0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

26 wyników dla tematu: koszt-uzyskania-przychodu

Artykuły:

Limit do 10 000 zł na jednorazowe rozliczenie kosztów firmowych!

Wraz ze zmianami, które miały miejsce w 2019 roku został podniesiony limit do 10 000 zł na jednorazową amortyzację środków trwałych. Działanie to ma zachęcić przedsiębiorców do zwiększenia wydatków inwestycyjnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

19 sierpnia 2021

Hulajnoga elektryczna – czy może być kosztem ?

Hulajnoga elektryczna stała się w ostatnim czasie popularnym środkiem transportu, szczególnie w dużych, zakorkowanych miastach. Czy w przypadku zakupu hulajnogi przez przedsiębiorcę w celach firmowych można ją uznać za koszt uzyskania przychodu?

28 czerwca 2021

Zakup flagi w kosztach firmowych?

Przedsiębiorca może dokonać zakupu flagi państwowej czy też flagi miasta i ująć wydatek ten w kosztach uzyskania przychodu. Jednak czy zakup flagi zawsze można zaliczyć do kosztów podatkowych? Sprawdź jakie warunki należy spełnić!

21 czerwca 2021

Koszty w działalności gospodarczej a KUP

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej ponosi związku z tym różne wydatki. Jednakże, czy ponoszone koszty w działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskana przychodu? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

17 maja 2021

Ubezpieczenie od utraty dochodu - czy może stanowić koszt?

Ubezpieczenie od utraty dochodu stało się popularną inwestycja wśród przedsiębiorców, szczególnie ze względu na pandemię Covid-19. Czy przedsiębiorca może wliczyć ten wydatek do kosztów uzyskania przychodu? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 marca 2021

Wydatki firmowe i prywatne na fakturze – jak księgować?

Ważne jest właściwe zaliczanie wydatków do firmowych lub prywatnych. W jaki sposób je rozróżniać? Co w sytuacji, gdy na jednej fakturze znajdują się oba rodzaje wydatków? Przeczytaj i dowiedz się, jak należy ujmować wydatki firmowe i prywatne na fakturze.

9 marca 2021

Klasyfikacja szkolenia kierowców jako koszt uzyskania przychodu zawodowego kierowcy

Czy szkolenia kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, umożliwiające zmniejszenie ilości punktów karnych można wliczyć jako koszt uzyskania przychodu? Kto może przeprowadzać takie szkolenia? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej!

25 lutego 2020

Wydanie wyrobu własnego na reprezentację i reklamę – rozliczenie PIT i VAT

Poprzez intensywne działania marketingowe przedsiębiorca może pozyskać nowych klientów. Nie każdy wydatek poniesiony w tym celu może być kosztem firmowym. Dowiedz się, czy wydanie wyrobu własnego na reprezentację i reklamę może być kosztem podatkowym!

19 lipca 2019

Faktury otrzymane po likwidacji działalności - jak rozliczyć?

Z różnych przyczyn przedsiębiorcy decydują się na likwidację działalności. Zdarza się, że po likwidacji działalności przedsiębiorca otrzymuje jeszcze faktury od kontrahentów. Czy faktury otrzymane po likwidacji działalności można rozliczyć? Odpowiadamy!

10 lipca 2019

Opłata recyklingowa – rozliczenie podatkowe

Opłata recyklingowa jest w całości opłacana przez konsumenta, i stanowi dochód budżetu państwa. Opłata za jedno opakowanie z tworzywa sztucznego jest ustalona poprzez rozporządzenie Ministra Środowiska i nie może przekraczać 1 zł. Dowiedz się więcej!

20 marca 2019

Opłaty sądowe w przegranym procesie jako koszty uzyskania przychodów

Niektórych sytuacji spornych nie da się rozwiązać polubownie i podatnicy wkraczają na drogę sądową. Sąd nie zawsze przychyla się do stanowiska strony wnoszącej pozew. Czy opłaty sądowe w przegranym procesie mogą być kosztem uzyskania przychodu? Sprawdź!

26 września 2018

Koszt uzyskania przychodu - czy jest nim każdy wydatek?

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą jest nastawiona głównie na osiąganie przychodów. Trzeba pamiętać, że wydatki ponoszone w celu osiągnięcia zysków też są niezwykle ważne. Ale czy każdy wydatek stanowi koszt uzyskania przychodu? Sprawdź!

8 sierpnia 2017

Zakup środków czystości a działalność prowadzona w mieszkaniu

Czy zakup środków czystości można rozliczyć w kosztach firmy gdy działalność jest prowadzona w prywatnym mieszkaniu?

3 marca 2017

Wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej

Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności mogą stanowić koszt uzyskania przychodu i podlegać amortyzacji?

1 marca 2017

Prywatny samochód w działalności gospodarczej

W dniu 1 kwietnia 2014 weszły w życie nowe przepisy, które zmieniają zasady odliczania VAT od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdami przeznaczonymi do użytku mieszanego.

24 września 2016

Czy wydatki osobiste mogą być kosztem podatkowym?

Wydatki osobiste przedsiębiorcy mogą niekiedy zostać ujęte jako koszty firmowe. Przede wszystkim muszą mieć związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. Warto wiedzieć więcej na temat kosztów firmowych na wypadek ewentualnej kontroli podatkowej!

23 września 2016

Koszty uzyskania przychodów - cz. II

Prowadząc KPiR przedsiębiorcy często napotykają problemy w ewidencji kosztów wynagrodzeń, leasingu czy faktur korygujących koszty. Sprawdź, jak poprawnie zewidencjonować koszty uzyskania przychodów w KPiR.

19 sierpnia 2016

Czesne za studia w kosztach działalności firmy

Prowadzisz własną działalność i jednocześnie studiujesz albo uczęszczasz na kurs językowy? Jeżeli pomoże Ci to w poprawieniu jakości świadczenia usług Twojego przedsiębiorstwa, możesz zaliczyć czesne za studia do kosztów uzyskania przychodów.

19 lipca 2016

Owoce jako koszt uzyskania przychodu

Czy zakup owoców dla pracowników i na poczęstunek dla kontrahentów może stanowić koszt uzyskania przychodu? Jak należy je dokumentować? Jakie są interpretacje Dyrektorów Izb Skarbowych w tej sprawie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej!

19 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów