zawierać informacje? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

21 września 2016

Faktura zakupu - wszystko co warto wiedzieć

Faktura to podstawowy dokument księgowy, który może stanowić podstawę ujęcia wydatku w kosztach. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura zakupu? Przeczytaj nasz artykuł, gdzie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

17 września 2016

Jedna faktura korygująca do kilku faktur

Musisz skorygować kilka faktur jednego kontrahenta jednocześnie? Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać jedna faktura korygująca do kilku faktur oraz w jaki sposób należy ująć ją w KPiR. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając nasz artykuł!

2 czerwca 2016

Usunięcie pozycji z faktury - faktura korygująca

W jaki sposób trzeba udokumentować zwrot towaru przez klienta oraz jakich zapisów należy dokonać w ewidencji?

15 kwietnia 2016

Księgowanie faktur korygujących - kiedy i jak?

Księgowanie faktur korygujących dotychczas było sporne pomiędzy Ministerstwem Finansów a organami podatkowymi, co w praktyce stanowiło duży problem dla podatników. Od 2016 r. wprowadzono korzystne dla przedsiębiorców zmiany w tym zakresie. Sprawdź jakie!

9 marca 2016

Korekta faktury - kiedy zachodzi konieczność jej wystawienia?

Korekta faktury to dokument niezwykle przydatny w rozliczaniu przedsiębiorstw. W jakich dokładnie sytuacjach powinno się ją stosować, a kiedy wystarczy nota korygująca? Na to i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

24 listopada 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów