0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-biura-rachunkowego

Artykuły:

Błędy pracownika biura rachunkowego - czy klient ponosi konsekwencje?

Korzystanie z biura rachunkowego ułatwia podatnikom rozliczenia podatkowe, ale błędy pracownika biura rachunkowego mogą pociągnąć za sobą konsekwencje. Podatnik ponosi odpowiedzialność za błędy, ale może żądać zwrotu kosztów i odszkodowania od biura.

16 czerwca 2023

Odpowiedzialność biura rachunkowego za zezwolenie na pracę cudzoziemca

Zezwolenie na pracę jest wydawane na wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi. Czy zatem biuro rachunkowe może podjąć się tego zadania i uzyskać zezwolenie na pracę? Poznaj odpowiedź na to pytanie czytając artykuł!

12 czerwca 2023

Zwrot kosztów poprawy błędów - żądanie klienta biura rachunkowego

Zwrot kosztów poprawy błędów popełnionych przez biuro rachunkowe zależy między innymi od tego, czy takie żądanie nie uległo przedawnieniu. Jeśli nie, to klient musi przedstawić dokumenty potwierdzające poniesienie dodatkowych kosztów.

9 czerwca 2023

Reklamacja usług księgowych a odpowiedzialność biura rachunkowego

Praca księgowego wymaga dokładności, ale nawet przy zachowaniu najlepszego profesjonalizmu może dojść do wykrycia przez klienta błędów. W takim przypadku zastosowanie znajdzie reklamacja usług księgowych. Jaki jest wówczas zakres odpowiedzialności biura?

19 maja 2023

OC biura rachunkowego a szkoda na rzecz klienta

Czy OC biura rachunkowego pokryje ewentualne straty poniesione przez klienta w związku z wyrządzonymi szkodami przez dane biuro? Jakie ryzyko ponosi klient biura rachunkowego i jak w razie szkody może skorzystać z OC? Czy każde biuro posiada OC? Sprawdź!

9 grudnia 2022

Odpowiedzialność biura rachunkowego za niezłożenie deklaracji

Co do zasady przedsiębiorcy powierzają prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu. Jaką odpowiedzialność względem klienta i urzędu skarbowego ponosi biuro? Jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego za niezłożenie deklaracji?

25 lipca 2022

Odpowiedzialność biura rachunkowego względem urzędu skarbowego

Prowadzenie spraw księgowych i podatkowych nie jest prostym zadaniem, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowych. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca przekaże błędne informacje? Jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego? Sprawdź!

1 lipca 2022

Odpowiedzialność biura rachunkowego za wyliczone wynagrodzenia

Zawierając umowę z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy liczą na należyte wykonanie ciążących na nich obowiązków. Zdarzają się jednak błędy, a odpowiedzialność biura rachunkowego za wyliczone wynagrodzenia to budząca wątpliwości kwestia. Dowiedz się więcej!

22 kwietnia 2022

Gdzie kończy się wsparcie księgowe, a zaczyna doradztwo podatkowe?

Czy wiesz jakie są różnice między świadczeniem usług księgowych a doradztwem podatkowym? Sprawdź, gdzie kończy się wsparcie księgowe a zaczyna doradztwo podatkowe aby nie narażać się na sankcje karne! Dowiedz się, jak skonstruować bezpieczną umowę!

17 listopada 2021

Na czym polega odpowiedzialność biura rachunkowego?

Czy wiesz, za co odpowiada biuro rachunkowe, a jakie obowiązki ma klient biura? Na kogo może zostać nałożona kara za wykroczenie skarbowe bądź przestępstwo? Sprawdź, co wpływa na koszt usługi księgowe i jak ograniczyć odpowiedzialność biura rachunkowego!

25 października 2021

Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w JPK_V7 – kto zapłaci karę?

Wprowadzenie nowej struktury JPK wiąże się z obowiązkami dla podatników, a tym samym dla biur rachunkowych prowadzących księgowość firm. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w JPK_V7!

8 grudnia 2020

Programy księgowe – kto odpowiada za ich błędy?

Programy księgowe dla małych firm są alternatywa dla korzystania z usług biura rachunkowego. Prowadząc jednoosobową działalność i zatrudniając pracowników, przedsiębiorca może rozliczać się samodzielnie. Kto jednak odpowiada za błędy programów księgowych?

5 czerwca 2020

Odpowiedzialność biura rachunkowego - jaki jest jej zakres?

Czym różni się odpowiedzialność biura rachunkowego od księgowego będącego na samozatrudnieniu? Zgodnie z przepisami sam możesz wybrać, kto będzie prowadził Twoją księgowość. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie znaczenie ma podjęty wybór!

1 kwietnia 2019

Dodatkowe obowiązki biur rachunkowych w zakresie walki z praniem brudnych pieniędzy!

Walka z praniem brudnych pieniędzy jest bardzo ciężka. Jakie dodatkowe obowiązki biur rachunkowych wiążą się z walką z bezprawiem? Jakie kary mogą spotkać biura rachunkowe, które nie przestrzegają nałożonych na nie obowiązków? O tym w poniższym artykule.

1 marca 2018

Kto odpowiada za błędy biura rachunkowego?

Zawierając umowę z biurem rachunkowym przedsiębiorcy czują się bezpiecznie powierzając swoje rozliczenia profesjonalistom. Co w sytuacji gdy biuro popełni błąd? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto odpowiada za błędy biura rachunkowego!

22 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów