Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: postepowanie-podatkowe

Artykuły:

Kiedy zawieszenie postępowania podatkowego jest możliwe?

Czy wiesz, kiedy możliwe jest zawieszenie postępowania podatkowego? Poznaj przesłanki zawieszenia, sprawdź różnice między postępowaniem z urzędu a na wniosek oraz jakie okoliczności wpływają na zawieszenie postępowania podatkowego.

19 sierpnia 2024

Strona postępowania podatkowego - podatnik i inne podmioty

Strona postępowania podatkowego to nie tylko podatnik. Ordynacja podatkowa definiuje szeroki katalog podmiotów mogących pełnić tę rolę, a błędne skierowanie decyzji do osoby niebędącej stroną stanowi podstawę do jej unieważnienia. Sprawdź!

13 sierpnia 2024

Urząd Skarbowy może zajrzeć na rachunek bankowy podatnika

Podatnicy powinni być świadomi tego, że urząd skarbowy może w każdej chwili zajrzeć do posiadanych przez nich rachunków bankowych. Jaka jest procedura kontroli urzędu skarbowego? Kiedy urząd może uzyskać dostęp na rachunek bankowy podatnika? Sprawdź!

29 czerwca 2022

Odmiejscowienie urzędów skarbowych a kontrole podatkowe

Plany związane z odmiejscowieniem US rodzą spore zamieszanie wśród podatników jak również podmiotów prowadzących usługi księgowe, mimo iż zmiana ma na celu usprawnienie kontaktu z urzędami. Zobacz, z czym wiąże się odmiejscowienie urzędów skarbowych.

28 stycznia 2020

Wgląd do akt sprawy w trakcie postępowania podatkowego - warto wiedzieć

W przypadku postępowania podatkowego, co do zasady ograny podatkowe są zobowiązań do zapewnienia stronom czynnego udziału w postępowaniu. Czy organy podatkowe musza zapewnić stronom wgląd do akt sprawy w trakcie postępowania podatkowego? Sprawdź!

23 stycznia 2020

Stwierdzenie nieważności decyzji podatkowej - kiedy następuje?

Stwierdzenie nieważności decyzji podatkowej może nastąpić w przypadku, gdy decyzja wydana przez organ podatkowy jest obarczona poważnymi błędami. Co powinien zawierać wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji? Przeczytaj więcej na ten temat!

19 lipca 2019

Kiedy może spotkać cię kontrola krzyżowa?

Organy podatkowe dokonujące kontroli skarbowej u danego przedsiębiorcy mają prawo zażądać od jego kontrahentów wglądu do dokumentów dotyczących wzajemnych transakcji. Takie działanie to tzw. kontrola krzyżowa. Sprawdź, kiedy to możliwe!

4 stycznia 2018

Postępowanie podatkowe - o czym należy pamiętać?

Postępowanie podatkowe stanowi rodzaj postępowania administracyjnego, które przeprowadzane jest przez organ podatkowy pierwszej instancji. Ma przede wszystkim na celu ustalenie wysokości prawidłowego zobowiązania podatkowego. Przeczytaj więcej!

23 sierpnia 2017

Postępowanie podatkowe - o jakich zasadach należy pamiętać

Postępowanie podatkowe jest jedną z czynności wzbudzającą niepokój wśród większości przedsiębiorców. Przeczytaj i sprawdź, co tak naprawdę ma na celu wszczęcie postępowania, jakie są jego etapy i czy można odwołać się od decyzji wydanej przez urzędnika!

31 stycznia 2017

Pełnomocnictwo ogólne w postępowaniu podatkowym - bardziej szczegółowe przepisy

W powstałym niedawno projekcie założeń nowelizacji Ordynacji podatkowej pojawił się nowy zapis dotyczący udzielania pełnomocnictwa w postępowaniu podatkowym.

18 września 2016

KPiR a postępowanie podatkowe - kiedy zostanie uznana jako dowód?

Księga przychodów i rozchodów jest podstawą do rozliczania się większości podatników przy uproszczonej księgowości podatkowej. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić KPiR, aby została uznana przez urząd skarbowy za dowód w postępowaniu podatkowym!

23 czerwca 2016

Zawiadomienie o zmianie adresu w trakcie postępowania podatkowego - wzór z omówieniem

Jesteś podatnikiem wobec którego toczy się postępowanie podatkowe? Planujesz zmianę adresu, ale nie wiesz, czy istnieje konieczność informowania o tym? Pobierz zawiadomienie o zmianie adresu w trakcie postępowania podatkowego w formacie pdf bądź docx!

30 kwietnia 2016

Czy można przyspieszyć postępowanie podatkowe?

Sprawdź terminy w rozpoznawaniu i rozpatrywaniu spraw.

11 lutego 2014

Wszczęcie postępowania podatkowego pół roku po kontroli podatkowej

Podatniku, zachowaj czujność jeszcze nawet na sześć miesięcy po kontroli podatkowej, gdyż fiskus może wszcząć postępowanie podatkowe.

8 stycznia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów