0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

48 wyników dla tematu: podatek-od-spadkow-i-darowizn

Artykuły:

Opodatkowanie spadku z zagranicy - co warto wiedzieć?

Jak wygląda opodatkowanie spadku z zagranicy? Czy w takiej sytuacji możemy mieć do czynienia z podwójnym opodatkowaniem, a może obowiązku podatkowego nie będzie w ogóle? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

22 września 2023

Darowizna mieszkania - czy należy zgłosić ją do urzędu?

Nieodpłatne przekazanie mieszkania to darowizna, która niesie za sobą określone skutki. W jakiej formie powinna zostać dokonana darowizna mieszkania? Z jakimi kosztami i dodatkowymi obowiązkami się to wiąże? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły!

25 sierpnia 2023

Podatek od spadków i darowizn a przesunięcie momentu opodatkowania

Podatek od spadków i darowizn jest specyficznym typem podatku. Opisujemy sytuacje, w których konieczność takiego opodatkowania może ulec przesunięciu lub przedawnieniu oraz w jakich sytuacjach może nastąpić zwolnienie z tego zobowiązania. Sprawdź!

7 lipca 2023

Wspólna lokata małżonków - zasady opodatkowania

Małżeństwa pozostające we wspólności majątkowej, jak i te które posiadają rozdzielność majątkową mają prawo założyć wspólny rachunek płatniczy lub lokatę. Czy wspólna lokata małżonków stanowi darowiznę? Czy wiesz, jakie są zasady opodatkowania? Sprawdź!

30 czerwca 2023

Podatek od spadków i darowizn - 2023

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2023!

7 kwietnia 2023

Darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami - jak opodatkować?

Otrzymanie darowizny może powodować konsekwencje podatkowe. Czy darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Sprawdź, jaki wpływ na rozliczenie podatkowe darowizny ma wspólność majątkowa!

3 stycznia 2023

Darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami - jak opodatkować?

Otrzymanie darowizny może powodować konsekwencje podatkowe. Czy darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Sprawdź, jaki wpływ na rozliczenie podatkowe darowizny ma wspólność majątkowa!

3 stycznia 2023

Dyspozycja do rachunku bankowego na wypadek śmierci a podatek

Osoba wskazana przez posiadacza w umowie rachunku bankowego w razie jego śmierci ma możliwość zadysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe niesie za sobą dyspozycja do rachunku bankowego na wypadek śmierci!

13 grudnia 2022

Podatek od spadków i darowizn - 2022

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2022!

1 stycznia 2022

Dział spadku i jego wpływ na podatek od spadków i darowizn

Dział spadku jest określeniem wartości majątku wchodzącego w skład spadku oraz jego podziale pomiędzy poszczególnych spadkobierców. Czy dział spadku podlega opodatkowaniu podatkiem od spadku i darowizn? Sprawdź, jak przepisy regulują to zagadnienie!

8 grudnia 2021

Dziedziczenie w spółce jawnej a zwolnienie z podatku

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce prawem, dziedziczenie może odbywać się w oparciu o zasady ustawowe, określone w Kodeksie cywilnym lub sporządzony przez spadkodawcę przed śmiercią testament. Czy dziedziczenie w spółce jawnej jest zwolnione z podatku?

20 września 2021

Darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką - skutki

Darowizny udziału w nieruchomości mogą powodować powstanie zobowiązania z tytułu podatku od spadków i darowizn. Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia w formie aktu notarialnego. Dowiedz się więcej na ten temat!

29 lipca 2021

Podatek od spadków i darowizn - rozszerzenie zwolnienia

Chcesz wiedzieć, czy podatek od spadków i darowizn Cię dotyczy? Przeczytaj artykuł i sprawdź kiedy występuje obowiązek zapłaty, jak wyglądało dotychczasowe zwolnienie i jakie zmiany są planowane oraz jaki jest czas na zgłoszenie spadku i darowizny.

29 stycznia 2021

Obowiązki obdarowanego - podstawowe i podatkowe

Z darowizną związane są pewne obowiązki podatkowe. Czy darowizna od rodziców jest wolna od podatku? Przeczytaj i dowiedz się jakie są podatkowe obowiązki obdarowanego i w jakiej sytuacji darowizna jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn.

26 stycznia 2021

Podatek od spadków i darowizn - 2021

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2021!

1 stycznia 2021

Sprzedaż nieruchomości a prawo do zwolnienia z opodatkowania

Czy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z opodatkowania? Czym są koszty odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić aby uniknąć obowiązku zapłacenia podatku przy sprzedaży mieszkania.

25 czerwca 2020

Podatek od spadku - czy ulega przedawnieniu?

Odziedziczony spadek zobowiązuje nas do zapłaty podatku. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Czy podatek od spadku może ulec przedawnieniu? Czy organ podatkowy ma prawo egzekwować zapłatę podatku od podatnika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 lutego 2020

Podatek od spadków i darowizn - 2020

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2020!

1 stycznia 2020

Opodatkowanie darowizny pojazdu wycofanego z firmy - czy jest konieczne?

Przedsiębiorco, dokonujesz bezpłatnego przekazania składnika pojazdu? Czy wiesz czym jest darowizna i jakie skutki podatkowe wiążą się z przekazaniem majątku? Dowiedz się, czy opodatkowanie darowizny pojazdu wycofanego z firmy jest obowiązkowe!

24 października 2019

Zwolnienie z podatku od spadków i darowizn w drodze dziedziczenia- część 1

Nabycie nieruchomości w przypadku dziedziczenia lub darowizny wiąże się z opodatkowaniem. Istnieje jednak grupa podatników, która po spełnieniu pewnych warunków może skorzystać z ulgi. Sprawdź, komu przysługuje zwolnienie z podatku od spadków i darowizn!

24 czerwca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów