0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: podstawa-wymiaru-zasilku-chorobowego

Artykuły:

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego a nadgodziny i dodatek nocny

Jak naliczana jest podstawa wymiaru zasiłku chorobowego? Czy przy jej wyliczaniu należy wziąć pod uwagę wypłacone nadgodziny oraz dodatek nocny? Przeczytaj i dowiedz się jak poprawnie ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego!

4 stycznia 2023

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego - jak jest ustalana? (część I)

Aby pracownikowi przysługiwało prawo do zasiłku chorobowego, musi być on objęty ubezpieczeniem chorobowym. W jaki sposób ustalana jest podstawa wymiaru zasiłku chorobowego? Jakie składniki są uwzględnianie przy jej wyliczaniu? Przeczytaj artykuł!

27 grudnia 2022

Minimalne wynagrodzenie a wysokość świadczeń chorobowych

Od wysokości kwoty wynagrodzenia zależy wysokość świadczeń chorobowych czyli wynagrodzenia chorobowego lub zasiłków. Natomiast płaca minimalna w 2023 r. zmieni się dwukrotnie. Sprawdź jaka będzie podstawa tych świadczeń przy wynagrodzeniu minimalnym!

7 grudnia 2022

Czy dodatek za pracę w warunkach szkodliwych wlicza się do podstaw chorobowego, urlopu i przy ustalaniu ekwiwalentu za urlop?

W niektórych pracach pracownicy są narażeni na wiele czynników wpływających negatywnie na ich zdrowie. Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych ma zrekompensować pracę w trudnych okolicznościach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 lutego 2022

Jak jest ustalana podstawa wymiaru zasiłku chorobowego - część II

Osoby objęte ubezpieczeniem chorobowym mają prawo do świadczeń chorobowych. Jakie składniki wynagrodzenia mogą zwiększyć zasiłek? Przekonaj się, czy podstawa wymiaru zasiłku chorobowego uwzględnia składniki wynagrodzenia za okresy dłuższe niż miesiąc!

17 grudnia 2021

Nowa podstawa wymiaru zasiłku chorobowego - kiedy ustalamy

Jeżeli między okresami pobierania świadczeń chorobowych nie wystąpiła przerwa, podstawa wymiaru zasiłku chorobowego pozostaje bez zmian. Niekiedy nawet mimo braku ciągłości podstawa nie będzie przeliczana. Przeczytaj i sprawdź kiedy tak się dzieje!

12 listopada 2021

Pobyt w szpitalu - świadczenia chorobowe

Osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do otrzymania świadczeń chorobowych za pobyt w szpitalu. Ile wynosi zasiłek chorobowy za czas przebyty w szpitalu? Kto ma prawo do otrzymania wspomnianych świadczeń? Przeczytaj o tym w artykule!

30 września 2021

Umowa zlecenie z własnym pracownikiem a podstawa zasiłku chorobowego

Umowa zlecenie z własnym pracownikiem jest podstawą do naliczenia składek społecznych. Czy to oznacza, że przychód osiągnięty z tytułu tej umowy można zaliczyć do podstawy zasiłku chorobowego? Przeczytaj i sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

2 marca 2018

Naliczanie zasiłku dla przedsiębiorców po zmianach w ustawie z 2016

Czy wiesz, jak przebiega naliczanie zasiłku dla przedsiębiorców? Kto może pobierać zasiłek oraz po spełnieniu jakich warunków? Co stanowi podstawę wymiaru składek i jak zmieniało się jej obliczanie w ostatnich latach? Przeczytaj nasz artykuł!

25 maja 2017

Wynagrodzenie chorobowe - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz, komu przysługuje wynagrodzenie chorobowe? W jaki sposób rozliczyć niezdolność do pracy na przełomie roku? Co stanowi podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

7 października 2015

Wymiar zasiłku chorobowego w przypadku pracownika własnego zatrudnionego dodatkowo na umowę zlecenie

Jaki jest wymiar zasiłku chorobowego dla pracownika własnego, który dodatkowo jest w firmie zatrudniany na umowę zlecenie? Czy wynagrodzenie z umowy zlecenie wlicza się do podstawy zasiłku chorobowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów