0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: regulamin-pracy

Artykuły:

Obwieszczenie o czasie pracy – kiedy je sporządzić?

Czy obwieszczenie o czasie pracy należy sporządzić zawsze, kiedy u pracodawcy nie obowiązuje regulamin pracy lub zbiorowy układ pracy? Jak powinno wyglądać takie obwieszczanie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 sierpnia 2024

Czy pracodawca może wprowadzić zakaz używania telefonu w pracy?

Niewiele osób w dzisiejszych czasach potrafi całkowicie obejść się bez telefonu, który towarzyszy nam przez większość czasu. Zakaz używania telefonu w pracy - czy jest to możliwe i zgodne z prawem? Czy pracodawca może wprowadzić taki przepis? Wyjaśniamy!

23 lipca 2024

Organizacja czasu pracy – jak prawidłowo postępować?

Organizacja czasu pracy to proces planowania i zarządzania czasem przeznaczonym na wykonywanie zadań i osiąganie celów. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jak prawidłowo organizować czas pracy w swojej firmie!

5 lipca 2024

Regulamin pracy - kiedy należy go utworzyć?

Pracodawca zatrudniający co najmniej 50 pracowników i więcej, ma obowiązek utworzyć i wprowadzić regulamin pracy. To wewnątrzzakładowy dokument, określający organizację i porządek w firmie. Dowiedz się, co dokładnie powinien zawierać taki dokument.

31 maja 2024

Czy regulamin pracy przestaje obowiązywać w razie spadku zatrudnienia?

Regulamin pracy jest obowiązkowym dokumentem w zakładach pracy, które zatrudniają co najmniej 50 pracowników. Czy regulamin nadal obowiązuje, jeśli zmniejszy się liczba zatrudnionych pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

10 maja 2022

Regulamin pracy a zmiana umowy z pracownikami

Regulamin pracy oraz regulamin wynagradzania to ważne dokumenty w zakładzie pracy. Co ważne ich zapisy nie mogą być mniej korzystne niż te wynikające z kodeksu pracy. Czy zmiana regulaminu powoduje konieczność zmiany umowy z pracownikami? Sprawdź!

20 lutego 2022

Tworzenie oraz rezygnacja z przepisów zakładowych - jak je przeprowadzać?

Zakłady pracy zatrudniające około 20 pracowników mogą wprowadzić własne przepisy wewnętrzne. Oczywiście nie mogą być one mniej korzystne niż te nałożone przez ustawodawcę. Czy rezygnacja z przepisów zakładowych jest możliwa w dowolnym momencie? Sprawdź!

29 listopada 2021

Czym jest regulamin pracy i jak go stworzyć?

Czy regulamin pracy stanowi jedyne źródło prawa pracy obowiązującego u danego pracodawcy? Który pracodawca powinien go utworzyć? Czy regulamin p-racy jest ważniejszy od kodeksu pracy? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

10 listopada 2021

Jak zmienić regulamin pracy z udziałem związków zawodowych?

Regulamin pracy jest dokumentem obowiązkowym w zakładach pracy, zatrudniających co najmniej 50 pracowników. Pracodawca może dokonywać zmian w regulaminie, jednak musi to ustalić ze związkami zawodowymi, jeśli takie działają w organizacji. Przeczytaj!

26 września 2018

Regulamin wynagradzania - jakich błędów nie popełniać?

Kodeks pracy dokładnie reguluje kwestie, którzy pracodawcy mają obowiązek posiadać regulamin wynagradzania w swojej firmie. Jakich błędów nie popełniając przy tworzeniu takiego regulaminu? Jakie kwestie on reguluje? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

14 września 2018

Regulamin może być przyjazny! Zobacz co powinien zawierać

Dokumentacja w ujęciu narzędziowym jest pierwszą rzeczą, którą musimy mieć, aby sprawnie i bezproblemowo zarządzać firmą, osiągać zyski. Jednym z dokumentów jest regulamin, który nie powinien zawierać samych zakazów i nakazów - regulaminy są potrzebne.

24 lipca 2018

Regulamin pracy - sprawdź, co powinien zawierać

Czy regulamin pracy może stanowić podstawę roszczeń pracowniczych czy też rękojmię do egzekwowania konsekwencji niestosowania się przez pracowników do wspomnianych regulacji? Kiedy regulamin powinien zostać stworzony oraz co powinien zawierać? Sprawdź!

4 września 2017

Jakie zmiany w Kodeksie pracy od 1 stycznia 2017 r.?

Rok 2017 przyniósł zmiany w Kodeksie pracy, między innymi pracodawcy nie będą musieli tworzyć regulaminu pracy i wynagradzania, uproszczona zostaje procedura wystawiania świadectw pracy czy ZFŚS. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj aktualne przepisy!

4 kwietnia 2017

Sygnały wskazujące na konieczność zmiany pracy

Średnio co trzy lata pracownicy powinni poszukać nowego pracodawcy. Zbyt małe zarobki, nuda, rutyna czy brak możliwości rozwoju to sygnały, które wskazują na konieczność zmiany pracy. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

6 marca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów