0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: metoda-kasowa-w-vat

Artykuły:

Kasa fiskalna na metodzie kasowej a rozliczenie VAT

Metoda kasowa rozliczeń podatku VAT jest specyficzną metodą pod względem rozliczenia podatku należnego i naliczonego. Czym charakteryzuje się kasa fiskalna na metodzie kasowej? W jaki sposób ustalić moment powstania obowiązku podatkowego? Przeczytaj!

6 maja 2024

Faktoring a metoda kasowa na gruncie podatku VAT

Czy wiesz, jaki wpływ ma na siebie faktoring a metoda kasowa w podatku VAT? W jaki sposób ustalić moment powstania obowiązku podatkowego w zakresie korzystania z usługi faktoringu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 listopada 2023

Usługi hotelowe i cateringowe w podróży służbowej pracownika a VAT

Przedsiębiorca, który wysyła pracowników w podróż służbową może zaliczyć wydatki z nią związane do kosztów firmy. Jednak czy usługi hotelowe i cateringowe wyświadczone na rzecz pracownika w podróży służbowej pozwalają na odliczenie VAT? Sprawdź!

11 czerwca 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej a metoda kasowa w VAT

Jakie konsekwencje powoduje metoda kasowa VAT jeżeli zdecyduję się na zawieszenie działalności gospodarczej?

26 maja 2021

Metoda kasowa a kwartalne rozliczenie VAT

Stosując metodę kasową na gruncie podatku VAT podatnik ma prawo, spełniając określone ustawą warunki, rozliczać się z fiskusem zarówno w okresach miesięcznych, jak i kwartalnych. Kiedy więc metoda kasowa a kwartalne rozliczenie VAT jest możliwe?

23 lutego 2021

Brak adnotacji "metoda kasowa" na fakturze

Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura podatnika rozliczającego się w oparciu o metodę kasową w VAT? Dowiedz się, jakie konsekwencje generuje brak adnotacji “metoda kasowa” na fakturze sprzedawcy! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

21 grudnia 2020

Metoda kasowa w VAT a transakcje zagraniczne

Dla małych przedsiębiorców mających problem ze ściąganiem należności od kontrahentów korzystna jest metoda kasowa w VAT. Na czym ona polega i jak zastosować ją przy rozliczaniu transakcji zagranicznych? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

7 lutego 2016

Prawo do odliczenia VAT naliczonego a brak rejestracji

Podatnicy podatku od towarów i usług mają prawo do odliczenia VAT od wydatków na zakup towarów lub usług na potrzeby działalności gospodarczej. Zobacz, kiedy takie prawo przysługuje także przedsiębiorcom niezarejestrowanym jako czynni podatnicy VAT!

14 maja 2015

Forma płatności "za pobraniem" a obowiązek podatkowy w VAT

Kiedy należy ująć przychód w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów?

12 sierpnia 2013

Powstanie obowiązku podatkowego w VAT przy świadczeniu usług najmu

Proszę o informację w jakim terminie mam ujmować VAT faktur najmu w rejestrze?

29 lipca 2013

Opodatkowanie VAT pieniędzy uzyskanych z tytułu zakazu konkurencji

Bardzo często managerowie zarządzający przedsiębiorstwem są powiązani z firmą poprzez zawarte kontrakty. Nie są zatem pracownikami, ale osobami świadczącymi usługi, które prowadzą działalność gospodarczą.

10 lipca 2013

Czy można zaksięgować fakturę, kiedy brakuje numeru NIP nabywcy?

Na fakturze, którą otrzymałam za zakup materiałów do firmy brakuje mojego numeru NIP. Czy w takim przypadku mam prawo zaksięgować taką fakturę?

5 lipca 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. III

Faktury korygujące wystawia sprzedawca w ściśle określonych sytuacjach. Ustawa przewiduje wystawienie takiego dokumentu w przypadku, gdy:

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów