0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

45 wyników dla tematu: podatek-od-spadkow-i-darowizn

Artykuły:

Darowizna mieszkania - czy należy zgłosić ją do urzędu?

Nieodpłatne przekazanie mieszkania to darowizna, która niesie za sobą określone skutki. W jakiej formie powinna zostać dokonana darowizna mieszkania? Z jakimi kosztami i dodatkowymi obowiązkami się to wiąże? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły!

3 lutego 2023

Podatek od spadków i darowizn - 2023

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2023!

31 stycznia 2023

Darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami - jak opodatkować?

Otrzymanie darowizny może powodować konsekwencje podatkowe. Czy darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Sprawdź, jaki wpływ na rozliczenie podatkowe darowizny ma wspólność majątkowa!

3 stycznia 2023

Darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami - jak opodatkować?

Otrzymanie darowizny może powodować konsekwencje podatkowe. Czy darowizna pieniężna pomiędzy małżonkami podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Sprawdź, jaki wpływ na rozliczenie podatkowe darowizny ma wspólność majątkowa!

3 stycznia 2023

Dyspozycja do rachunku bankowego na wypadek śmierci a podatek

Osoba wskazana przez posiadacza w umowie rachunku bankowego w razie jego śmierci ma możliwość zadysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe niesie za sobą dyspozycja do rachunku bankowego na wypadek śmierci!

13 grudnia 2022

Podatek od spadków i darowizn - 2022

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2022!

1 stycznia 2022

Dział spadku i jego wpływ na podatek od spadków i darowizn

Dział spadku jest określeniem wartości majątku wchodzącego w skład spadku oraz jego podziale pomiędzy poszczególnych spadkobierców. Czy dział spadku podlega opodatkowaniu podatkiem od spadku i darowizn? Sprawdź, jak przepisy regulują to zagadnienie!

8 grudnia 2021

Dziedziczenie w spółce jawnej a zwolnienie z podatku

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce prawem, dziedziczenie może odbywać się w oparciu o zasady ustawowe, określone w Kodeksie cywilnym lub sporządzony przez spadkodawcę przed śmiercią testament. Czy dziedziczenie w spółce jawnej jest zwolnione z podatku?

20 września 2021

Darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką - skutki

Darowizny udziału w nieruchomości mogą powodować powstanie zobowiązania z tytułu podatku od spadków i darowizn. Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia w formie aktu notarialnego. Dowiedz się więcej na ten temat!

29 lipca 2021

Podatek od spadków i darowizn - rozszerzenie zwolnienia

Chcesz wiedzieć, czy podatek od spadków i darowizn Cię dotyczy? Przeczytaj artykuł i sprawdź kiedy występuje obowiązek zapłaty, jak wyglądało dotychczasowe zwolnienie i jakie zmiany są planowane oraz jaki jest czas na zgłoszenie spadku i darowizny.

29 stycznia 2021

Obowiązki obdarowanego - podstawowe i podatkowe

Z darowizną związane są pewne obowiązki podatkowe. Czy darowizna od rodziców jest wolna od podatku? Przeczytaj i dowiedz się jakie są podatkowe obowiązki obdarowanego i w jakiej sytuacji darowizna jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn.

26 stycznia 2021

Podatek od spadków i darowizn - 2021

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2021!

1 stycznia 2021

Sprzedaż nieruchomości a prawo do zwolnienia z opodatkowania

Czy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z opodatkowania? Czym są koszty odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić aby uniknąć obowiązku zapłacenia podatku przy sprzedaży mieszkania.

25 czerwca 2020

Podatek od spadku - czy ulega przedawnieniu?

Odziedziczony spadek zobowiązuje nas do zapłaty podatku. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Czy podatek od spadku może ulec przedawnieniu? Czy organ podatkowy ma prawo egzekwować zapłatę podatku od podatnika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 lutego 2020

Podatek od spadków i darowizn - 2020

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2020!

1 stycznia 2020

Opodatkowanie darowizny pojazdu wycofanego z firmy - czy jest konieczne?

Przedsiębiorco, dokonujesz bezpłatnego przekazania składnika pojazdu? Czy wiesz czym jest darowizna i jakie skutki podatkowe wiążą się z przekazaniem majątku? Dowiedz się, czy opodatkowanie darowizny pojazdu wycofanego z firmy jest obowiązkowe!

24 października 2019

Zwolnienie z podatku od spadków i darowizn w drodze dziedziczenia- część 1

Nabycie nieruchomości w przypadku dziedziczenia lub darowizny wiąże się z opodatkowaniem. Istnieje jednak grupa podatników, która po spełnieniu pewnych warunków może skorzystać z ulgi. Sprawdź, komu przysługuje zwolnienie z podatku od spadków i darowizn!

24 czerwca 2019

Rewolucyjny wyrok NSA - otrzymanie darowizny z poleceniem darczyńcy

Wydawać by się mogło, że precedensowy wyrok NSA sprawi, że każde otrzymanie darowizny z poleceniem darczyńcy stanie się wolne od podatku. Przy głębszej analizie problemu sprawa nie jest już taka oczywista. Kiedy darowizna nie podlega opodatkowaniu?

4 marca 2019

Podatek od spadków i darowizn - 2019

Ustawodawca przewidział wyjątki tzn. grupy podatkowe od których otrzymanie spadku czy darowizny nie rodzi do określonej obowiązku opłaty podatku. Dowiedz się, ile wynosi kwota wolna od podatku oraz jak prezentuje się podatek od spadków i darowizn w 2019!

1 stycznia 2019

Darowizna pieniężna wypłacona w ratach - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Darowizna pieniężna wypłacona w ratach w określonych sytuacjach wiąże się z możliwością zastosowania zwolnienia podatkowego. Artykuł wyjaśnia kiedy powstaje obowiązek podatkowy oraz w jakich przypadkach podatnik z danego zwolnienia może skorzystać.

22 listopada 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów